první zrcadlovka

  • E.B.E
    E.B.E
    30.08.2016 23:15

    ....akorát bys mohl Tome uznat, že ani jeden, v téhle třídě a za stejný prachy, nenabízí stavovej display, dva rolery, hořčíkový tělo a utěsnění proti prachu a vodě. Nebo se pletu?

  • novacek
    novacek
    Autor
    31.08.2016 07:45
    Reaguje na E.B.E 30.08.2016 23:15:

    "....akorát bys mohl Tome uznat, že ani jeden, v téhle třídě a za stejný..." - zobrazit celý komentář

    Ten eos 600d by měl mít horčíkový komponenty.

  • kikiris
    kikiris
    31.08.2016 08:58

    Zdravím Romane, hořčíkové tělo a stavový displej má až Pentax K-3, který stojí asi
    25,000 kč a proto už nespadá do té cenové kategorie "novacka". Taktéž do zadání
    co nejlevnější zrcadlovky nespadají ani ostatní Pentaxy. Asi má na mysli zrcadlovku
    kolem 10 tisíc a tam spadají právě ty uvedené Canikony, bohužel nevalné kvality. Né
    že by se s nimi nedala udělat slušná fotka, ale bude to stát více nervů při práci. A to
    nemluvím o nedobrých zrcátkových hledáčcích. Všechny Pentaxy jsou osazeny
    pentaprizmovými hledáčky = hranol s optického skla. Všechny Pentaxy (kromě K-3 a
    K-1, ty jsou hořčíkové) mají šasí z nerez oceli a těla z velmi pevného polykarbonátu.
    U některých Pentaxů není polohovatelný, nebo dotykový displej, což já osobně nepovažuji za negativum, ale někdo zase ano.
    "novacek"- EOS 600d nemá žádné "hořčíkový komponenty", nějaké se údajně vyskytují na uniformách amerických vojáků :-). Jestli ti můžu poradit, tak si našetři
    na ten Pentax K-50 (12,500 kč se seťákem) a tento přístroj se ti odmění snadným a intuivním ovládáním, a focení i učení tě bude bavit už jen tím, že fotky budou stát za to :-). Takže ať si pořídíš jakýkoli foťák, tak ať ti dobře a dlouho slouží. Hezký den.

  • E.B.E
    E.B.E
    31.08.2016 09:21
    Reaguje na kikiris 31.08.2016 08:58:

    "Zdravím Romane, hořčíkové tělo a stavový displej má až Pentax K-3, který..." - zobrazit celý komentář

    Nic ve zlým, ale hořčíkový tělo měly všechny Pentaxy. A ano...stavovej display není teď už u těch nejlevnějších, ale býval. Mimochodem. Ve výběru měl kluk i 450D. Kterej se dávno nevyrábí a tím pádem k tomu pasuje třeba Pentax k200, kterej je ze stejné doby a má i stavovej display, utěsnění, hořčíkový tělo atd... možná sem to chápal tak, že vybírá i "ojetiny"

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    31.08.2016 10:28
    Reaguje na E.B.E 30.08.2016 23:15:

    "....akorát bys mohl Tome uznat, že ani jeden, v téhle třídě a za stejný..." - zobrazit celý komentář

    Já uznávám, že Pentaxy jsou moc pěkný foťáky pro zapálený fanoušky, jako jste vy dva. Je hrozně dobře, že mezi výrobci zrcadlovek panuje konkurence a že Pentax se nebojí do svých přístrojů za slušný prachy dát to, co si ostatní šetřej pro profi modely. Všechna čest.
    Ale jako „levný začátek“ systému bych já osobně prostě Pentax žádnému nováčkovi nedoporučil, jednak jde o ten zmíněný menší výběr objektivů, za kterým si stojím, dále o velikost komunity té které značky (většina mých kamarádů má stejnou značku jako já a možnost si zapůjčit nebo vyzkoušet některé vybavení je pro mne velice důležitá, stejně jako výměna zkušeností), s tím souvisí množství zboží z druhé ruky, které je k té značce v oběhu. A pro mne je čím dál důležitější nízká hmotnost, takže při dnešní kvalitě plastů nepovažuji kovové tělo za důležité, zvlášť u přístroje, který morálně zastará za 3 - 4 roky. atd. Otázka ovládání je především věcí zvyku, dva rolery jsou fajn, ale nemyslím, že lidé s jedním rolerem by tím nějak zvlášť trpěli ;-)
    Nemyslel jsem si, že se nechám strhnout k diskuzi „co je lepší“, kterou vlasně vnímám jako absurdní, ale vaše upřímné zapálení pro věc si žádalo nějakou podobně upřímnou odpověď . Hlavně, ať nám to fotí.

  • kikiris
    kikiris
    31.08.2016 11:40

    Jasně, také já jsem to tak nějak pochopil, že si chce vybírat mezi "ojetinami" k vůli co
    nejnižší ceně. Ale moc si nedovedu představit, jak začátečník posoudí, že je ten daný
    přístroj ve slušném stavu a nemá třeba nějaký skrytý zádrhel. Proto si myslím, že pro
    nováčky je lepší nový aparát, už jen k vůli záruce. No a hořčíková těla zrcadlovek
    nepovažuji za něco, co by mi usnadnilo život. V extrémních tepelných podmínkách
    je kovové tělo spíše v nevýhodě proti polykarbonátům. V mrazu více studí a ve vedru
    se více rozpálí. Ale to už je trochu přitažené za vlasy :-).

  • E.B.E
    E.B.E
    31.08.2016 11:44
    Reaguje na ornitolog TomT 31.08.2016 10:28:

    "Já uznávám, že Pentaxy jsou moc pěkný foťáky pro zapálený fanoušky, jako..." - zobrazit celý komentář

    v pohodě...fakt nechci vyvolávat nějakej konkurenční boj. I když přiznávám, vidím to jinak a ani nesouhlasím s argumenty.Ani sem neměl v úmyslu někomu něco nabízet, nutit. A ano...Canon je víc "rozšířenej". Stejně jako škodovka, samsung u elektroniky, nebo Persil coby prací prášek. A že když si chci koupit plazmu, že mám smůlu, protože se hold prosadil levnější LCD panel. Je prostě "spotřební" doba a hledí se víc na to, co je zrovna v marketu k mání. Tím končím, tvá Máňa :-)

  • Zdenek Stránský
    Zdenek Stránský
    31.08.2016 11:57

    Zcela logicky tady hájí každý svoji značku. Zajímal by mě ten výběr objektivů. Nováček má v seznamu např. Nikon D3000. Vybrat si může z velké řady objektivů : zákl., tele, makro, ale taky s motorkem, bez motorku, se stabilizací, bez stabilizace atd., takže ten výběr se mu podstatně zúží jen na ty, které může použít. A to např. majitelé Pentaxů nemusí řešit. Hlavně, ať nám to fotí :-)

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    31.08.2016 12:23
    Reaguje na Zdenek Stránský 31.08.2016 11:57:

    "Zcela logicky tady hájí každý svoji značku. Zajímal by mě ten výběr..." - zobrazit celý komentář

    Ano díky, jako uživatel těla s motorkem :-) jsem toto opomněl a do značné míry to oslabuje mou argumentaci, máš pravdu.

  • kikiris
    kikiris
    31.08.2016 12:37
    Reaguje na ornitolog TomT 31.08.2016 10:28:

    "Já uznávám, že Pentaxy jsou moc pěkný foťáky pro zapálený fanoušky, jako..." - zobrazit celý komentář

    Tomáši nemyslím si, že bych byl až tak nějaký zapálený a ortodoxní fanoušek Pentaxu. Jistě je to pro mě kultovní záležitost, ale nikdy se nepouštím do nic
    neřešících diskuzí která značka je lepší, na tom přece vůbec nezáleží. Moje
    zkušenost mi říká, že jedinci, co jsou schopni se do krve přít, že ta jejich značka
    je ta nejlepší, většinou moc nefotí, a když ano, tak ta jejich "tvorba" za moc
    nestojí, bez ohledu čím to "tvoří" :-). Jen si neodpustím zmínit Pentax, když si
    někdo říká o radu při výběru zrcadlovky. Beru to jen jako osvětu, bo lidé
    většinou nevědí, že něco takového existuje. Ani s tvým názorem o tom, že
    jako levnější alternativa je Pentax nedoporučení vhodný pro nováčky se
    neztotožňuji, a co se týče objektivů taktéž, ale nechci se o tom přetahovat.
    A co se týče komunit různých fotoznaček, tak je tvůj názor pro mě sice
    zajímavý, ale třeba já ve svém okolí nevím o nikom, kdo vlastní Pentax a
    vůbec mi nevadí, že si nemůžu s Pentaxáky vyměňovat osobní zkušenosti
    a půjčovat si vybavení.Netvrdím, že to není dobrá a přínosná věc ale že
    bych si jen k vůli tomu nepořídil třeba ten Pentax ? A co se týče ovládání
    zrcadlovek, tak s tebou 100procentně souhlasím a nemám námitek, je to
    jen otázka zvyku. Jen ten zvyk může býti u některých přístrojů příjemnější
    a koukání do některých hledáčků větší a jasnější . . . :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse