•  
  • Domovská stránka
  •  
  •  
    • Články
    • Fototesty
    • Galerie
    • Fórum
    • Bazar
    • Fotokurzy
 
  • Přihlásit
  • Registrovat
  • Články

    Fotočlánky

    10.06.2026

    Maskování v přírodě pro fotografy

    01.06.2026

    PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY…

    06.05.2026

    Fotografování šumavských orchidejí

    Všechny články   

    Novinky

    01.03.2026

    FOTOVIDEO BŘEZEN 2026

    05.02.2026

    FOTOVIDEO ÚNOR 2026

    01.01.2026

    FOTOVIDEO LEDEN 2026

    Série a kategorie

    • Škola barvy Jana Pohribného
    • Výsledky dvouměsíčních soutěží
    • Foto Týdne
    • FotoRádce
    • Klasická fotografie
    • FotoRozhovory
    • FotoCestopisy
    • Recenze knih
    • O FotoAparátu.cz
  • Fototesty

    Nové fototesty

    27.05.2026

    Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy

    21.05.2026

    Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

    13.05.2026

    Canon EOS R6 V - první dojmy

    Všechny fototesty   
    10.02.2026

    Test objektivu Canon RF 16mm f/2.8 STM

    30.01.2026

    Test objektivu Canon RF 45mm f/1,2 STM

    06.01.2026

    Test objektivu Sony FE 70-200mm f/4 Macro G…

    Kategorie

    • Digitální zrcadlovky
    • Digitální bezzrcadlovky
    • Kompaktní fotoaparáty
    • Analogové fotoaparáty
    • Fotomobily
    • Objektivy
    • Příslušenství
    • Software
  • Galerie

    Vybrané galerie

    • 1 798 fotografií NAROVINU
    • 57 647 fotografií Černobílé foto
    • 101 476 fotografií Krajina
    • Všechny galerie   

    Soutěže

    • Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.
    • Všechny soutěže   

    Fotogalerie

    • Nejnovější fotografie
    • Hlavní strana galerie
    • Nejlepší fotografie
    • Všechny galerie
    • Lidé v galerii
    • Databáze fotoaparátů
    • Všechny série
  • Fórum

    Nové komentáře

    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 17. 6. 18:42
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Cimlerova
      Cimlerova | Diskuse ke galeriím | 11. 6. 22:01
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Jozef Varényi 1
      Jozef Varényi 1 | Diskuse ke článkům | 10. 6. 12:11
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Nejžhavější diskuse

    • Diskuse ke galeriím | 11 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "ERBY" - 2. července 2026
    • Diskuse ke galeriím | 8 příspěvků za posledních 30 dnů
      Téma dne "PÍSMENA, SLOVA, ČÍSLA" - 4. června 2026
    • Diskuse ke článkům | 2 příspěvky za posledních 30 dnů
      PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO

    Kategorie

    • Fotoaparáty a fototechnika
    • Vše o fotografování
    • Dotazy a připomínky
    • Fotogalerie
    • Diskuse ke článkům
    • Diskuse ke galeriím
  • Bazar

    Nejnovější inzeráty

    prodám

    Prodám set objektivů pro Canon EOS EF

    prodám

    Sony Alpha A7 II tělo

    prodám

    M50 foto set

    Všechny inzeráty   
    prodám

    Sony FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS

    prodám

    prodám tělo - CANON EOS 1Ds Mark III

    prodám

    Leica 35 mm f/1,4 ASPH SUMMILUX-M

    Kategorie

    • Prodám
    • Koupím
    • Vyměním
    • Daruji
  • Fotokurzy

    Fotoexpedice

    Ladakh

    Japonsko

    Helgoland

    Všechny fotoexpedice   

    Rekvalifikační kurzy

    Škola profesionální fotografie nabízí rekvalifikační fotokurzy akreditované MŠMT ČR.

    Rekvalifikační kurz

    Fotograf – Fotoreportér

    Nové od září 2016

    Fotograf portrétu a módy

    Fotokurzy

    • Letní FotoTábory
    • Kurzy v Praze
    • Kurzy na Šumavě
    • Základy fotografování
    • Úpravy fotografií
    Všechny fotokurzy   
ve fotkách  
  • v článcích
  • v lidech
  • ve fotkách
  • ve štítcích
  • ve fóru
  • Registrovat
  • Přihlásit
      Zapomněli jste heslo?
      Měli jste účet na starém webu?
  • Nahrát fotku
  • Nahrát sérii

Přihlásit se

  Zapomněli jste heslo?
  Měli jste účet na starém webu?

Dominika

109(5.7) 48 hodin: 76 (5.8)
Martin Pyš Martin Pyš (1 622 bodů)
V galerii: Lidé

Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).

  • mireki45
    mireki45
    celkem 30 767 bodů
    |
    09.02.2018 19:14

    fajna fotka..

  • Tom.K
    Tom.K
    celkem 2 672 bodů
    |
    09.02.2018 19:15
  • mitena
    mitena
    celkem 32 257 bodů
    |
    09.02.2018 19:53
  • Jana Schenková
    Jana Schenková
    celkem 31 929 bodů
    |
    09.02.2018 20:14
  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 20:20

    dobrý podmínky na focení :-) Slečna se povedla a ani mi ti ta viněta nějak nevadí

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    celkem 40 488 bodů
    |
    09.02.2018 20:31

    :)

  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    celkem 1 622 bodů
    |
    09.02.2018 20:32
    Reaguje na mireki45 09.02.2018 19:14:

    "fajna fotka....." - zobrazit celý komentář

    díky

  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    celkem 1 622 bodů
    |
    09.02.2018 20:34
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 20:20:

    "dobrý podmínky na focení :-) Slečna se povedla a ani mi ti ta viněta nějak..." - zobrazit celý komentář

    :-) mám fakt rád vinětaci.. slečna byla fantastická. nelíbilo se ji kde že ji to chci vyfotit.. nakonec je to její nejoblíbenější fotka ze série :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 20:38
    Reaguje na Martin Pyš 09.02.2018 20:34:

    ":-) mám fakt rád vinětaci.. slečna byla fantastická. nelíbilo se ji kde že..." - zobrazit celý komentář

    Fotku musí dělat fotograf...ne modelka :-) Za mě je viněta vada...ale samozřejmně chápu, že někam se i hodí

  • tatá milan
    tatá milan
    celkem 30 720 bodů
    |
    09.02.2018 20:49
  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    celkem 1 622 bodů
    |
    09.02.2018 20:49
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 20:38:

    "Fotku musí dělat fotograf...ne modelka :-) Za mě je viněta vada...ale..." - zobrazit celý komentář

    já to vnímám tak, že vinětou můžu zvýraznit hlavní motiv. při správném použití to má své kouzlo. jsem rád za podobné debaty nad snímkem. díky

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 20:59
    Reaguje na Martin Pyš 09.02.2018 20:49:

    "já to vnímám tak, že vinětou můžu zvýraznit hlavní motiv. při správném..." - zobrazit celý komentář

    Ano...i s vinětou se dá pracovat. Ale jak říkám. Není pro každou fotku, nehledě na to, že většina s ní vylešuje každej cvak a ještě používají jednotnou, středovou vinětu, i když motiv není ve středu. Jako by lidi neuměli vytvořit i vinětu mimo střed :-) ...prostě mi to přijde dneska jako vinětová mánie. Stejně jako všechno odbarvovat a myslet si, že tím fotka získá na koukatelnosti :-) Jiná doba...no :-) ...a to se dycky v recenzích chválí objektivy za to, jak málo vinětují

  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    celkem 1 622 bodů
    |
    09.02.2018 21:03
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 20:59:

    "Ano...i s vinětou se dá pracovat. Ale jak říkám. Není pro každou fotku,..." - zobrazit celý komentář

    máš naprostou pravdu :-) pro mě je přijatelnější vinětace než chromatická aberace
    ale s odbarvováním mám i já obrovský problém. to nemám rád

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 21:08
    Reaguje na Martin Pyš 09.02.2018 21:03:

    "máš naprostou pravdu :-) pro mě je přijatelnější vinětace než chromatická..." - zobrazit celý komentář

    to je jak s vinětou ...nejde to aplikovat na cokoli. Sou fotky, u kterých jde jen o hru světla, stínů, kde by barva rušila. Myslet si, že cokoli v BW bude mít automaticky "punc" starých filmových fotek je naivní. Ke všemu dobře fotku převýst do černobíla není tak jednoduchý, i když si tím autoři usnadňují postproces, kde se jim nedaří doladit barvičky

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 21:09

    ... vlastně co to tu kecám...stejně ničemu nerozumím a jen si tu léčím mindráky :-)

  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    celkem 1 622 bodů
    |
    09.02.2018 21:17
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 21:09:

    "... vlastně co to tu kecám...stejně ničemu nerozumím a jen si tu léčím..." - zobrazit celý komentář

    to v žádném případě.. ty názory mají svoji hodnotu. já si všímám, že tady to je více o krajině a zvířátkách :-) portréty a lidé poslední dobou nejsou zrovna hodnocené fotografie. přeci jen jsem zde novější uživatel ale tak to tady cítím. hezký večer

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 21:19
    |
    Reaguje na Martin Pyš 09.02.2018 21:17:

    "to v žádném případě.. ty názory mají svoji hodnotu. já si všímám, že tady..." - zobrazit celý komentář

    Spíš za portrét lidi považujou cvak procházející slečny ...ale poslední komentář má souvislost s pohledy ostatních na moje názory

  • Karla Milcová
    Karla Milcová
    celkem 51 380 bodů
    |
    09.02.2018 21:21
  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    celkem 1 622 bodů
    |
    09.02.2018 21:25
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 21:19:

    "Spíš za portrét lidi považujou cvak procházející slečny ...ale poslední..." - zobrazit celý komentář

    tomu jsem ted uplně neporozuměl

  • MSD
    MSD
    celkem 25 604 bodů
    |
    09.02.2018 21:30

    Výborná :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 21:31
    Reaguje na Martin Pyš 09.02.2018 21:25:

    "tomu jsem ted uplně neporozuměl..." - zobrazit celý komentář

    ...to nic. Asi mě rozhodilo pár posledních "pochvalných" slov v poště :-) Přemýšlím, jestli má ještě cenu na takovým serveru setrvávat

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 21:33

    ...ale co se týká fotky jako takové. Na zdejší sešlost nadprůměrná, no nic vyjímečnýho. Víc dodala atmosféra staré zástavby a sníh, než vlastní kompozice či světlo.

  • Martin Pyš
    Martin Pyš
    celkem 1 622 bodů
    |
    09.02.2018 21:38
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 21:31:

    "...to nic. Asi mě rozhodilo pár posledních "pochvalných" slov v poště :-)..." - zobrazit celý komentář

    já myslím že ano.. vím že jsem tady přišel "pozdě" protože když vidím fotky podle hodnocení vím že zde v galerii jsou velice kvalitní snímky... ale někdo odchází druzí přicházejí.. zažil jsem x galerií.. a už nejsou.. zde jsou soutěže, píšou se články, recenze. někdo se o to tady prostě stará. a to je důvod proč se sem vracím.

  • Martin Krenovsky
    Martin Krenovsky
    celkem 564 bodů
    |
    09.02.2018 21:39
  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 21:42
    |
    Reaguje na Martin Pyš 09.02.2018 21:38:

    "já myslím že ano.. vím že jsem tady přišel "pozdě" protože když vidím fotky..." - zobrazit celý komentář

    ...soutěže, kde vyhrávají fotky porušující pravidla. V galerii dostávají body autoři, ne fotky. TOP fotografie pro ostudu a články o ničem, včetně gramatických chyb. Dotazy na adminy bez odpovědí a hodnotit můžeš pouze chválou :-( Pokud jde někomu opravdu o názor k fotce a nějakou radu, je na špatným místě

  • MSD
    MSD
    celkem 25 604 bodů
    |
    09.02.2018 22:04
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 20:59:

    "Ano...i s vinětou se dá pracovat. Ale jak říkám. Není pro každou fotku,..." - zobrazit celý komentář

    Zjednodušeně a laicky - někde jemná vinětace pomáhá a ani ji nevnímáš, někde ji vnímáš a pořád pomáhá (jako tady) a někde už je prostě moc a obrázek zkazí, ne?

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    09.02.2018 22:09
    Reaguje na MSD 09.02.2018 22:04:

    "Zjednodušeně a laicky - někde jemná vinětace pomáhá a ani ji nevnímáš,..." - zobrazit celý komentář

    A nenapsal jsem to takhle?

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    celkem 56 796 bodů
    |
    09.02.2018 23:49
  • Marimona
    Marimona
    celkem 16 825 bodů
    |
    10.02.2018 00:38
  • KIV
    KIV
    celkem 8 578 bodů
    |
    10.02.2018 00:43
  • PaloDigi
    PaloDigi
    celkem 254 bodů
    |
    10.02.2018 01:24
  • MSD
    MSD
    celkem 25 604 bodů
    |
    10.02.2018 13:10
    Reaguje na E.B.E 09.02.2018 22:09:

    "A nenapsal jsem to takhle?..." - zobrazit celý komentář

    Obsahově ano. Ale já to shrnul zjednodušeně a laicky :-)))

  • E.B.E
    E.B.E
    celkem 0 bodů
    |
    10.02.2018 14:11
    Reaguje na MSD 10.02.2018 13:10:

    "Obsahově ano. Ale já to shrnul zjednodušeně a laicky :-)))..." - zobrazit celý komentář

    Tak dík :-)

  • Marie
    Marie
    celkem 84 075 bodů
    |
    11.02.2018 18:40
  • Phossym
    Phossym
    celkem 812 bodů
    |
    11.02.2018 20:34
  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    celkem 2 743 bodů
    |
    13.02.2018 10:02

    pěkný portrét

  • Eby
    Eby
    celkem 39 329 bodů
    |
    13.02.2018 20:20
  • werto
    werto
    celkem 1 518 bodů
    |
    15.02.2018 16:06
  • TinaLevin
    TinaLevin
    celkem 11 552 bodů
    |
    24.08.2018 20:01

Další informace

Vloženo: 9. 2. 2018
Album: Výchozí album
Zobrazeno: 51 x
Clona: 1.8
Čas expozice: 1/640 s
ISO: 900
Pořízeno: 21.1.2018 16:53

Další fotky autora

  • Tereza
  • Veronika
  • Olívia
  • Polanka nad Odrou
  • Navěky..
  • Černobílý portrét
  • Vrána
  • Rodinná
  • Vítání jara
  • Ukázat všechny

Další fotky v galerii

  • Když vás navštíví Múza...
  • HONZA
  • Pan farář hraje na kytaru
  • ...
  • Dinosaurofil
  • taková kolonádní
  • Nakonec si dala říct...
  • Frank Zappa by Petr Dolejs Koch.
  • Když jedna struna praskne...
  • Ukázat všechny

hlavní kategorie

  • Hlavní strana
  • Články
  • Fototesty
  • Galerie
  • Fórum
  • Bazar
  • Fotokurzy

Další stránky

  • O fotoaparat.cz
  • Seznam změn
  • Podmínky používání
  • Kontakty

Články a testy

10.6.2026

Maskování v přírodě pro fotografy

S fotografem Mirem Ondrušem jsme si povídali o různých způsobech a pomůckách pro to, abyste mohli fotografovat zvířata v podmínkách Střední Evropy,…

  • PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE, 17. DÍL, ŠKOLA BARVY JANA POHRIBNÉHO
  • Sony FE 100–400 mm f/4,5 GM OSS - první dojmy
  • Test bezzrcadlovky Sony A7R VI - první dojmy

vybrané kategorie

  • FotoRádce
  • Klasická fotografie
  • FotoRozhovory
  • FotoCestopisy
  • Recenze knih
  • O FotoAparátu.cz

Facebook profil

top fotografie

Vybrané fotografie

Soutěže

2. 7. 2026 - 6. 7. 2026

Téma dne "ERBY" - 2. července 2026

Celé znění tématu: ERBY (ZNAKY) ČESKÝCH MĚST A ŠLECHTICKÝCH RODŮ Projděte se po našich městech, vesnicích, hradech a zámcích a zaměřte se na erby…

1. 6. 2026 - 15. 7. 2026

PŘEMÝŠLEJTE ČERNOBÍLE - do 31.7.

Cvičení: Vyfotografujte námět, který lépe vyzní v černobílém provedení než v barvě. Ideálně udělejte obě varianty stejného námětu – barevnou i…

Všechny soutěže   
  • FotoAparát.cz
  • FotoInstitut.cz
  • FotoAkademie.cz
  • Setkání fotografů
  • FotoMaratony.cz
  • CK FotoAtlas.cz

© 2026 FotoAparát.cz

Tvorba webových stránek WebToad s.r.o.