Fotografování krajiny: jezero Tso Moriri, Ladak

  • Petr Lavička
    Petr Lavička
    20.01.2014 16:23

    Pěkný článek. Byl jsem tam v roce 2008, tehdy byly hory směrem do Tibetu úplně bílé. Přišli jsme tam pěšky směrem od Tso-Kar, po několika dnech treku ze silnice na Manali. PL

  • Jiří Novotný 1
    Jiří Novotný 1
    20.01.2014 19:36

    Úžasné fotky jak z jiného světa! Díky.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    20.01.2014 21:36

    To: Petr
    Škoda, že to nelze vzít podél jezera dál až do Tibetu. Jinak na jezeře Tso Kar jsem loni narazili na jeřáby.Mám na to nachystaný článeček. Chystáme se tam letos znovu. Určitě zase budou nová překvapení.Tso Kar má velmi zajímavá slaniska, která při prvním světle musí být úžasná. Himálaj je nekonečný příběh...

  • Taky..
    Taky..
    21.01.2014 13:15

    "Takovýchto opuštěných míst s křehkou ale dosud divokou přírodou bude dále ubývat. Je to smutný příběh, ale moc optimista v tomto smyslu nejsem."

    ...a proto tam uděláme komerční fotografický zájezd, abychom tento vývoj ještě urychlili, a pak si falešně povzdechneme nad osudem tamní křehké krajiny...
    Jinak vcelku nudné fotečky, které jen kopírují osvědčená cestovatelská klišé.

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    21.01.2014 18:57

    "V Korzoku přišli o stovky kašmírských koziček, neboť díky dlouhotrvajícím mrazům, okolo -40°C, je ani v domech nedokázali udržet do jara."

    ...slovo "díky" se používá v případě něčeho dobrého - "díky příznivému počasí úroda dozrála". Pokud jde o něco nepříjemného, což úhyn koz nepochybně je, strávně česky je "kvůli" - "kvůli špatnému počasí úroda nedozrála". Obě čárky kolem upřesnění stupňů jsou navíc.

    ...text jsem jenom přeletěla očima, tohle mě zarazilo - a dál jsem radši nečetla.

  • Dana Kovaľová
    Dana Kovaľová
    21.01.2014 18:58

    strávně = správně, omlouvám se za překlep

  • P. Ouředník Fotografie Šumavy
    P. Ouředník Fotografie Šumavy
    23.01.2014 09:10

    TakyHonza to vystihl...

  • Vlastimil Uhlíř
    Vlastimil Uhlíř
    30.01.2014 14:09

    Děkujeme za upozornění na chybu v textu, opravujeme.
    Vaše redakce

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    Autor
    05.02.2014 22:40

    To: Taky
    Musím souhlasit. Je to vždy určité dilema a kompromis. Musím však říci, že malá skupina 4-5 fotografů je v Himálaji ideální. Vždy se vytvoří výborná parta a nikde jinde si lidé tolik nepomáhají jako tady. Dostat se do těchto míst něco stojí. Práce je komerční záležitost, ale přesto vás může bavit.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse