Tohle jsou moje začátky, teprve se učím. Mějte na to ohled. Hlavní co potřebuju je abyste mi vytkli chyby.
Čekám komenty.
Menší úpravy ve PS by Radim ek
Nemůžete komentovat. Nejste přihlášen(a).
S timhle fotakem a zacinas fotit??? Co je to vlastne na te fotce... neni to poznat... fotit moderni umeni aby to davalo smysl je jako uplect z h...a bic tak aby praskal... :-))) me toto nic nerika...
bear: tak tomuhle se přesněji říká suiseki, toto umění vzniklo tuším v číně nebo japonsku. Má to blízkou souvislost s uměním bonsai. Ale to jen pro upřesnění. Každopádně suiseki je umění toho vybrat kámen, který má pro diváka či osobu něco představovat. Tím jak se člověk zakouká, aby v něm něco viděl. A tohle je umění. Tohle suiseki není však moje. Je zapůjčeno. Ale souhlasím s tím, že v něm naprosto vidím starého mnicha, v plášti a čapkou, který se belhá po schodech chrámu. Jo, no začínám fotit s D80.Mám ji asi týden a nemůžu si ji vynachválit.Je to špatně že fotím tímhle? A ještě ohledně toho suiseki.Přišlo mi to perfektní námět pro to abych mohl zkoušet.
Bearovi asi přišel fotoaparát pro "začátečníka" zbytečně kvalitní... Já si myslím, že je to jedno. Hlavně když to má hlavu a patu. Tady by asi pomohlo jiné nasvícení. Konkrétně poradit ale neumím. Možná nějaká literatura... Ale více bych ostřil,nebo lépe komprimoval. Podle toho jak k rozostření došlo... Ale toho mnicha v tom vidím! Hlavně ta čepice je dost výrazná...
PS: Ten kámen se už neupravuje jo? To je prostě syrový z přírody jen na podstavci?
Taky jsou tam přeexponovaný místa...
mn... moc kvalitni ne ale moc drahy... :-)))
MC... Verim ze se i s timto fotakem foti dobre... uz se tesim na tve dalsi fotky... ale toto mi nic nerika... :-)) a doufam, ze si jednoho dne koupim taky takovy fotak... zkus vyfotit nejakou zajimavou budovu ze sveho okoli na zacatek... a fot jak to citis... :-)) hodne stesti...
bear1981: To je smělý tvrzení o tom, že D80ka je jen hodně drahý a ne moc kvalitní :-))
Michal němeček: No,nasvícení bylo dost provizorní.Jak jsem řekl,začínám teprv experimentovat,D80 mám teprv týden,jen co jsem přijel domů zabavil jsem tatovi z práce dva halogeny 1000w:)))A s něma jsem tak trochu experimentoval.Pohrát si se světlem je kumšt a jak tak na to přcházím je to základ fotografie.Na to ostření si samozřejmě budu dávat pozor. Ohledně té mašiny,dlouho jsem vybíral než jsem se rozhodl pro tuhle.Nakonec jsem se rozhodoval mezi Canon 400d a tímhle.Již v hodně fórech jsem se tázal právě na to který by byl pro mé účely ideální a většina mě odkázala na D80:)A jak jsem přišel do obchodu a potěškal si oba tyto dva bylo rozhodnuto.Jsem s ním maximálně spokojen,což je skoro slabé slovo a až mě udivuje co všechno ta mašina umí.Manuál čtu již po druhé a doposud jsem ještě nepřišel na všechny funkce ale chce to čas.Zatím jen fotím fotím a fotím.Bohužel jen málo fotek je použitelných:(Ale snažím se.
bear1981: Dneska jsem zrovna fotnul osvětlenou budovu v noci pro mě velice zajímavém úhlu.Vypadalo to moc dobře.Akorát jsem neměl stativ a tak je to trochu strhnuté.Ale chodím kolem toho každý den takže příště si vezmu stativ a zkusím to znovu.Uvidíme.
Děkuji moc všem za komentáře, myslím že názor ostatních mi bude velice nápomocen.
MN: ty vis jak jsem to myslel... :-)))
MC: uz se tesim... :-)))
Martine, k té popisce -že je to fotka a ne film, to je přeci vidět.Ale pro informaci - kdysi dávno se fotografovalo zásadně na film, takže tím filmem se myslí, jaký film ten který staromilec (jako třeba já) používá.A má zkušenost s focením ? jako s cizím jazykem - nejdřív slovní zásoba a potom gramatika
takže je správné že fotíš a fotíš, ono to příjde.A promiň mírně humorný nadhled, ale je tomyšleno dobře.
Přiznávám, ten vtípek "to je fotka a ne film" jsem dopsal já. Tak ho prosím nekamenujte :) Berte to s humorem. Samozřejmě, že ví co je to film. Učí se rychle a na to, že má foťák týden mu to jde dobře. A hlavně, má nadšení a chuť se učit.
holt začínáš a fotíš ,co vytvořil někdo jiný.Zkoušej dál...
no, ist niekam na vystavu, kde je cosi vystavene, a odfotit to bez akejkolvek pridanej hodnoty, naviac este neostro, je podla mna uplna marna a zbytocna fotografia