Recenze fototelefonu ​Huawei P30 PRO - jaké to je, když se do hry vloží Leica?

 • Petr Novák-Moric
  Petr Novák-Moric
  29.05.2019 07:50

  K tomu rozlišení: není to rozlišení zvýšené softwarově z menšího rozlišení snímače? Někteří výrobci to uvádějí, konkrétně Blackview, který u svého mobilu 7000 Pro uvádí rozlišení foťáku 16 Mpx softwarově zvýšené z 8 Mpx snímače.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  29.05.2019 22:23

  Když se tak dívám na zahraniční specifikace telefonu, ono vlastně ani o žádný zoom nejde (oficiální název hybridní zoom). Všechny zde uvedené termíny jsou vlastně jen "reklamština". Telefon má tři objektivy s různou ohniskovou vzdáleností, mezi kterými se přepíná. Ten s největším přiblížením je dokonce periskopický. Světlo se láme do strany přes hranol.Takže se vlastně nijak nezoomuje, ale pokaždé fotí jiným objektivem s jiným rozlišením. A to pevně daným. 0,6 x, 1 x, 5 x. Další zoom je digitální. Na vysvětlení: Fotka s jedenkrát zvětšením bude mít 20Mpx, nula šest 40 Mpx a ten pětkrát dokonce jen 8 Mpx. Dokonce jsem se někde dočetl, že telefon obsahuje jen jeden "dostatečně" velký 1/1,7 chip.Ten nazvali Superspectrum, protože už nepoužívají RGB, ale zelenou zaměnili za žlutou. RYB. A tak se zdá, že ve skutečnosti ani nejde o několik snímačů, ale používá se část z toho velkýho, na který jen optika přesměruje světlo. Což odpovídá i číselnýmu rozlišení 8 ,(16),24,(32),40 Mpx. Automaticky fotí telefon desetimegapixelově. Což je nejspíš softvérový výběr toho "nejlepšího" k dosažení dobrých snímků za jakýchkoli podmínek. Tím nechci říct, že by na telefon nefotil slušně. Jen z papírových údajů se zdá být prakticky zázračnej. Ale viděl jsem origo nezmenšené snímky včetně exif. Zrcadlovku si nechám :-)

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  29.05.2019 22:39

  ...co jsem chtěl vlastně říct je to, jak všichni řešíme kvalitní, drahý objektiv, což je základ kvalitní fotky a jak jeho kvalitu degraduje další sklíčko v podobě filtru, předsádky, konvertoru, opět z kvalitního optickýho skla a tady se naskládá spousta plastových čoček, dokoce se světlo vede do stran hranoly a vznikne "kvalitní" fotka. Za chvilku přijde doba, kdy si obrázek procesor rovnou domyslí,namaluje a optika nebude vůbec třeba :-))

 • Adrees Shafiq
  Adrees Shafiq
  15.10.2019 17:15

  Huawei Mobile my favorite phones i already use this phone is so amazing and camera result is awosome. https://www.wishhow.com/huawei/

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  15.10.2019 22:01
  Reaguje na Adrees Shafiq 15.10.2019 17:15:

  "Huawei Mobile my favorite phones i already use this phone is so amazing and..." - zobrazit celý komentář

  Show some photos :-)

 • Festa
  Festa
  16.10.2019 18:08
  Reaguje na tencosiudělilban 29.05.2019 22:23:

  "Když se tak dívám na zahraniční specifikace telefonu, ono vlastně ani o..." - zobrazit celý komentář

  Ty ale dovedeš pokazit reklamu!
  :-))) V

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse


Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace