první zrcadlovka

  • E.B.E
    E.B.E
    04.09.2016 20:23

    :-)

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    05.09.2016 10:23

    Tak já si dovolím ještě jednu radu.
    Každá zrcadlovka, i K10D, udělá lepší fotky, než mobil. O tom žádná.
    Jen je prostě důležité zvážit, zda investovat peníze (i kdyby to byly 4000,- i s objektivem v bazaru) do něčeho, co sice udělá pěkné fotky, ale bude o nervy používat (váha, ovládání, provozní rychlost, chybějící dnes "samozřejmé" funkce).
    Pokud Pentax, tak můj černý kůň by byl model K-7. Je to v bazarech laciný přístroj (když člověk chvíli hledá) a přitom je to kompaktní, moderní, rychlý a skvěle ovladatelný fotoaparát s maximem funkcí. Proč je tak neoblíbený je jeho starší 14MPx senzor. Chvíli po něm totiž přišel model K-5 který byl to samé, ale měl senzor vynikající. Takže na K-7 se tak nějak zapomnělo a většina uživatelů se jí dříve nebo později zbavila. Ale pro potřeby amatérského fotografování je pořád solidní.
    Tolik můj tip:-)

  • novacek
    novacek
    Autor
    07.09.2016 06:31

    Poslední dotaz: co si myslíte o pentaxu k-x?

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    07.09.2016 11:21
    Reaguje na novacek 07.09.2016 06:31:

    "Poslední dotaz: co si myslíte o pentaxu k-x?..." - zobrazit celý komentář

    Za mě OK. Jednoduchá 12MPx zrcadlovka. v té době dobrej senzor, asi lepší než co je v K-7.
    Záleží podle ceny.
    Jediné, co by mi vadilo je, že zrovna tenhle model nemá to nejlepší, co na Pentaxech podle mě je - režim Hyperprogram (vyžaduje dva rollery) a těsnění proti vodě a prachu (měly jen vyšší modely).

  • Nikolas
    Nikolas
    17.11.2017 13:36

    já jsem přexxxx,.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    21.11.2017 21:08

    Pentax má podle mě skvělé inženýry a špatné markeťáky.
    https://www.fotoaparat.cz/clanek/2116/test-fullframe-zrcadlovky-pentax-k-1-recenze/

  • E.B.E
    E.B.E
    21.11.2017 23:36
    Reaguje na Jakub Súkeník 21.11.2017 21:08:

    "Pentax má podle mě skvělé inženýry a špatné markeťáky. https://www..." - zobrazit celý komentář

    S tím bohužel nejde než souhlasit. A nějak se to nemění ani s "novým majitelem". Částečně u nás jde taky i o to, že v naší zemi nemá zastoupení. Jen dovozce. Což je kapku něco jinýho

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse