Recenze zrcadlovky Canon EOS 250D

  • kikiris
    kikiris
    22.05.2019 08:33

    Zdravím,
    dobrá recenze. Jen mi přišlo úsměvné sdělení, že "přes displej se dá výborně ostřit (ťuknutím prstem), dá se kompletně ovládat. A v kombinaci s tím, že je výklopný a otočný je možné, že
    optický hledáček zcela opustíte". Takže si pořídím zrcadlovku, i když tu nejlevnější a ne zrovna
    s kvalitním zrcátkovým hledáčkem, abych ji pak používal jako mobil. Držel ji v předpažených
    rukách a prstem ťukal po displeji. Když vidím, takto někoho fotit se zrcadlovkou, tak je mi za
    něho trapně. Já vím, že je mi prd do toho, jak si kdo se svým zařízením cvaká a používá ho. Jen
    mi to připadá tak nějak trochu divné... :-)

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    22.05.2019 11:26

    Já to chápu a rozumím tomu :-). To je ale prostě vývoj. Pro focení ze stativu je to dokonalé. Můžete ostřit kamkoliv ve scéně a protože PDAF je detekce fáze (ne kontrastu), tak je to efektivní, přesné, rychlé, stejně jako přes hledáček. A když se na to zvykne, tak to přesáhne i do běžného focení.

  • oldabasak
    oldabasak
    22.05.2019 11:55

    "V době psaní recenze (květen 2019) je trošku problém se zpracováním RAWu, protože standardní Adobe DNG Converter tento raw (.RW3) ještě zpracovat neumí a je třeba použít SW Canonu."
    Pane Koritino, copak je špatného na Digital Photo Professional 4 od Canonu? Řekl bych, že pro Canon je to jedna z nejlepších možností. Používám ho roky a skoro nikdy se mi nepodařilo např. v Camera RAW od Adobe dosáhnout lepšího výsledku. Minimálně pokud jde o barvy, korekci objektivu, dynamický rozsah. Redukce šumu je u obouch odlišná, to ano, ale stejně mi připadá lepší u Canonu.

  • kikiris
    kikiris
    22.05.2019 12:18

    Ano, také tomu rozumím a chápu, že hlavně mladá generace se bez displejů neobejde. Já sám ho používám při nočním focení ze stativu - živý náhled a ruční
    ostření. Ale pořád mi uniká smysl toho, pořídit si zrcadlovku, např. Canon 250D
    a používat primárně displej. To už mi připadne lepší, rovnou si koupit nějaké
    bezzrcátko, které nemá hledáček vůbec a fotit jen přes ten displej. Já osobně si
    však nedovedu představit, že bych měl fotit a komponovat něco za slunečného
    dne jen na displeji, na kterém prakticky není pořádně nic vidět... :-)

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    Autor
    22.05.2019 13:47

    2Oldbas: "Trošku problém". To, že .rw3 nelze aktuálně zpracovat produkty třetích stran vnímám jako nedostatek. Nikoliv Canonu. O kvalitách DPP4 jsem se slovem nezmínil, na něm není špatného nic.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse