Téma dne "Na ulici to žije" - čtvrtek 1.6.

 • Adam Švarc
  Adam Švarc
  Admin
  Autor
  10.05.2023 09:00

  Hezký den všem fotografům,

  přikládám pravidla pro následující TD "NA ULICI TO ŽIJE"

  PRAVIDLA:
  ---------------
  Fotografie mohou být nafoceny od vyhlášení tohoto tématu (10.5. 2023) až do 1.6. 2023.
  Vkládejte max. 3 aktuální (nikoliv archivní) snímky do této galerie s datem pořízení, nejlépe s EXIF daty, a to pouze ve čtvrtek 1.6. 2023 od půlnoci do půlnoci. Ještě nezapomenout před uložením fotografie zakázat hodnocení. (jen překliknete na ANO) hodnotí se slovně, bez bodů.

  Hodnoťte snímky ostatních soutěžících, komentujte, poukazujte na chyby a vyzdvihujte klady. V termínu od pátku 2.6. do půlnoci pondělí 5.6. vyberte tři snímky, které se vám nejvíc líbí a u jedné vaší vložené fotografie zadejte „upravit informace.“ Do popisu fotografie vepište pořadí snímků od prvního po třetí místo následujícím způsobem:
  1. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
  2. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii
  3. místo - název fotografie - autor - zkopírujte link na fotografii a nezapomeňte kliknout na „uložit fotografii“, jinak se nic nenačte. Každá fotografie soutěží sama za sebe, body za různé snímky jednoho autora se nesčítají. Snímek, který uvedete na prvním místě, dostává 3 body, druhý 2 body a třetí 1 bod.

  VÍTĚZ = Autor s fotografií celkově na prvním místě, volí nové téma TD a sčítá u něj body. Nové téma s krátkým popiskem napíše na redakční mail redakce@fotoaparat.cz a k němu připojí průvodní fotografii odpovídající jím vybranému tématu.
  Administrátoři následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž, která se koná opět první čtvrtek dalšího měsíce.
  ---------------

  Přeji všem dobré světlo.
  Adam

 • MV-foto
  MV-foto
  02.06.2023 11:05

  Zatím neskutečně špatné fotky.
  Cvaky úplně o ničem.
  Foto do zad lidí, nicneříkající, vše špatně.
  Jedině ty auta na křižovatce, to je dobrý.
  Jinak zatím ostatní katastrofa.

 • MV-foto
  MV-foto
  02.06.2023 11:10
  Reaguje na MV-foto 02.06.2023 11:05:

  "Zatím neskutečně špatné fotky. Cvaky úplně o ničem. Foto do zad lidí,..." - zobrazit celý komentář

  Jo, ještě ty holčičky - Večer u kašny, to je pěkný moment.
  Takže zatím tato a Křižovatka.

 • KIV
  KIV
  02.06.2023 13:43
  Reaguje na MV-foto 02.06.2023 11:05:

  "Zatím neskutečně špatné fotky. Cvaky úplně o ničem. Foto do zad lidí,..." - zobrazit celý komentář

  Ahoj MV-foto: Nevím jestli sis všimnul, ale máš v podstatě možnost to ovlivnit - do TD vložit sám dobrou fotku a pak pod tou svou vloženou fotkou hlasovat. No a fotit do zad lidí že je špatně - proč teda máš sám vložených několik fotek té nahaté krasotinky zezadu?

 • Marie
  Marie
  03.06.2023 09:33
  Reaguje na KIV 02.06.2023 13:43:

  "Ahoj MV-foto: Nevím jestli sis všimnul, ale máš v podstatě možnost to..." - zobrazit celý komentář

  KIV napsala jsi to moc dobře, ve všem s Tebou souhlasím. Rejpalů se tu najde dost, ale aby sami přispěli svým úžasným dílem... to ne.

 • smallgrammar
  smallgrammar
  03.06.2023 10:16
  Reaguje na Marie 03.06.2023 09:33:

  "KIV napsala jsi to moc dobře, ve všem s Tebou souhlasím. Rejpalů se tu..." - zobrazit celý komentář

  Ilustratívne/zjednoduše/prehnane povedané, to, že sem niekto dáva fotografie iba keď je nejaká súťaž je jeho vec, ale z môjho pohľadu "svým úžasným dílem" prispel každý, kto na tomto webe má aspoň jednu svoju fotku, alebo mal aj viac a zmazal ich, súťaž nesúťaž. A aj ten, kto tu nemá, nemal a nikdy mať nebude jedinú svoju fotku, tak stále môže prispievať "svým úžasným dílem", napr. vo forme komentára, nech už je to kritika alebo pochvala pod fotkami iných, môže prispievať svojím pohľadom na fotky iných, lebo to je nakoniec aj každá fotografia, niekoho pohľad na niečo.

  Z môjho pohľadu "rejpalů" nie je nikdy dosť. Rýpanie rýpala iste nie je pre autora danej fotky príjemné, ale ľudstvo ako také už vie, ako to dopadne, keď sa nejaká skupina ľudí rozhodne, takpovediac, každého jedného zo svojho pieskoviska vykázať. Že je foto-web niečo iné? Možno, ale ľudia sú stále ľudia.

  Takže áno, aj to je stále a seriózne potenciálne prítomné: áno, rýpal môže rýpať aj z iného záujmu, z iných pohnútok, než z úprimného záujmu o fotenie/fotky iných a súčasne tak rýpať aj za tých, ktorí inak nemajú odvahu alebo potrebu vyjadriť kritický pohľad, ale aspoň uznávajú, že to môže mať celkovo, v širšom kontexte a z dlhodobejšieho pohľadu niečo ako priaznivý efekt, dokonca aj pre nich. Áno, rýpal môže rýpať z iných pohnútok, ale aj fotograf môže fotografovať z iných pohnútok ako je úprimný záujem o fotenie či o tému, ktorú zachytáva, z iných pohnútok, než zdielanie svojho pohľadu na svet, pohľadu, ktorý je zase otvorený iným pohľadom (napr. vo forme komentárov), pretože o tom je z istého širokého pohľadu tento web (minimálne z pohľadu používateľov), ale môžem sa mýliť.

  Ak má niekto pocit, že rýpal škodí jemu osobne alebo webu ako celku, môže to rýpalovi explicitne povedať, že si nepraje jeho komentáre, môže si ho zablokovať, a nakoniec možno rýpala "nahlásiť" majiteľovi/administrátorom.

 • KIV
  KIV
  03.06.2023 10:45
  Reaguje na smallgrammar 03.06.2023 10:16:

  "Ilustratívne/zjednoduše/prehnane povedané, to, že sem niekto dáva..." - zobrazit celý komentář

  No, vyčítat lidem chyby, které kritikovi vadí na fotkách druhých, a vůbec mu nevadí na jeho vlastních, co pak s tím? Radit druhým jak bych to fotil já kdybych fotil, co s tím?

 • KIV
  KIV
  03.06.2023 11:01
  Reaguje na smallgrammar 03.06.2023 10:16:

  "Ilustratívne/zjednoduše/prehnane povedané, to, že sem niekto dáva..." - zobrazit celý komentář

  Vložíš text, změníš text, odebereš věty, přidáš odstavec... to je fakt debata nanic...

 • smallgrammar
  smallgrammar
  03.06.2023 11:14
  Reaguje na KIV 03.06.2023 11:01:

  "Vložíš text, změníš text, odebereš věty, přidáš odstavec... to je fakt..." - zobrazit celý komentář

  Ste človek, ktorý na tomto webe nie raz zmazal celý svoj komentár (nahradili ste ho znakom ".").

  Ja som tu po prvom odoslaní editoval/pridal medzery (nevytvoril som nový text odstavca) a opravil som preklep "... prehnane nepovedané ..." na "prehanne povedané".

  Ešte niečo? Alebo už môžem povedať, že klamete?

  Tak či onak, som veľký fanúšik editovania, kým na môj komentár nebola pridaná reakcia. Editovanie znamená rozmýšľanie, znamená to úctu k tomu, kto ho bude čítať.

 • KIV
  KIV
  03.06.2023 11:21
  Reaguje na smallgrammar 03.06.2023 11:14:

  "Ste človek, ktorý na tomto webe nie raz zmazal celý svoj komentár ..." - zobrazit celý komentář

  Odebrat komplet celý komentář a nahradit ho tečkou, nebo smazat 365 svých fotek, ano, to jsem už taky udělala, když musíš tak musíš. Ale měnit obsah poté co na něj někdo reaguje není moc dobré. A ano, i to jsem už udělala... poučena jsem, proto na to teď upozorňuji i tebe. Špatně se pak vede vzájemná diskuse..

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse