JAK HODNOTIT FOTOGRAFIE V GALERII? KOLIK HVĚZD JIM DÁT?

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  15.04.2019 19:20
  Reaguje na Radim Diviš RD 15.04.2019 17:52:

  "Díky. Ne, profil jsem nezkoumal :-) Každopádně myslím, že to vidíme hodně..." - zobrazit celý komentář

  ...přesto doporučuji přečíst starší fóra podobného ražení a neočekávat "nemožné" :-(

 • KIV
  KIV
  16.04.2019 00:14

  -

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  16.04.2019 08:48

  Podle mě je jednou z částí problému hodnocení fotek v tom, že řada lidí - dost možná většina - vkládajících fotky na fotoportály fotí jen proto, aby vkládali fotky na fotoportály. Tedy ne pro fotky samé, ale pro onen pocit sdílení v rámci nějaké komunity, pro pocit sounáležitosti k této komunitě, pro sociální kontakt - a v mnoha případech také pro pocit jakéhosi "úspěchu" jasně vyjádřený bodovým ziskem. Můžeme přemýšlet o tom, co jim v životě chybí, že potřebují alespoň tuto formu virtuálního sebeuspokojení, ale je to irelevantní - stejně jako je pro ně irelevantní skutečná kvalita, hodnota, smysl, využitelnost fotky z jakéhokoli jiného hlediska, než z hlediska postu na FA (či jiném podobném serveru).

 • Radim Diviš RD
  Radim Diviš RD
  Autor
  16.04.2019 09:23

  Dano, i v tom je kus pravdy. Jen jsem myslel, že na to pouhé "vkládání" jsou jiné servery. Sociální sítě, kde se o fotce nediskutuje, pouze se zvedá palec nahoru :) Fotoserver by měl být hlavně pro fotografy. Je jedno jestli pro začínající nebo profíky, ale pro lidi, kteří mají zájem hlavně o fotku.

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  16.04.2019 09:35
  Reaguje na Radim Diviš RD 16.04.2019 09:23:

  "Dano, i v tom je kus pravdy. Jen jsem myslel, že na to pouhé "vkládání"..." - zobrazit celý komentář

  Měl by být, ale není... evidentně palce nahoru neposkytují stejné uspokojení jako proud šestek... to by ale bylo na psychologickou/sociologickou studii, a já nejsem ani jedno ani druhé - jen vycházím z mnoha let, která jsem na tomto serveru strávila. Dřív to, myslím, byl o něco příznivější poměr, ale v současnosti bych to odhadla na 80 procent ku 20 ve prospěch "sociálně motivovaných" oproti "fotkou-motivovaným". Možná je někde mezi nimi ještě malá podskupinka "dám tam fotky a uvidím, co to udělá" - ale ti většinou po prvních rychle po sobě vypálených dávkách vyplňujících maximum vkládacího limitu odpadnou.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  16.04.2019 10:06
  Reaguje na Dana Kovaľová 16.04.2019 09:35:

  "Měl by být, ale není... evidentně palce nahoru neposkytují stejné..." - zobrazit celý komentář

  Pomohlo by jakési "vedení" , příklad. Pomoc "profesionálů. Od kterých veřejnost hodnocení líp a bez řečí přijme. Ale tohle téma bych nerad dál rozvíjel. Je mi jasný, jak by to "dopadlo" :-)

 • Festa
  Festa
  16.04.2019 13:19

  Je zajímavé si znovu přečíst pravidla a účel fotoportalu FA. Co se týče vkládání fotek.
  Co se týká bodování, každý má bhžl. svoji stupnici. V

 • MSD
  MSD
  16.04.2019 13:51

  Doufám, že patřím k fotkou-motivovaným, o kterých píše Dana :-) Ale určitá fejsbůkovitost mi nevadí. Jsou tady přátelé, známí, kolegové, které znám osobně nebo blíže internetově za ta léta tady. Důležité (a někdy lidsky obtížné) je hodnotit jejich fotky a zachovat si přitom objektivitu.
  E.B.Em zmíněná pomoc profesionálů už tady v návrhu byla a je neprůchodná.
  Ale přitom tato pomoc tady je! Všimněte si, fotka dostává šestky nebo pět plus. Pak ji napálí E.B.E svým sympaticky neurvalým způsobem nebo zhodnotí Radim Diviš svým kultivovaným projevem, a rázem jsou následující hodnocení reálnější. (Romane, promiň :-)))
  Akorát se zdá, že změnit to tady musí Radim, protože E.B.Eho už si většina sběračů hvězd dala na ignore list :-)))

 • KIV
  KIV
  16.04.2019 14:03

  Zpátky k mému (dva roky marně zmiňovanému) návrhu - nechcete zkusit prosadit omezení počtu uživatelů na ignore listu z milionu na tři?
  Mohlo by se začít hodnotit i níž než 5 bez vykopnutí do IL.... jinak počítejte s tím, že níž hodnotit budou jen E.B.E. plus tak dva tři lidi, a to jen dokud nebudou naházeni na IL.
  ----
  A jinak, úplně mimo mísu - dnes v 18:15 na TV ČT2 "Jak se fotí" Jan Šibík a Jan Šmíd... a prosím, všimněte si, že Šibík nejen budovy nerovná ale dokonce je i naklání, občas nebo i častěji klidně lidem řeže nohy, umístí jednu osobu k pravému kraji a druhou k levému a obě hledí ven z fotky bez prostoru ve směru pohledu, vepředu fotky klidně "překáží" hlavy nebo široký klobouk - dělá to se záměrem a účelově a je to skvělé... nevšední, originální, NE nudné... a ocení se to semtam i na "Press Photo"... Tady bychom mu to nejspíš neodpustili :-)
  https://www.ceskatelevize.cz/porady/11785619620-jak-se-foti/dily/

 • Dana Kovaľová
  Dana Kovaľová
  16.04.2019 15:31
  Reaguje na KIV 16.04.2019 14:03:

  "Zpátky k mému (dva roky marně zmiňovanému) návrhu - nechcete zkusit..." - zobrazit celý komentář

  a kolik bodů bys těm Šibíkovým fotkám dávala, když nepříliš povedený holub na trávníku je u tebe za šest? ;)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse