TD "Sbírám, sbíráš, sbíráme" čtvrtek 2.5.2019

  • Marketa Šárovská
    Marketa Šárovská
    12.04.2019 21:56

    Moc Vám všem děkuji za reakce. Necháváme tedy vše tak, jak Vám vyhovuje :-).

  • MSD
    MSD
    18.04.2019 20:27

    .

  • Z9
    Z9
    03.05.2019 13:12

    Milí fotopřátelé,
    včerejšího TD se zúčastnilo jednadvacet fotografů, všem moc děkuji za příspěvky.
    Do téma sběratelství se sešly jak sbírky vaše vlastní, při kterých jste leckdy zavzpomínali, tak i zajímavé sběratelské nálezy a kuriozity z vašeho okolí. Podle četných, veselých i vážných komentářů pod vloženými fotografiemi je vidět, že jsme se opět dobře bavili a to je jeden ze základních účelů téma dne.
    Všechny vás chci poprosit o včasné hodnocení podle pravidel soutěže (kdo z nováčků by neznal, odkazuji na úvodní článek od Markéty Šárovské v tomto vláknu).
    Já si obvykle své hodnocení nechávala "na poslední chvíli", ale jako zadavatel tohoto TD jsem se rozhodla jít příkladem a hodnotit hned, možná tento trend inspiruje i ostatní :-)
    Díky a krásný víkend všem. Zdena

  • MSD
    MSD
    04.05.2019 16:46

    Děkuji všem za milá slova pod mojí fotkou v soutěži. Nabyl jsem pocit, že se líbila a moc mě to těší. Opravdu moc! Ale to přeci neznamená, že by musela být bodována! Vývoj počtu bodů po osmi hodnoceních vidím jako neblahý. Rozhodně nechci ovlivňovat vaše svobodné rozhodování, ale chtěl bych upozornit, že jsem oprášil svůj starší návrh na téma "Hrnec v polední krajině". V případě vítězství bych se nerozpakoval dát ho bez ohledu na roční období. A květen má být chladný, hrozí nastydnutí. A navíc, účast v soutěži s takovým tématem vás mezi opravdovými fotografy společensky totálně znemožní! Neberu to jako vyhrožování. Je to varování, abych vám dal včas možnost vyhnout se pitomému tématu :-)))

  • Věra Rothová
    Věra Rothová
    04.05.2019 18:57
    Reaguje na MSD 04.05.2019 16:46:

    "Děkuji všem za milá slova pod mojí fotkou v soutěži. Nabyl jsem pocit, že..." - zobrazit celý komentář

    Mirku, my se toho nebojíme :)
    Chápu tvé obavy, zejména po tom, co jsem si zakusila sčítání bodů ;)
    Ale občas bys vyhrát mohl :)
    A na téma se těším :-D

  • MSD
    MSD
    04.05.2019 19:07
    Reaguje na Věra Rothová 04.05.2019 18:57:

    "Mirku, my se toho nebojíme :) Chápu tvé obavy, zejména po tom, co jsem si..." - zobrazit celý komentář

    Ono to téma na první a možná i a pár dalších pohledů opravdu vypadá pitomě. Ale je vysoce racionální! Polední světlo je nevhodné, a tak vyžaduje skutečný um fotografa. A hrnec v krajině zase vyžaduje opravdovou kreativitu. Prostě to fotografického člověka prověří ze všech stran. Navíc, málokdo má takovou fotku v archivu. Takže pro soutěž samá pozitiva! Ještě jsem si nenastudoval, jak je na tom třeba městská krajina a zda musí být krajina snímána širokáčem. Všechno mi to přijde zajímavé. Ale stejně je to pitomost :-)))

  • Věra Rothová
    Věra Rothová
    04.05.2019 19:15
    Reaguje na MSD 04.05.2019 19:07:

    "Ono to téma na první a možná i a pár dalších pohledů opravdu vypadá pitomě...." - zobrazit celý komentář

    Téma je to výborné, rozhodně žádná pitomost, jak říkáš :)
    A hlavně - opravdu to nemá nikdo v archivu :-D

  • KIV
    KIV
    04.05.2019 22:15
    Reaguje na MSD 04.05.2019 19:07:

    "Ono to téma na první a možná i a pár dalších pohledů opravdu vypadá pitomě...." - zobrazit celý komentář

    Těším se :-)

  • MSD
    MSD
    05.05.2019 20:49

    Nádherná mladá žena ve velké večerní róbě ze světle zelené třpytivé látky, s velmi hlubokým výstřihem a velmi vysokým rozparkem, v apartních lodičkách s vysokým podpatkem v noci odchází unavena ze slavnostní recepce na nedalekém zámku. Cestu si krátí přes hluboký les. Překročí však bludný kořen a zemdlena únavou usne. Probudí se druhý den k poledni. Rozhlédne se. Ano. Sedí v bahně na okraji malebné tůňky uprostřed temného lesa. Vzhlédne a nastaví tak svoji spanilou tvář, stále ještě s výrazným večerním make-upem a temně rudými rty, paprskům slunce, těžce pronikajícím skrz husté větvoví. Podpírá se o svoji pravou ruku, zatímco levá volně spočívá na hrnci, plném blyštivých zlatých mincí. Divotvorný hrnec!
    Proč já nemám modelku?
    Hele, dělejte s tím něco!

  • E.B.E
    E.B.E
    05.05.2019 21:43
    Reaguje na MSD 05.05.2019 20:49:

    "Nádherná mladá žena ve velké večerní róbě ze světle zelené třpytivé látky,..." - zobrazit celý komentář

    Máš vnučky ... oproti té mé dokonce chodící :-) ...tak je zapoj

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse