-
Diskuse ke galeriím |
11
příspěvků za
posledních
30
dnů
-
Diskuse ke galeriím |
8
příspěvků za
posledních
30
dnů
-
Diskuse ke článkům |
2
příspěvky za
posledních
30
dnů
-
Diskuse ke článkům |
1
příspěvek za
posledních
30
dnů
-
Diskuse ke galeriím |
1
příspěvek za
posledních
30
dnů
!!!
Díky za pěkný cestopisný postřehy ;-)
Super fotky!
K ty thajstine, „khááááááááá“ je hodne tezky na prelozeni, protoze se to pouziva v ruznejch situacich ruzne. Vetsinou vyjadruje neco jako uctu. Taky se pouziva na pritakani treba v telefonu. Jako "dikec" se to ale pouzit neda. Jo a este jedna malickost, „Kab Khun Khá“ je nece jako u nas zenskej rod, takle to rekne holka/zena. V muzskym rode se "Khá" meni na "Khap" (neco jako v cestine kluk fotil ale holka fotila).
Oldrich Masek : S tou thajštinou je to přesně takhle. Že jsme to používali jako "díkec" jsem psal spíš s nadsázkou, protože thajsky jsme fakt skoro nic nepochytili a jediný, co nám vždycky zůstalo v hlavě bylo to kháááá (od prodavačky - ženy). Tak jsme to kháááá používali spíš v sebeobraně :-)) Připadal jsem si podobně bezbranný, jako když se zeptám Vietnamce "Jak se jmenuješ" a on mi s úsměvem bezelstně odpoví "aaa jmenuješ". Překladatel by se nám mockrát hodil, naštěstí řeč rukamanohama je mezinárodní. :-))
Pěkné čtení i fotky, povedlo se ti to.
Moc hezké čtení i snímky
Ahoj Petře, jsi kluk šikovná, poutavě napsáno, málem už jsem šilhal po batohu :-)
Heslo "Příště neexistuje" je základ každého fotografa přírody, také se jím řídím.
Výborně napsané, dobré fotky, prosto pohoda. Trochu by mě zajímala cenová kalkulace.
Petr Šigut : Náklady pro dva včetně letenky, pohodlného ubytování, vstupů, jídla, půjčení auta ... 60.000 Kč
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).