Test fotoaparátu Nikon Z50

 • Lukáš Burget
  Lukáš Burget
  25.03.2020 12:07

  Tak určitě je to výkonný malý foťáček. Četl jsem na něj i recenzi, ve které kritizují nepřítomnost nějakého režimu odstraňování prachu ze snímače a to, že i po krátkém testování se na snímači prach objevil, ale to je hodně individuální záležitost. Osobně bych také postrádal ultraširokoúhlý objektiv, ačkoli chápu, že redukce to řeší, přece jen je redukce další člen v optice a činí jakýkoli fotoaparát dosti neohrabaným.

 • Jan Pánek
  Jan Pánek
  25.03.2020 22:07
  Reaguje na Lukáš Burget 25.03.2020 12:07:

  "Tak určitě je to výkonný malý foťáček. Četl jsem na něj i recenzi, ve které..." - zobrazit celý komentář

  Mně osobně by zajímalo, zdali Nikon a Sony nemohou sprostě okopírovat Canon a jeho závěrku, která se zavírá při výměně objektivů. Pokud to funguje, neměl by být problém to firmwarově implementovat klidně i do zrcadlovek, kde je problém s prachem menší, ale stále existuje.
  Širokáč by to chtělo, ale stejně tak to bude chtít i další objektivy. Jako další má tuším přijít ultrazoom, ale obecně se dá očekávat, že Nikon nepředstaví moc objektivů pro ML APS-C, jak nám to ukazuje u DSLR APS-C, takže snad pomůže Sigma a Tamron...
  Redukce je jen "díra" bez optického členu a z tohoto hlediska není problém, protože jen nahrazuje prázdné místo, kde by "normálně" bylo zrcátko. Pokud by to mělo představovat problém, potom to zesložiťuje komunikaci mezi tělem a objektivem a například mění způsob, jak se pracuje se clonou objektivu. Ale co jsem zkoušel, je to ok.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse


Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace