"Velká voda v krajině" do 19.9. 2021

  • Umu
    Umu
    19.07.2021 17:40

    Možná se pletu nebo mám jiný názor než většina, ale "vzhledem k nastalé situaci" velké vody, povodní a jejich následků spojených se ztrátami na životech, mi vyhlášení takových typů "soutěží o hodnotnou cenu" nepřijde příliš etické. Přijde mi to podobné, jako kdyby někdo vyhlásil soutěž o nejlepší záběr z mobilu při nějaké bouračce na silnici, křižovatce nebo dálnici. Jako soutěž "čumilů" u nějaké tragické nehody. Už by jen chybělo vyhlásit soutěž o nejlepší záběry tornáda... A můžete argumentovat jak chcete, omlouvat to jak chcete, obhajovat jak chcete. Možná, že jsem tu jediný, kdo to tak cítí, možná dostanu BAN - je mi to jedno. Svoje jsem napsal.

  • Andrej Macenauer
    Andrej Macenauer
    19.07.2021 20:08

    To Umu: soutěží velkou vodu v přirozené krajině. Ožívají třeba jinak nevýrazné vodopády apod.. Před dvěma roky Vydra bez vody vypadala tragicky.,, Určitě tady na FA nechceme dokumentovat lidské tragédie. Těch je v médiích všude kolem nás už dost. Téma soutěže měníme na "Voda v krajině", tak, aby bylo jasné, jaké snímky hledáme. Díky za připomínku.

  • Umu
    Umu
    19.07.2021 20:19
    Reaguje na Andrej Macenauer 19.07.2021 20:08:

    "To Umu: soutěží velkou vodu v přirozené krajině. Ožívají třeba jinak..." - zobrazit celý komentář

    Jsem opravdu rád, že moje poznámka byla pochopena správně, je jasné, že např. Suchá Belá ve Slovenském ráji se může každý rok zdát jiná díky více srážkám, což jsem osobně mohl porovnat během tří let. Také děkuji za upřesnění tématu soutěže. Super.

  • Špaček Zdeněk
    Špaček Zdeněk
    22.07.2021 13:00
    Reaguje na Andrej Macenauer 19.07.2021 20:08:

    "To Umu: soutěží velkou vodu v přirozené krajině. Ožívají třeba jinak..." - zobrazit celý komentář

    Dobrý den. Chápu změnu názvu tématu na základě připomínky, ale galerie fotografií tím pádem získá úplně jiný obzor, než bylo původně plánováno. Na druhou stranu chápu, že není možné zavděčit se všem. V podstatě se ale bude jednat o jinou galerii fotografií, než bylo původně zamýšleno.

  • KIV
    KIV
    22.07.2021 16:23
    Reaguje na Špaček Zdeněk 22.07.2021 13:00:

    "Dobrý den. Chápu změnu názvu tématu na základě připomínky, ale galerie..." - zobrazit celý komentář

    Souhlas. Je rozdíl mezi fotografií ala "reportáž/dokument" a "krajina"...
    A chci vidět co vyhraje ve "World press photo" a "Czech press photo", tedy jestli to budou pokojné krajinky potůčků...
    Proč by mělo vadit nafotit dokumenty z aktuálního dění?

  • Špaček Zdeněk
    Špaček Zdeněk
    23.07.2021 14:24
    Reaguje na KIV 22.07.2021 16:23:

    "Souhlas. Je rozdíl mezi fotografií ala "reportáž/dokument" a "krajina"... A..." - zobrazit celý komentář

    Celkově vzato špatně pochopené téma (od Umu). Dle mého názoru se mělo jednat o velkou vodu v krajině, tak, jak psal p. Macenauer, vznikají nové fotografické příležitosti nových vodopádů, vracejících se proudů apod. Ale chápu, že pro klid se téma raději změnilo.

  • Z9
    Z9
    23.07.2021 21:48
    Reaguje na Špaček Zdeněk 23.07.2021 14:24:

    "Celkově vzato špatně pochopené téma (od Umu). Dle mého názoru se mělo..." - zobrazit celý komentář

    Teď je to trošek jak "mlžení" našich politiků:-)
    Nemyslím, že by to Umu špatně pojal. Moje první reakce (pochopení vyhlášeného téma) byla úplně stejná jako jeho - fotit lidské neštěstí je neetické. A to z jednoho prostého důvodu, nejsme profesionálové. Je něco jiného, když třeba z našich profesionálních fotografů pan Šibík (nebo - sáhněme do ciziny - francouzský fotograf Patric Chauvel ) fotili (například) válečné konflikty. To mělo smysl, agentury/světový tisk, se kterými spolupracovali, dokázaly na základě takových fotek zprostředkovat i nějakou pomoc. A to je zásadní rozdíl.

  • Umu
    Umu
    24.07.2021 00:52
    Reaguje na Špaček Zdeněk 23.07.2021 14:24:

    "Celkově vzato špatně pochopené téma (od Umu). Dle mého názoru se mělo..." - zobrazit celý komentář

    No já si nemyslím, že bych špatně pochopil téma, když byl původní název "Velká voda" a nebylo to upřesněno tak detailně, jak nyní po mé poznámce. Byla tam pouze zmínka, kterou jsem citoval: "vzhledem k nastalé situaci", tato poznámka však ze zadání už zmizela. Proto nechápu "rozhorlení" některých. Svoje jsem řekl (napsal) již v té první poznámce

  • Festa
    Festa
    10.09.2021 18:22

    Jak se tak procházím fotkami do soutěže "Velká voda v krajině", která byla pozměněna vůči prvnímu zadání, tak by už bylo lepší nazvat ji jen "Voda v krajině.
    Zachytit potok, řeku a podobně, kde je po většinu roku stálá hladina, snad kromě jara a velkých srážek, mi fotky s mléčným potokem a pod. do zadání nepasují.
    Myslím, že se tu mohlo sejít, třeba i méně zajímavějších fotek.
    Vašek

  • KIV
    KIV
    11.09.2021 11:49
    Reaguje na Festa 10.09.2021 18:22:

    "Jak se tak procházím fotkami do soutěže "Velká voda v krajině", která byla..." - zobrazit celý komentář

    Viz výše 19.7. - "Určitě tady na FA nechceme dokumentovat lidské tragédie. Těch je v médiích všude kolem nás už dost. Téma soutěže měníme na "Voda v krajině", tak, aby bylo jasné, jaké snímky hledáme."
    Původní záměr mi připadal jako reportáž. Tak máme vodu v krajině, no...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse