Parametry digitální zrcadlovky - prosba o radu

  • Soda Bicarbona
    Soda Bicarbona
    Autor
    08.02.2017 21:55
    Reaguje na Jakub Súkeník 08.02.2017 21:21:

    "Snímače podle dynamického rozsahu, barevné hloubky či míry šumu třídí třeba..." - zobrazit celý komentář

    Díky!

  • E.B.E
    E.B.E
    08.02.2017 21:57
    Reaguje na Soda Bicarbona 08.02.2017 21:05:

    "Fotoaparát plánuji využívat na street a reportáž. Rád bych něco, aby to..." - zobrazit celý komentář

    ...asi to hodně zkrátím, ale je jedno, jakej foťák koupíš. Co asi spousta lidí přehlíží je ovládání fotoaparátu. Zvlášť pohotový, intuitivní a přesný ...z toho vyplývá, že dotyková obrazovka rozhodně nebude to pravý :-) Pokud tělo díky velikosti a rozložení tlačítek nepadne do ruky, bude to, jako stát každej den na jedné noze. A to se pak o povedených fotkách taky moc mluvit nedá. Pěknej světelnej hledáček je potřebnější víc, než dalších deset megapixelů. Výdrž akumulátoru, nebo utěsnění proti vodě bývá v určitých podmínkách ještě důležitější. No a objektiv je to nejdůležitější, ale taky nejdražší součást fotoaparátu. A věř nebo ne,na slova "něco levnýho" pro začátek zapomeň. To raděj úplně naopak...starej foťák z bazaru, zato pořádný sklo, dvě, tři... u jednoho nikdy nezůstane

  • E.B.E
    E.B.E
    08.02.2017 22:03
    Reaguje na Soda Bicarbona 08.02.2017 21:05:

    "Fotoaparát plánuji využívat na street a reportáž. Rád bych něco, aby to..." - zobrazit celý komentář

    ...až teď jsem si přečetl cenovou představu. Jen se zeptám...to má být cena za tělo, nebo cena kompletů s objektivy?

  • E.B.E
    E.B.E
    08.02.2017 22:23

    Myslím, že vedeme úplně zbytečnej rozhovor s někým, kdo by chtěl kvalitní SUV, využitelné i na Dakar, ptá se na výkon motoru, řeší spotřebu, ale přitom na to má sto tisíc :-(

  • kikiris
    kikiris
    09.02.2017 07:16

    S tou cenou se vejde do Pentax K-50 se seťákem + pevnou 50mm f1,8
    a nebo bazarové Fuji X100s, která je ideální na reportáž...

  • Soda Bicarbona
    Soda Bicarbona
    Autor
    09.02.2017 07:46
    Reaguje na E.B.E 08.02.2017 22:23:

    "Myslím, že vedeme úplně zbytečnej rozhovor s někým, kdo by chtěl kvalitní..." - zobrazit celý komentář

    Tak já uvádím, že těch za 15tisíc chci pořídit pouze tělo a že mi nejde o nějaké extra funkce. V podstatě mě zajímá autofocus, priorita clony, času, manual apod. Jak píšeš, nepotřebuji dotykové obrazovky. A tam mi ta cena nepřijde nereálná. I podle toho co jsem se díval. Jen nechci dávat peníze zbytečně za něco, co nevyužiji, ale fotoaparát to prodraží.Je mi jasné, že za kvalitní pevný objektiv dám cca 30tis, viz canon. Nemám rád zoomy

  • kikiris
    kikiris
    09.02.2017 07:56

    vazde: za kvalitní pevný objektiv nemusíš dát 30 litrů, pokud netrváš na AF, tak za
    zajímavé ceny jsou k mání neméně zajímavé manuální skla od Samyang...

  • E.B.E
    E.B.E
    09.02.2017 09:11
    Reaguje na Soda Bicarbona 09.02.2017 07:46:

    "Tak já uvádím, že těch za 15tisíc chci pořídit pouze tělo a že mi nejde o..." - zobrazit celý komentář

    Ceny poloprofesionálních zrcadlovek se pohybují cca 25-45 tisíc za tělo. Slušnější objektiv i třetích stran 15-25 tisíc. A to že nějaký funkce nechceš, neznamená, že tam nebudou. Paradoxně "nejvíc pitomostí" se cpe do nejlevnějších foťáků. A základní funkce expozice, o kterých mluvíš jsou všude. Jen u levných ne tak snadno měnitelných. Zvláštní tlačítka, dva rolery a podobně jsou otázkou vyšších tříd. Takže tvých patnáct tisíc je cena nejlevnějších modelů, kde je zbytečný zajímat se o nějaký čipy, či jiný technický věci. Ostrost, o které jsi mluvil navíc bude dělat sklo, ne tělo. Každopádně lidi přecházející z kompaktů bývají často nemile překvapeni, že jejich cvak je najednou horší, ne tak ostrej...co sem si to za ty prachy koupil? :-) ...je to o něčem jiným

  • Soda Bicarbona
    Soda Bicarbona
    Autor
    09.02.2017 09:57
    Reaguje na E.B.E 09.02.2017 09:11:

    "Ceny poloprofesionálních zrcadlovek se pohybují cca 25-45 tisíc za tělo...." - zobrazit celý komentář

    Díky za upřesnění.

  • Soda Bicarbona
    Soda Bicarbona
    Autor
    09.02.2017 10:05

    Díky i ostatním za vyjádření. Dávám za pravdu i těm, kteří mi radí, že v tom nemám moc jasno a mám si o tom ještě něco přečíst.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse