Bezzrcadlovka s APS-C vs. 4/3" s 5-ti osou stbilizací

  • lubos14
    lubos14
    Autor
    17.11.2019 12:52

    Dobrý den,

    prosím o radu při výběru bezzrcadlovky do cca 15 tisíc/600 euro. Prostudoval jsem již spoustu recenzí na různé fotoaparáty, četl různé články, shlédl videa atd. Nakonec mi z toho vypadly tito favorité: Canon EOS M5 (výhoda APS-C,ovládnání a držení) nebo M50 (horší ovládání oproti M5), Panasonic GX9 (stabilizace v těle, kompaktní, nabíjení přes USB), Panasonic G80 (odolné provedení, držení, stabilizace), Olympus OM-D E-M10 Mark II (stabilizace, nejnižší cena, Live Composite).

    Chci se věnovat hlavně focení krajinek (chození po horách) a města (architektury). Sem tam natáčení videa z cest (4K není pro mě důležité). Nějaké zkušenosti již mám s Nikon D3100 a i s lehkými úpravami RAW.

    Největší dilema u mě nastává co se týče senzoru. Jestli raději vybrat APS-C a oželet 5-ti osou stabilizaci v těle a nebo vzít raději 4/3" se stabilizací. Zajímalo by mě, jestli je velký rozdíl mezi těmito senzory v kvalitě, například u těchto fotoaparátů, nebo pro někoho kdo chce teprve více začít s focením a úpravou fotek a dělat jen hoby fotky pro sebe z cest a sem tam si něco vytisknout (menší obraz, plakát) tento rozdíl ani nepozná?

    Co by jste si vybrali vy k těmto účelům?

    Předem děkuji za rady

  • E.B.E
    E.B.E
    17.11.2019 17:46
    Reaguje na lubos14 17.11.2019 12:52:

    "Dobrý den, prosím o radu při výběru bezzrcadlovky do cca 15 tisíc/600 euro..." - zobrazit celý komentář

    ...a je to tady zase. Souboj snímačů :-) No jestli papírově "nejlepší" snímač zaručí nejlepší fotky, pak je volba jednoduchá. Jen jestli pro fotografování nejsou důležitější jiný věci a hlavně člověk, co bude foťák používat a jak. Asi se budu opakovat, když doporučím výběr foťáku podle potřeb, způsobu použití, než podle snímače. A taky se vsadím, že rozdíl běžný člověk nepozná. Držení, hledáček, váha i "odolnost", výdrž baterie, jsou určitě důležitější atributy pro fotografování v pírodě a na cestách

  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    17.11.2019 18:05
    Reaguje na E.B.E 17.11.2019 17:46:

    "...a je to tady zase. Souboj snímačů :-) No jestli papírově "nejlepší"..." - zobrazit celý komentář

    Plus další otázka - kolik na to bude chtít koupit objektivů a jakých? A co další fotovybavení?

  • E.B.E
    E.B.E
    17.11.2019 18:06
    Reaguje na Jan Pánek 17.11.2019 18:05:

    "Plus další otázka - kolik na to bude chtít koupit objektivů a jakých? A co..." - zobrazit celý komentář

    To už je asi bezpředmětný. "Rozkaz zněl jasně" :-) ...a vůbec. Má to cenu se tu zas dohadovat? :-)) ... a ano. výběrem těla nákup nekončí, ale začíná

  • E.B.E
    E.B.E
    17.11.2019 18:18

    Kdyby se lidi víc zajímali o fotografie, nebyli líní číst něco jiného, než marketingové informace, zjistili by, že nejlepší fotografie vznikají "nejhorší" technikou a ne naopak.

  • lubos14
    lubos14
    Autor
    17.11.2019 18:31
    Reaguje na Jan Pánek 17.11.2019 18:05:

    "Plus další otázka - kolik na to bude chtít koupit objektivů a jakých? A co..." - zobrazit celý komentář

    Zatím se spokojím se seťákem a později po "zaučení" budu chtít určitě dokoupit nějaký širokoúhlý objektiv a časem i nějaké filtry. Spíše teď řeším tělo (samozřejmě jsem studoval i nabídku dalších objektivů a jiného vybavení) a dle mých preferencí mi vypadli tyto výše zmíněné. Žádný z nich není úplně dle mých představ (bohužel jsem na trhu ani takový nenašel) a určitě budu muset udělat pár kompromisů s čímž počítám, jediné u čeho si nejsem jist jsou senzory jak jsem psal víše - APS-C nebo 4/3" se stabilizací.

  • lubos14
    lubos14
    Autor
    17.11.2019 18:35
    Reaguje na E.B.E 17.11.2019 18:18:

    "Kdyby se lidi víc zajímali o fotografie, nebyli líní číst něco jiného, než..." - zobrazit celý komentář

    Ano, přesně tak, kdyby lidé nebyli líní čist, možná by jste věděl na co jsem se ptal a co jsem psal a pokud neumíte a nebo nechcete poradit a místo toho tu píšete tyto negativní komentáře, bylo by lepší raději nepsat vůbec nic, protože tím ničemu a nikomu nepomůžete.

  • E.B.E
    E.B.E
    17.11.2019 18:44
    Reaguje na lubos14 17.11.2019 18:35:

    "Ano, přesně tak, kdyby lidé nebyli líní čist, možná by jste věděl na co..." - zobrazit celý komentář

    Takže v mém příspěvku, kde radím, že na snímači nezáleží a je dobré vybrat podle jiných parametrů, není odpověď ? Aha :-)

  • E.B.E
    E.B.E
    17.11.2019 18:53

    ...jinak další věty nebyly určeny tobě a týkali se spíš jiných debat ve fóru. Ale ty nejspíš čekáš, že ti někdo řekne kup ten, nebo tenhle. Ale takhle to nefunguje. Pro někoho bude vhodnější jeden, pro jiného jinej. Ale to už bych se opakoval

  • lubos14
    lubos14
    Autor
    17.11.2019 19:11
    Reaguje na E.B.E 17.11.2019 18:44:

    "Takže v mém příspěvku, kde radím, že na snímači nezáleží a je dobré vybrat..." - zobrazit celý komentář

    Ne, toto nebyla odpověď na mou otázku, ve které jsem psal, jestli by bylo lepší (výhodnější dle mých potřeb o kterých jsem se také zmiňoval) zvolit APS-C a nebo stabilizovanou 4/3", pokud to co jste napsal pro vás byla adekvátní odpověď, tak prosím, pokud bych čekal, že mi někdo napíše, které tělo si mám přesně koupit, tak by otázka byla i takto položena, ale není a ty další věty si můžete schovat do jiných debat a nespamovat v této.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse