Téma dne "Minimalismus" - čtvrtek 1.9.

  • Tamy
    Tamy
    17.08.2022 06:51

    Pro někoho obtížné, ale poučné téma děkujeme

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    Autor
    28.08.2022 21:41

    Už tento týden :)
    Připomínáme pravidla pro "MINIMALISMUS".
    STRUČNÁ PRAVIDLA:
    1) Vkládání fotografií do soutěže, kde téma dne je "MINIMALISMUS", je JEN ve čtvrtek 1.9. 2022. VKLÁDEJTE max. 3 aktuální (nikoliv archivní) snímky pořízené výhradně pro tuto soutěž.
    2) HODNOCENÍ fotek v soutěži = napiš vítěze na 1.-3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + link). Hodnotit můžeš až do pondělí 5.9. 23:59.
    3) Vložit můžeš MAX. 3 fotky.
    .
    PRAVIDLA PODROBNÁ A PŘESNÁ:
    Ve čtvrtek 1.9. 2022 od 0:00 do 23:59 může kdokoliv nahrát maximálně 3 fotografie do této soutěžní galerie.
    Fotografie nesmí být z archivu, mohou být pořízené od data vyhlášení aktuálního TD.
    Od začátku soutěže až do pondělí 5.9. 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící hodnotit. Hodnocení spočívá v tom vybrat tři fotografie, které jsou pro vás vítězné. Tím udělujete pomyslné 3 body vítězné fotce, 2 body druhé a 1 bod třetí.
    Tyto své vítěze (link na fotku každého) uvedete v popisku jedné ze svých soutěžních fotografií.
    Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora.
    Bodování hvězdičkami u fotky je vypnuté, fotografie se hodnotí slovně. V případě nelichotivých komentářů, mohou být smazány adminem především ty komentáře, jejichž autor nevložil fotografii do tohoto TD.
    Každá z fotek soutěží samostatně (nesčítají se všechny body autora, ale všechny body dané soutěžní fotky).
    V úterý dochází k součtu bodů a vyhodnocení. To provádí vítěz minulého TD.
    Nový vítěz TD volí TERMÍN a TÉMA TD následujícího. Pravidlo říká, že se jedná o první čtvrtek v měsíci.
    Výherce nové téma napíše na redakční mail redakce@fotoaparat.cz, přidá krátký popisek a připojí průvodní fotografii odpovídající jím vybranému tématu (= vymyslí nové Téma Dne + k němu přidá krátký úvodní text + fotku).
    Administrátoři následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž
    (ta je pak po celou dobu až do dne D vidět v Galerii).

  • Festa
    Festa
    05.09.2022 05:32

    Můj názor.
    Myslím si, že téma - Minimalizmus, nebylo až tak složité. Jen někteří z nás, sebe nevyjímám, jenom nepochopili, co to vlastně minimalizmus ve fotografii je.
    A zdá se mi, že bylo vloženo do TéDé více fotek, než bylo komentářů.
    Celkově mi ale přijde, že nás trápí zdražování všeho. Tím pádem se snažíme šetřit elektřinu, vodu, plyn, palivo, jídlo a podobně.
    Někdo šetří i energii na vložení komentáře nebo bodování fotografií na eF Áčku.
    Trochu je škoda, že se pod některými fotkami neobjevil komentář typu- Toto není minimalizmus. Ten může zase napsat někdo, kdo si je tím ale jistý. :-)
    Budu tedy první a zkusím napsat pod fotky svůj pohled, zda to vidí jako minimalizmus.
    Můžete mě zkusit opravit.
    Festa- Vašek

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    06.09.2022 02:25
    Reaguje na Festa 05.09.2022 05:32:

    "Můj názor. Myslím si, že téma - Minimalizmus, nebylo až tak složité. Jen..." - zobrazit celý komentář

    Vašíku, co je minimalismus, si každý může vygooglovat, je to tam krásně popsané, doložené i fotografiemi, Já se omlouvám, že jsem tentokrát nekomentovala, prostě nestíhám..

  • Míla Vildová
    Míla Vildová
    06.09.2022 02:28

    Vím, že jste nemohli dočkat rána, abyste shlédli výsledky naší slavné soutěže TD, tak tady je máme. :)

    1.První místo získala za krásnou fotku "Na břehu Vltavy" drapka 21 bodů
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/504061/? page=c6ada98818396f3fc37a9d091fa8ef48
    2.místo v těsném závěsu se 17 body, získala moc pěknou fotkou "Je čas ..." KáStefi
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/504109/? page=dbdd0c7fa891c8a3f98213b3971e9463
    3.místo na bedýnce patří Paveljanovi za jeho, vonící létem vydařenou fotku "červený rybíz" a 11 body.
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/504116/? page=dbdd0c7fa891c8a3f98213b3971e9463

    8 bodů získala Lenka Klimtová s fotkou "TD1"
    6 bodů získali Karla Milcová s fotkou "Příroda umí bojovat"
    6 bodů Cimlerova a její "Nepopsané listy"
    4 body Z9 - "sluníčko na houpačce"
    4 body Tomava - "Únava"
    4 body Tomava - "Ztracené vejce"
    2-0 ostatní

    Zasláno bylo 57 fotografií, čtyři fotografie nesplnily zadání a 12 soutěžících nenapsalo hodnocení, což zamrzelo.
    ...

    Všem soutěžícím moc děkuji, vítězům na bedně blahopřeji a těším se na nové téma.

  • Marie
    Marie
    06.09.2022 07:46

    Děkujeme moc, bylo to jistě všechno kolem trošku náročné, pobavili jsme se, potěšili a získali informace k tématu. Gratuluji vítězce a ostatním na bedničce a těším se opět na další říjnové TD.

  • Festa
    Festa
    06.09.2022 08:38
    Reaguje na Míla Vildová 06.09.2022 02:25:

    "Vašíku, co je minimalismus, si každý může vygooglovat, je to tam krásně..." - zobrazit celý komentář

    Já jsem Mílo gůgloval :-)
    Ale stejně nechceš fotit to, co je zrovna na netu.
    Jinak tu na komentování nejsi sama. :-)
    V

  • Festa
    Festa
    06.09.2022 08:40

    Tleskám a blahopřeji. :-)
    Vašek

  • Karla Milcová
    Karla Milcová
    06.09.2022 10:41

    Blahopřeji všem na bedně a děkuji účastníkům za zajímavou hru. Adeptů na bednu u mne bylo víc, ale místa jsou jen tři. Škoda. Jinak je mi líto, že poměrně dost účastníků neuplatnilo své právo na hodnocení. Tím hra trochu ztrácí na napínavosti. Snad se do příště zlepší stejně tak vkládání jen "čerstvých" fotek vytvořených ode dne vyhlášení soutěže. Těším se na nové téma, které nám vyhlásí drapka. K.

  • drapka
    drapka
    06.09.2022 10:50

    Mílo díky za rychlé vyhlášení výsledků a krásné téma, moc mě to bavilo a děkuji všem za hodnocení, .... jsem mile překvapená, ....samozřejmě gratuluji KáStefi a Paveljanovi za umístění na bedně a za jejich úžasné fotky, těch se tentokrát sešlo dost, bylo z čeho vybírat. Pokusím se vyhlásit další téma TD co nejdříve, mějte fajn den, Monika.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse