oddělená galerie

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    04.03.2016 16:12

    vy tedy furt jedete :)) zmenu nazvu i fotku muzeme ihned...presto TD vypiseme TAKY, ok?

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    05.03.2016 00:21
    Reaguje na Taky.. 04.03.2016 12:16:

    "Ještě k tomu pravidlu 1. vítány jsou především fotografie, které si kladou..." - zobrazit celý komentář

    Ptáš se, kdo to bude posuzovat. Já bych to nechal na samoregulačních principech.
    Příklad:
    Existuje zde kategorie Černobílá fotografie. Když do ní někdo vloží barevnou fotku duhy, usměju se a budu to považovat za vtipnou provokaci. Když do ní ale někdo vloží tucet barevných zvířátek (aut, letadel...), rozezlí mě to a zareaguji. Protože galerie potom ztrácí funkci filtru pro třídění fotek. A s Katovnou/Narovinu je to podobné. Dokud tam nepřibyly ty měsíčkoviny, pochvaloval jsem si, jak je to užitečný filtr. Pak nastal chaos.
    A v poslední větě píšeš "kterou budou spojovat jen pravidla komentování". Prosím, přečti si první komentář tohoto vlákna (sepsaný Danou K.), kdy první návrh názvu zněl "O-komentování", a popis základních bodů. A pak se podívej na tu volavku. Kolik procent diváků komentovalo? Nevzdaluje se ta galerie už po týdnu až příliš svým základům?

  • Taky..
    Taky..
    06.03.2016 21:26
    Reaguje na Raul Zelený 05.03.2016 00:21:

    "Ptáš se, kdo to bude posuzovat. Já bych to nechal na samoregulačních..." - zobrazit celý komentář

    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/412313/

    První pravidlo není ani tak pravidlo jako spíše zbožné přání. Pokud bude za měsíc v Narovinu 12 měsíčků a všichni budou dodržovat zbývajících 9 pravidel, tzn. budou přijímat kritiku i kritizovat na rovinu, ale kulturně, budu spokojený.

    Asi se shodneme, že bychom chtěli v Narovinu jen samé zajímavé a dobré fotky, které budou v duchu 1. bodu. Jak se ale zachovat k těm, které považujeme za začátečnické nepodarky? Především to bez obalu napsat. Pokud si dotyčný nevezme rady k srdci a bude nás opakovaně zásobovat něčím, co nesplňuje základní nároky na kvalitu, pak mu doporučit opustit Narovinu a vrátit se, až bude mít pocit, že má co ukázat. V opačném případě totiž nebude stát nikomu za zastavení. Zakázat mu nic pochopitelně nemůžeme. Vstup může být zakázán jen při porušování 9 pravidel.

  • bell
    bell
    07.03.2016 08:21

    Když dá někdo fotografii do galerie Narovinu, již ji nemůže dát do žádné jiné galerie (?), což mi nedává smysl, páč někdo má roztříděné fotky podle původních galerií na Lidé, Makro apod. ... a toto zařazení je podle typu nebo obsahu fotografie, zatímco u galerie Narovinu nejde o typ nebo obsah fotografie ale o to, že bude snaha ji ostatními komentovat. Podle mě by měla být možnost vložit fotografii do nějaké galerie podle typu/obsahu - abychom mohli dále takto své fotografie třídit jako dosud - a pokud ji chci nechat komentovat narovinu tak jako další galerii zvolit Narovinu.

  • E.B.E
    E.B.E
    07.03.2016 08:43
    Reaguje na bell 07.03.2016 08:21:

    "Když dá někdo fotografii do galerie Narovinu, již ji nemůže dát do žádné..." - zobrazit celý komentář

    To je to, o čem ale celou dobu mluvím. Už názvy kategorií, nazvané jako galerie je blbost. Nkdo nefotí "galerii" makro, portrét... je to styl, zařazaný do kategorií. Proto říkám, že nová galerie Narovinu měla být nahoře, vedle stávající Galerie a rozdělená dále na kategorie,styly.. (i tohle celý je ale podle mě zbytečný. Pořád moc nechápu, proč mít dvě galerie a v nich nejednotný pravidla. Buď názory na fotky chceš, pak vlož, pokud ne, pověs si obrázky na zeď)

  • Taky..
    Taky..
    07.03.2016 09:43
    Reaguje na bell 07.03.2016 08:21:

    "Když dá někdo fotografii do galerie Narovinu, již ji nemůže dát do žádné..." - zobrazit celý komentář

    To už se tu nejméně dvakrát řešilo, snažil jsem se Alešovi vysvětlit, proč je to nelogické, ale bez úspěchu. Už to vzdávám.
    Mně by spíš zajímalo, co si myslíte o začátečnických fotkách v Narovinu. Ano nebo ne, pokud ne, jak proti nim.

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    07.03.2016 09:57
    Reaguje na bell 07.03.2016 08:21:

    "Když dá někdo fotografii do galerie Narovinu, již ji nemůže dát do žádné..." - zobrazit celý komentář

    já stejně jakékoliv dělení podle obsahu považuju za zbytečné, a jak vidím skupinu lidí kolem Narovinu, tak málokdo je vyhraněný portrétista, krajinář nebo makrofotograf (což jsou tak jediné kategorie, kde to dělení dává ještě smysl). Takže mi úplně vyhovuje současný stav a všechno budu hrnout do galerie Narovinu

  • Pavel_P
    Pavel_P
    07.03.2016 10:03

    ono to je stejně jedno, když všechny fotky galerie-negalerie vidím na hlavní stránce https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/nejnovejsi/

  • bell
    bell
    07.03.2016 10:08

    protože já teď nevím a bojím se - někteří mí oblíbení dávají fotografie tak jak byli zvyklí, do galerie LIDÉ nebo ČERNOBÍLÁ FOTOGRAFIE. A já se teď obávám, že jejich fotky třeba již ani nenaleznou ti, co komentovat umí a chtějí.. protože budou chodit POUZE do galerie Narovinu anebo si budou říkat, že ten autor nestojí o komentáře narovinu, když fotky do té galerie nedal.

    O začátečnických fotkách si myslím to, co Raul, záleží totiž, jestli vám jde o výstavu fotek s přesahem v jedné galerii - potom tam fotky začátečnické nemají co dělat - nebo jestli vám jde jen o svolení autora komentovat i negativně. Já bych byla spíše pro tu výstavu, s tím, že se autor jakožefotekspřesahem dozví.. zda na tu výstavu ta fotka patří nebo ne.

  • bell
    bell
    07.03.2016 10:15

    pro jistotu: že se to dozví, tím jsem měla na mysli že se dozví subjektivní názory jednotlivých komentátorů a udělá si závěr SÁM, ne že mu někdo tu fotku z galerie vyhodí.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse