Jaký fotoaparát pro focení šperků za rozumnou cenu?

 • Jiří H.
  Jiří H.
  Autor
  30.03.2021 16:36

  Provozuji e-shop https://sperkydita.cz/
  Produkty jsem fotila stařičkým fotoaparátem Panasonic Lumix DMC-FZ5, který zřejmě po 15 letech dosluhuje (zlobí vyvážení bílé barvy). Šperky fotografuji ve vzdálenosti 20-30cm od výchozího bodu objektivu.
  Uvažuji o zakoupení digitálního fotoaparátu pro focení šperků. Můžete mi prosím poradit, jaký fotoaparát vybrat v rozumné cenové relaci (maximálně i s objektivem do 30.000Kč). Bylo mi nabízeno tělo Nikonu D5600 a objektiv Objektiv Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR. Jaký názor máte na tento výběr? Potřebuji fotoaparát s velkou hloubku ostrosti s automatickým zaostřováním a abych musela co nejméně upravovat v Zoneru. Dá se pořídit i něco levnějšího bez ztráty kvality, pro focení makra? Děkuji za věcné odpovědi. Dita

 • Festa
  Festa
  30.03.2021 19:49

  Dobrý den. Fotoaparát s velkou HO neexistuje. Za tu vděčíme objektivům.
  Rozumná cena do 30.000Kč? Myslím si, že za méně peněz uděláte hodně muziky.
  Stačí se podívat na Youtube, jaký vybrat objektiv na makro.
  No, reklamu na šperky jste si udělala, tak hodně štěstí při výběru.
  Václav

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  30.03.2021 20:34
  Reaguje na Jiří H. 30.03.2021 16:36:

  "Provozuji e-shop https://sperkydita.cz/ Produkty jsem fotila stařičkým..." - zobrazit celý komentář

  Pro fotografování tohohle typu a z důvodu větší hloubky ostrosti je vhodnější kompaktní fotoaparát s menším čipem (tj žádná zrcadlovka), pokud možno s možností manuálního nastavení a pak znalost základů fotografování a nastavení expozice. Tj hodně světla a vysoké clonové číslo, které zaručí alespoň použitelnou HO, případně skládání více expozic s rozdílným zaostřením. Konkrétní typ bych asi neřešil. Nemyslím, že se v dnešní době pozná rozdíl a už sama možnost manuálního nastavení vylučuje levné "šmejdy". Horší je, že kompatních fotoaparátů v portfóliích značek značně ubylo. Dnes se fotí spíš telefonem. Což vlastně pro tuhle potřebu nemusí být ani od věci (pokud obsahuje možnost manuálního nastavení a dá se připevnit na stativ, k tomu i raději ovládat spoušť dálkově))

 • Jiří H.
  Jiří H.
  Autor
  31.03.2021 11:56

  Moc děkuji za odpovědi, zvláště "tencosiudělilban". Po Vašem doporučení uvažuji o koupi Panasonic Lumix DMC-LX15.
  Dita

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse