Bezzrcadlovka s APS-C vs. 4/3" s 5-ti osou stbilizací

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    17.11.2019 21:58
    Reaguje na lubos14 17.11.2019 19:11:

"Ne, toto nebyla odpověď na mou otázku, ve které jsem psal, jestli by bylo..." - zobrazit celý komentář

EBE si jen dokáže velmi dobře představit, co může následovat. Jeho komentář není zbytečně negativní, ale upozorňuje, že se to může zvrtnout.
    Co se velikosti snímače týče, pro vás APS-C × MFT nedělá téměř žádný rozdíl v kvalitě výstupu, protože na architekturu i krajiny budete jistě používat stativ, takže se nebudete trápit s ISO ani dynamickým rozsahem (vyřeší bracketing). Stejně tak je bezpředmětné hovořit o stabilizaci, pokud nemáte ambice dělat kvalitnější videa (to by stejně chtělo stabilizátor).
    Na co se snažil upozornit EBE, je to, že o snímačích nelze hovořit takto obecně - postavte vedle sebe D700 se starým FF snímačem a moderní jednopalec - kdo bude lepší? Jednopalcový čip (o nabídce a kvalitě skel teď nemluvím).
    A na toto navazuje má otázka, jaké chcete příslušenství a objektivy, protože to bude definovat a omezovat vaši tvorbu do budoucna. Osobně bych se moc nedíval po neperspektivní APS-C bezzrcadlovkovém bajonetu od Canonu a nehrnul bych se ani do Olympusu. Sony je dobré, ale dražší, Fuji je fajn a MFT od Panasonicu taky a tam je i video.
    Plus ještě drobná poznámka - čím menší senzor, tím typicky menší a lehčí objektivy, což může být fajn při dlouhých túrách.

• tencosiudělilban
    tencosiudělilban
    18.11.2019 08:08
    Reaguje na lubos14 17.11.2019 19:11:

"Ne, toto nebyla odpověď na mou otázku, ve které jsem psal, jestli by bylo..." - zobrazit celý komentář

Ano...to byla přesná odpověď na tvoji otázku. Ptal ses, který z těch foťáků vybrat a jestli je mezi snímači rozdíl. Odpovídám, že viditelnej rozdíl není a vybrat si z nich máš ten, který ti nejlíp vyhovuje držením, odolností, výdrží i třeba cenou. Nevidím v tom nic nepochopitelného. Naopak. Normální člověk za odpověď poděkuje. Ale klidně si dobré rady nevšímej a napadej dál každýho, kdo se ti snaží pomoct. Je to jen tvůj problém

• kikiris
    kikiris
    18.11.2019 09:27

Dobrý den, potřeboval bych poradit od zkušených řidičů. Rád bych si chtěl pořídit nové auto. Zatím mám v hledáčku tyto tři značky VW - BMW - Škoda. Mělo by být malé, s velkým kufrem a s benzínovým motorem, ale s malým obsahem, k vůli nízké spotřebě. Ale na druhou stranu, by mělo mít dostatek výkonu, aby dalo na dálnici s šesti cestujícími, alespoň 220km/h. Také by mělo vypadat moc pěkně, abych s ním mohl balit baby. Mělo mít automatickou převodovku (neumím totiž řadit), dvouzonovou klimatizaci (v létě bývá hic), dotykový infotaiment a co nejvíce jízdních asistentů (neumím totiž moc řídit). Používal bych ho hlavně na nákupy v Kauflandu, kratší jízdy po Evropě a občas i do Indie. Také se chci zeptat, zda by auto mělo mít raději volant dvouramenný, nebo tříramenný, či dokonce by mělo lepší vliv na jízdní vlastnosti, míti čtyřramenný? Uvítal bych samozřejmě i lůžkovou úpravu, ale není to podmínka. S cenou bych se rád vešel od od 190 000 do 210 000 kč. Předem děkuji za rady a doporučení. A safra ! Toto není autorádce.cz ? Hm, FotoAparát. Inu což, kdo umí fotit, tak jistě umí i jezdit autem a rozumí tomu. Hezké pondělí přeji... :-)

• KIV
    KIV
    18.11.2019 11:28
    Reaguje na lubos14 17.11.2019 18:35:

"Ano, přesně tak, kdyby lidé nebyli líní čist, možná by jste věděl na co..." - zobrazit celý komentář

Hele, nejsi ty takhle kapátko arogantní?

• lubos14
    lubos14
    Autor
    18.11.2019 12:28
    Reaguje na Jan Pánek 17.11.2019 21:58:

"EBE si jen dokáže velmi dobře představit, co může následovat. Jeho komentář..." - zobrazit celý komentář

Děkuji za Vaši odpověď, ještě bych se zeptal, jestli třeba víte z praxe, jestli díky stabilizaci udržím delší časy a nebudu muset vždy tahat stativ (samozřejmě jsou fotky bez kterých to bez stativu nepůjde a stabilizace vše nevyřeší), nebo je to ze strany výrobců trochu přehnané, že člověk udrží 1-2 vteřiny celkem bez problémů?

• lubos14
    lubos14
    Autor
    18.11.2019 12:42
    Reaguje na KIV 18.11.2019 11:28:

"Hele, nejsi ty takhle kapátko arogantní?..." - zobrazit celý komentář

Arogantní? To musí posoudit jiní. Váš názor Vám neberu, na ten máte plné právo.

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    18.11.2019 13:32
    Reaguje na lubos14 18.11.2019 12:28:

"Děkuji za Vaši odpověď, ještě bych se zeptal, jestli třeba víte z praxe,..." - zobrazit celý komentář

Na FF jsem vždy udržel maximálně zlomky vteřiny; pokud myslíte krajinářskou fotografii vážně, stativ je nutností. Stabilizace je vhodná více na reportážní foto než jako náhrada stativu. Plus se někdy hodí na video.

• lubos14
    lubos14
    Autor
    18.11.2019 13:43
    Reaguje na Jan Pánek 18.11.2019 13:32:

"Na FF jsem vždy udržel maximálně zlomky vteřiny; pokud myslíte krajinářskou..." - zobrazit celý komentář

Super, moc Vám děkuji za info.

• aragon
    aragon
    30.11.2019 20:39

Na G9ce vteřinu udržíš s dualní stabilizací mám to vyzkoušené.

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    30.11.2019 23:08
    Reaguje na aragon 30.11.2019 20:39:

"Na G9ce vteřinu udržíš s dualní stabilizací mám to vyzkoušené...." - zobrazit celý komentář

S jakým přepočteným ohniskem? (Jen ze zvědavosti, i FF Lumixy mají neskutečnou stabilizaci, ale měl jsem nejméně 24 mm, což dalo zlomek vteřiny)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace