první zrcadlovka

  • kikiris
    kikiris
    30.08.2016 10:58

    Já mám K-50ku už nějakou dobu a co se týče ergonomie a ovládání také na ni
    nedám dopustit.Ty dva rollery prostě nemají chybu. Samozřejmě tlačítka a
    kolečka nedělají fotky, ale zpříjemňují a usnadňují práci s fotoaparátem, a to
    se také počítá. A výstupem určitě též nezaostává za canikonem, záleží co si na
    přístroj nasadíte za sklo :-).

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    30.08.2016 11:24

    ...a právě proto, že záleží především na objektivu, je podle mého názoru Nikon nebo Canon rozumnější volba, protože mají mnohem větší portfolio optiky v různých cenových kategoriích.

  • kikiris
    kikiris
    30.08.2016 11:56

    No já bych to s těmi objektivy na Pentax neviděl až tak tragicky, stačí si na netu
    rozkliknout patřičný odkaz a zjistíme, že skel od Pentaxu je slušná nabídka a
    taktéž od Sigmy, Tamronu, Samyangu, Laowy či starších skel z doby kinofilmů
    lze najít také dost. A druhá věc je, kolik objektivů bude potřebovat amatérský
    fotograf ? Dva, tři, nebo více ? O tom pohybuji :-).

  • E.B.E
    E.B.E
    30.08.2016 16:06

    Se musím smát :-)) ...ale už mě to neudivuje. Takový kecy o objektivech slyším furt.Hlavně od lidí, co značku nikdy neviděli. A ano...Pentax má o něco míň objektivů. Zato nedělá každej ve třech verzích. Levnej a k ničemu a "Lkovej" za šílený prachy. Ani tak mu žádný důležitý ohnisko nechybí. Už ste někdy hledali náhradu konkrétního skla různých značek? Asi ne. O těle nemluvím. Tyhle uváděný low end foťáky vypadají v ruce jako čínská hračka. Každopádně ať si každej koupí, co chce. Proč ne

  • E.B.E
    E.B.E
    30.08.2016 16:11

    Tohle už ste s low end foťákem zkoušeli? https://www.youtube.com/watch?v=Eo61t5fH6Qw nebo jinej https://www.youtube.com/watch?v=N7bpGiLKFDs

  • kikiris
    kikiris
    30.08.2016 17:11

    Jo, ty videa jsem už viděl. Je však brát je s rezervou, marketing je marketing. U toho
    Nikonu, když aparát rozmrazili, nebo vytáhli z ohně, buď byl střih, nebo byl přístroj
    mimo záběr a tak nebyl problém je vyměnit za funkční. Tím nechci říct, že by můj
    Pentax nezvládl například to posypání pískem a následné omytí. Ale já to raději
    nezkouším, jsem na svou fototechniku velmi opatrný. Také si myslím, že i s těmi
    "čínskými hračkami" se dá fotit. jen se to musí alespoň trochu umět, a pak je jedno
    zda je to low end. A samozřejmě souhlasím s Romanem, že nechť si každý koupí co
    chce, proč ne :-).

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    30.08.2016 17:15
    Reaguje na E.B.E 30.08.2016 16:11:

    "Tohle už ste s low end foťákem zkoušeli? https://www.youtube.com/watch?v..." - zobrazit celý komentář

    Konečně jsem Romane pochopil, proč máš prázdnou galerii. Ty namísto mačkání spoušti svůj přístroj sypeš pískem a sprchuješ. ;-)
    Mimochodem mám Pentax moc rád a těší mne, jak se drží.

  • kikiris
    kikiris
    30.08.2016 17:54

    Tome, také mám Pentax rád a mám potěchu z toho, jak se mi dobře drží :-).
    Promiň, to byl jen pokus o vtípek :-).

  • E.B.E
    E.B.E
    30.08.2016 23:06
    Reaguje na ornitolog TomT 30.08.2016 17:15:

    "Konečně jsem Romane pochopil, proč máš prázdnou galerii. Ty namísto mačkání..." - zobrazit celý komentář

    přesně jak říkáš :-) ...fakt je, že sem už dlouho nefotil a prakticky nevylezl z domu. Když nepočítám cestu do práce. Asi ho budu muset osprchovat a vyrazit :-))

  • E.B.E
    E.B.E
    30.08.2016 23:11
    Reaguje na kikiris 30.08.2016 17:11:

    "Jo, ty videa jsem už viděl. Je však brát je s rezervou, marketing je..." - zobrazit celý komentář

    Já ho sprchuju běžně...po takovým zaprášeným dni na autokrosu bys to těško drhl na sucho. A ani netvrdím, že se nedá fotit každým foťákem. Jen se mi nelíbily "blbý" kecy a tak sem se kapku neudržel. Sorry. Jinak jestli ste si všimli, žádnej foťák, ani značku sem nevnucoval. Naopak...je to jedno. Zvlášť zvlášť z toho výběru

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse