DSLR nebo iPhone 12

• marek.sykora
    marek.sykora
    Autor
    23.04.2021 08:50

tak jsem se uz rozhodnul... jdu do 35/1.4 ii... ono nic neni idealni a vse ma sve mouchy, vcera jsem se konecne dostal k tomu nejdulezitejsimu: uprave rawu a tam se wow efekt dostavil...

muj vcelku bezny postup je skoro u kazde fotky lehce pridat saturaci a mikrokontrast, ne vsak s tou 35... tam jsem naopak musel mikrokontrast ubrat, to mnozstvi detailu je neuveritelny...

holt pri clone f/1,4 bude hodne odpadu, bude treba se naucit, kde AF zvladne ostrit a kde uz ne...

diky vsem za pomoc, vyreseno!

• Jan Schafhauser
    Jan Schafhauser
    03.01.2022 12:22

Také jsem byl jeden čas okouzlen focením na telefon, konkrétně Googel Pixel, který podává solidní výkony. Je to stále po ruce, lehké. Jenže... jsem odchovaný analogem, diapozitivy a také černou komorou. Na displeji telefonu vypadají fotky dobře, to samé na lepším monitoru PC už má nějaké ty mouchy a když jsem jednou viděl fotky z mobilu 30x45cm na jendné výstavě, se mi potvrdil fakt, že výstup z telefonu, respektive z toho pidičipu je plochý. Na jednu stranu jde u fotky o obsah a ne o to čím je vytvořena a v případě sociálních sítí je to fakt skoro jedno. Ale jakmile to člověk dělá trochu více vážně a fotky i tiskne, tak jsou ty rozdíly vidět. A hlavně, opravdu dlouhá skla zatím mobily nemají.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse