Velký kompakt (ultrazoom) nebo kompakt s výměnnými objektivy?

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    12.04.2016 21:48

    Nejsem laik, ale ani profesionál. Rozhodně se třeba nespokojím s foťákem, co nemá manuální režim.
    Netisknu vůbec, (proč taky, to bych rovnou mohl fotit na filmy) ale když chci něco hodně přiblížit, a zoom nestačí, tak pak se to rozlišení hodí.
    Tak jakou značku byste poradili, aby se k němu daly dostat objektivy s co největším rozsahem ohnisek, za co nejmenší cenu? Třeba i bazarové to je jedno.

  • E.B.E
    E.B.E
    12.04.2016 21:55
    Reaguje na ornitolog TomT 12.04.2016 19:48:

    "já jsem se už do toho nechtěl míchat, ale skutečnost, že si tu Jakub s..." - zobrazit celý komentář

    Já bych to tak černě neviděl Tome. Jednak je objektivů dost, i když je pravda, nejsou v každým obchodňáku jako třeba Canon, to ani nemluvím o objektivech třetích stran, každopádně nemyslím že by nějakej chyběl. A bazarových? ...kdy ses naposled po nějakým takovým díval? A že třeba Canon dělá hned dvě verze, levnou a eLkovou neznamená, že jedna řada nestačí. Kolik objektivů tak bude vybírat? ...mimochodem. Ony Pentaxí nejsou povětšině hodně kvalitní? Quik shift a těsnění navíc... dost od věci. A profáci nefotí i Sigmou atd??? Podívej se na nabídky v eshopech. Třeba pevný skla. Canon 42. Pentax 41. Nikon 46. Teď mluvím jen o firemních

  • E.B.E
    E.B.E
    12.04.2016 22:03
    Reaguje na Lukáš10 12.04.2016 21:48:

    "Nejsem laik, ale ani profesionál. Rozhodně se třeba nespokojím s foťákem,..." - zobrazit celý komentář

    Ty si legrační, Lukáši :-) ...když chci něco přiblížit...a rozlišení se hodí... :-)) Už jsi slyšel někdy slovo kompozice? ...a co třeba perspektiva a jiný výrazy ? ....to mi připomíná jednoho tady. I když s dažší výbavou. Sedí celej den na lavičce v zoo a jen se s takovým dlouhým sklem otáčí kolem sebe, občas zazoomuje a "fotky" sou na světě. Malá HO a všichni tleskají. Myslím, že ten ultrazoom je pro tebe správná volba. Víc nepotřebuješ

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    12.04.2016 22:17

    Neslyšel... A jak jinak získáš víc detailů z něčeho co je daleko? Buďto zoomem nebo rozlišením, nic jiného neznám. Ale občas by se to hodilo, co ještě jiného existuje?

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    12.04.2016 22:20

    Jo a nevím, proč bych fotil zvířata v ZOO. Když už sou na netu všechny krásně nafocený:) Já fotím jen to co se na netu nedá najít, třeba ty zvířata je jednodušší si stáhnout z netu.

  • E.B.E
    E.B.E
    12.04.2016 22:23
    Reaguje na Lukáš10 12.04.2016 22:17:

    "Neslyšel... A jak jinak získáš víc detailů z něčeho co je daleko? Buďto..." - zobrazit celý komentář

    ...co třeba nohama? :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    12.04.2016 22:24
    Reaguje na Lukáš10 12.04.2016 22:20:

    "Jo a nevím, proč bych fotil zvířata v ZOO. Když už sou na netu všechny..." - zobrazit celý komentář

    ...a co takovýho se na netu nedá najít???

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    12.04.2016 22:27

    Nohama? To vím taky:)
    Ale jsou některé věci ke kterým se nedá přijít blíž, třeba koupající se dáma v okýnku koupelny v protějším baráku:)
    Co se dá najít na netu no tak to nemusím znova fotit. Ale třeba když sme byli na dovolené v krásné roubence, tak sem si ty interiéry chtěl co nejlíp nafotit, nebo třeba tahle fotka v příloze. Sem zvědavej jestli poznáš co to je. Takhle pěkně vyfocené sem to ještě nikde neviděl.

  • Lukáš10
    Lukáš10
    Autor
    12.04.2016 22:28

    Co myslíš že to je? To sem fotil v noci ultrazoomem zblízka.

  • E.B.E
    E.B.E
    12.04.2016 22:30

    Nevím, jestli se správně dívám. Myslíš to porovnání velikosti čipů? ...a koupající dáma se na netu nenajde??? Máš říct rovnou, že chceš být paparazzi :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse