Studiová světla

 • pianko
  pianko
  Autor
  21.10.2019 16:34

  Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali máte někdo zkušenost s výběrem studiových světel. Zatím fotografuji se speedlightem, ale jelikož mě okouzlilo fotografování především jídla a jeden světelný zdroj mi už nestačí, poohlížím se po světlech (něco kolem 300Ws by mohlo stačit). Máte zkušenosti s kvalitním výrobcem/prodejcem? :) Předem díky za všechny reakce!

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  21.10.2019 20:27
  Reaguje na pianko 21.10.2019 16:34:

  "Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali máte někdo zkušenost s výběrem..." - zobrazit celý komentář

  Takže ne světla, ale jde o záblesky. Jestli to dobře chápu podle čísel ? (osobně na tyhle věci preferuju trvalá světla. Kontrola záblesků v téhle rovině je hodně složitá. Všechny ty odlesky, stíny...které jsou vidět až po exponování)

 • sunhear2
  sunhear2
  22.10.2019 00:37
  Reaguje na pianko 21.10.2019 16:34:

  "Dobrý den, rád bych se zeptal, zdali máte někdo zkušenost s výběrem..." - zobrazit celý komentář

  Když záblesková světla, tak určitě doporučuji Photon Europe. To jsou nejkvalitnější světla za rozumnou cenu, co se u nás dají sehnat. Do začátku úplně stačí i ta nejnižší třída BASIC Pro 300 Ws https://www.photoneurope.cz/studiove-zablesky-studiova-svetla/ mám je už dva toky a dost jim dávám zabrat a pořád vše funguje (což jsem u světel za tuhle cenu ani nečekal, vzhledem k tomu, že ateliér i pronajímám a dostávají pořádnou čočku). Výhoda je, že mají i skvělou technickou podporu a poradenství (dokáží poskládat sestavu přesně podle požadavků fotografa) a všechno se u nich na prodejně nechá prohlédnout a vyzkoušet před nákupem (mě tenkrát půjčili dokonce světla na víkend na vyzkoušení domů).

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse