• Georg Black
    Georg Black
    05.04.2002 13:44

Jsem začátečník a jak tak zjišťuju, tak právě neznalost těchto korekcí mi zkazilo mnoho snímků. Prosím proto o poradu. Jsem z toho trošku zmatený. Dle kap. 1.0 je +1EV ekvivalentní zdvojnásobení osvitu(menší clon. číslo or delší čas). Což je jasné. Dále se pak v kap. 1.3.3 píše v tabulce o focení sněhu s použitím až +3EV tzn. o 3 clon. čísla více světla? To mi nějak nekoresponduje s tabulkou v 3.1 kde se světlejší objekty fotí s větším clon. číslem tedy by to mělo být jako -1EV. Mohl by mi to někdo osvětli??? Děkuji za shovívavost k fotografickému analfabetovi.

• maui
    maui
    12.01.2003 11:43

Jako zacatecnik mam prave s timto problemy, ale
    nejsem schopen odhadnout zda dana korekce je ta spravna. Nekdy mi ani po korekci +2EV neda spravnou expozici. Napr. bila stena je vzdy seda ( i pres +2EV korekci). Vzhledem k tomu ze na mem fotaku je max expozice +2EV vetsi jiz nenastavim. Take kdyz mam scenu, ktera ma veliky kontrast mezi tmavymi a svetlymi misty nemohu se spravne strefit do spravne expozice. Byl by externi expozimetr resenim ?

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

FotoMaraton Sumava

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace