Dnešní TOP FOTOGRAFIE - Dotaz

  • 17.01.2023 22:00
  • KIV
  • 12
  • KIV
    KIV
    Autor
    17.01.2023 22:00

    Mám dotaz. Proč je fotografie "Vždy jiná vždy krásná", autor Josef Prachař, (ofocená obrazovka s moderátorkou Lucií) s třemi návštěvami a nulou bodů na třetím místě, a fotografie "Rohatý", autor stavitel, s devíti návštěvami a 49 body až na pátém místě?

  • Jan Schafhauser
    Jan Schafhauser
    18.01.2023 19:08

    To je dotaz asi spíš na tvůrce webu. Podle mě to vyhodnocuje nějaký algoritmus :)

  • E.B.E
    E.B.E
    18.01.2023 19:37
    Reaguje na KIV 17.01.2023 22:00:

    "Mám dotaz. Proč je fotografie "Vždy jiná vždy krásná", autor Josef Prachař,..." - zobrazit celý komentář

    Protože se počítá celých 24 hodin ( od vložení fotky. Ne aktuální stav, kdy se zrovna podíváš) a myslím, slovní komentáře. Z důvodu nebodovaných fotografií. Nynější stav je 61 vs 27 návštěv. čtyři vs žádný komentář. To je taky důvod, proč může být (a často bývá) i ta nehorší fotografie TOP :-)

  • KIV
    KIV
    Autor
    19.01.2023 13:26
    Reaguje na E.B.E 18.01.2023 19:37:

    "Protože se počítá celých 24 hodin ( od vložení fotky. Ne aktuální stav, kdy..." - zobrazit celý komentář

    Aha. Tak je to jasný. Ono to nepočítá body a nepočítá slovní návštěvy (ty jsem počítala já), ale prostě to srovnává počet "zobrazeno", a tam je to jasně 61 ku 27. Ale zas, co je víc, 61 třešní nebo 27 melounů... :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    19.01.2023 16:50
    Reaguje na KIV 19.01.2023 13:26:

    "Aha. Tak je to jasný. Ono to nepočítá body a nepočítá slovní návštěvy (ty..." - zobrazit celý komentář

    Přesný algoritmus neznám. Ale počítá i s body. Jen s jinou prioritou. Každopádně body, jako měřítko kvality, opravdu nejsou to pravé (ať už vzhledem k nebodovaným fotografiím, tak i z jiných důvodů) To už návštěvnost je na tom líp.

  • E.B.E
    E.B.E
    19.01.2023 16:53
    Reaguje na KIV 19.01.2023 13:26:

    "Aha. Tak je to jasný. Ono to nepočítá body a nepočítá slovní návštěvy (ty..." - zobrazit celý komentář

    ...a ještě k melounům a třešním: Která fotka je lepší. Ta se sto body v jedničkách, se dvaceti v pětkách, nebo ta nebodovaná, s deseti komentáři ? :-)

  • KIV
    KIV
    Autor
    19.01.2023 20:35
    Reaguje na E.B.E 19.01.2023 16:50:

    "Přesný algoritmus neznám. Ale počítá i s body. Jen s jinou prioritou...." - zobrazit celý komentář

    Jestli si dobře vzpomínám, tak jsi mi sám říkal že kliknout na fotku a nebodovat a nic nenapsat (to je tedy návštěvnost) a fotku beze slov zavřít když se mi nelíbí, je ode mne nesprávné.. Jedna z těch 61 návštěv u Lucinky byla moje... Ale dobře, no...

  • E.B.E
    E.B.E
    20.01.2023 19:29
    Reaguje na KIV 19.01.2023 20:35:

    "Jestli si dobře vzpomínám, tak jsi mi sám říkal že kliknout na fotku a..." - zobrazit celý komentář

    Nerozumím souvislostem. Ale raděj mi to ani nevysvětluj

  • KIV
    KIV
    Autor
    20.01.2023 19:54
    Reaguje na E.B.E 20.01.2023 19:29:

    "Nerozumím souvislostem. Ale raděj mi to ani nevysvětluj..." - zobrazit celý komentář

    "Každopádně body, jako měřítko kvality, opravdu nejsou to pravé... To už návštěvnost je na tom líp."
    Návštěvnost (při nula bodů a minimum komentářů) = otevřít fotku a při nelíbí zavřít fotku = nelíbí a nestojí za komentář, a to by těžko mělo být důvodem k topu dne....

  • MaTal
    MaTal
    21.01.2023 09:30
    Reaguje na KIV 20.01.2023 19:54:

    ""Každopádně body, jako měřítko kvality, opravdu nejsou to pravé... To už..." - zobrazit celý komentář

    Karen, chápu Tvé podivení nad výběrem TOP. Z mého pohledu je však podstatné, co je v umění TOP a co fakticky vyhlášení TOP znamená. Fotografie ve FA jsou údajně amatérské a zahrnují množství témat. Už to je samo o sobě nesouměřitelné. Je lepší dobrá fotka ptáka, tekoucí vody nebo akt? Pro někoho je fotka s velkou hloubkou ostrosti krása, pro druhého to musí být mimo ústřední bod vše rozmazané, zjednodušeně řečeno. Kdyby nebyla galerie ostatní, nebo lépe, kdyby měla galerie ostatní ještě pod „sály“, pak by možná bylo možno vybrat TOP fotku z každé galerie a „sálu“ počítačově podle jasně daného výběru pro ty, kteří si fotky prohlíží a hodnotí. Něco takového však považuji za, jen trochu, možná lepší. Už jsem se účastnila několika TD a dělám si nejen pro kontrolu, ale i pro zajímavost přehledné tabulky. Ty ukazují rozptyl bodování, tedy pravděpodobně názor na TOP, možná taky ne. Závěrem si myslím, že pokud se vyhlašování třeba FA po této diskusi nezruší, tak to nechat být s vědomím, že je to tak, jak je. Kdyby se našel profi fotograf, který by byl ochoten z týden zaslaných fotek 10 vybrat, myslíte, že by s tím výběrem všichni souhlasili? Před časem jsem si dala 2 hod. s lektorem a než jsme šli fotit, tak si prohlédl mé fotky ve FA. Jako nejlepší považoval fotku, za kterou jsem nedostala ani 1 bod. Když jsem se podívala, např. na počet zhlédnutí svých fotek, tak jim „kralovala“ Vzdušná lázeň“ (zadeček figuríny). Říká to jedno, nejsme všichni stejní a to je dobře a tady zas o tolik nejde. M.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse