Analogová fotografie - vyvolání fotek

• 13.05.2019 12:15
  • Leksa
  • 11
  • Leksa
    Leksa
    Autor
    13.05.2019 12:15

Zdravím, chtěl bych požádat o radu. Dá se v dnešní době ještě sehnat fotopapír a chemie pro vyvolání barevné fotografie z kinofilmu? Techniku na to mám, jen nemůžu najít jiný fotopapír než do tiskáren.
    Ještě jsem narazil na fotopapír pro digitální osvit, ten ale asi není vhodný pro osvit z negativu, co?

Prosím o tipy a rady, děkuji mnohokrát :)

• MeddlinG
    MeddlinG
    13.05.2019 12:34

Jasně, koukni sem:

https://www.fotoskoda.cz/fotokomora-materialy/

• Leksa
    Leksa
    Autor
    13.05.2019 13:38

Tady jsem se díval, ale našel jsem jen černobílé fotopapíry .. možná jsem jen slepý... :D nějaký tip na konkrétní značku?

• Leksa
    Leksa
    Autor
    13.05.2019 18:41

Po pár rozhovorech s pár lidma jsem se dozvěděl, že, jelikož se jedná o jedovaté a nebezpečné chemikálie potřebné k vyvolání, je jejich prodej běžným smrtelnikum zakázán.. tudíž se ani neprodává barevný fotopapír (jinak než ve velkých rolích atd)..

• E.B.E
    E.B.E
    13.05.2019 19:19
    Reaguje na Leksa 13.05.2019 18:41:

"Po pár rozhovorech s pár lidma jsem se dozvěděl, že, jelikož se jedná o..." - zobrazit celý komentář

Sice se prodávají (v zahraničí naprosto běžně), jen při skladovatelnosti půl roku a ceně (půl litru) asi 1000,- kč (Teternal), to není zrovna žádané zboží. O Přesném a náročném vyvolávacím postupu (přesná teplota, doba, 950nm světlo, 3/4 hod co patnáct sekund otáčet...) nemluvě. Proto už to asi nikdo nedělá

• E.B.E
    E.B.E
    13.05.2019 19:27

Jo...teď čtu znova a musím se ujistit. Mluvíme jen o způsobu dostat fotku na papír z vyvolaného barevného negativu, nebo i vyvolání samotného"barevného negativu" ? Druhá část mi přijde rychlejší, levnější, i více ovlivnitelná pomocí skeneru a následného tisku

• Leksa
    Leksa
    Autor
    13.05.2019 19:54
    Reaguje na E.B.E 13.05.2019 19:27:

"Jo...teď čtu znova a musím se ujistit. Mluvíme jen o způsobu dostat fotku..." - zobrazit celý komentář

Bavíme se o "dostat fotku z negativu na papír". Při skenu a následném tisku mi připadá, že dojde k docela značnému zhoršení kvality fotografie, hlavně při výřezu určitého detailu. Vykládám si to jako důsledek digitalizace během skenu.
    Mám nafoceno, vyvoláno a oskenováno několik filmů a docela značnou část fotek z nich bych si rád vyolal na papír - náročnost a cenu neřeším, ale jak hledám, tak hledám, papír a chemikálie k tomu potřebné nemohu najít. Byla by ještě možnost do nějakého labu, ale tam si člověk neupraví fotku dle svého..

• E.B.E
    E.B.E
    13.05.2019 20:01
    Reaguje na Leksa 13.05.2019 19:54:

"Bavíme se o "dostat fotku z negativu na papír". Při skenu a následném tisku..." - zobrazit celý komentář

Chápu...pořád si myslím, že digitální cesta je snazší i ovlivnitelnější. Třeba jen nepoužíváš správný HW a postup. Znám blázny, co si roky vyrábí vlastní digitalizační stolice pro velkoformáty, filmová okýnka převádí způsobem skládání několika set obrázků do jednoho... když člověk chce kvalitu, musí pro to něco udělat :-) Ale nemyslím, že by dnes nebyly běžné kvalitní skenery. Co se týká úprav, není pozděj nic jednoduššího.

• E.B.E
    E.B.E
    13.05.2019 20:02

PS: Dělás si dvoumetrový památky na zeď?

• E.B.E
    E.B.E
    13.05.2019 20:11

PPS: Nedávno jsem tu počítal rozlišení analogové fotografie. Ač nerad, přiznávám,digitální je přinejmenším na stejné úrovni a tak nejslabší článek je tistk. Se svými 400dpi (vysoká kvalita) nezobrazí všechno. Což ale nakonec nijak nevadí, protože ani oko z určitých vzdáleností všechno neuvidí

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Setkani fotografu

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace