Test objektivu Helios-44-2 58mm f/2.0

• crazybikerka
    crazybikerka
    01.01.2019 11:26

Zajímavý test s velkou nepřesností. Neznám Sovětskou firmu Helios. Objektivy vyrábělo několik firem, například KMZ (Krasnogorskij metalurgičeskij závod), také závod Jupiter i Minská belOMO. Vlastním nejstarší verzi stříbrného třináctilamelového Heliosu 2/58 se závitem M 39. Protisvětlo opravdu moc nezvládá, ale dá se toho nedostatku docela dobře použít na blbiny viz foto :-) Hanka

• crazybikerka
    crazybikerka
    01.01.2019 11:28

Nebo ještě jeden vzorek :-)

• Montypeter
    Montypeter
    01.01.2019 14:09

Také si rád hraji a na tohle hraní nemá konkurenci za 500 z antiku výborná hračka :-)

• crazybikerka
    crazybikerka
    01.01.2019 15:18
    Reaguje na Montypeter 01.01.2019 14:09:

"Také si rád hraji a na tohle hraní nemá konkurenci za 500 z antiku výborná..." - zobrazit celý komentář

Krásná fotka :-) Dobře to soudruzi okopčili :-) Prý v rámci válečných reparací odstěhovali z Německa celou továrnu včetně materálu, plánů a dělníků.

• E.B.E
    E.B.E
    01.01.2019 15:31

Docela se mi líbí, že se po takových letech někdo zabývá "předválečnými" sklíčky :-) Jen bych rád viděl i ukázky při zaměření na větší vzdálenosti, než těch pár desítek cenťáků. Škoda

• oldbas
    oldbas
    01.01.2019 17:46

V případě bajonetu Canon EOS je redukce bez optického členu a ostří na nekonečno. Taky má kontakty, které přenášejí informace o správném zaostření. Když je zaostřeno správně, rozsvítí se zaostřovací bod v hledáčku.
    Porovnával jsem Helios-44-2 58mm f/2.0 s Canon EF 50/1,8II od f/2,8 do f/8 a žádný pouhým pohledem viditelný rozdíl tam nebyl. Určitě by se našel, ale... Tedy kromě zmíněného protisvětla. Takže s blížícím se nástupem bezzrcadlovek bude i ruční ostření přes hledáček jednoduché a tyhle objektivy se ještě dostanou ke slovu.

• Montypeter
    Montypeter
    01.01.2019 19:50
    Reaguje na E.B.E 01.01.2019 15:31:

"Docela se mi líbí, že se po takových letech někdo zabývá "předválečnými"..." - zobrazit celý komentář

Měl jsem redukční kroužek s optickým členem a to už ostřilo i na nekonečno, ale kvalita fotek šla dost dolů asi ten člen z e-bay stál za prd, jinak sklo je to parádní na tohle hraní je to super a používám i na portréty. Také se chystám na delší staré krasavce ... TRIOPLAN 100MM F2.8
    Na bez zrcadlovce přes Focus peaking je ostření snadné a zábavné :-)

• E.B.E
    E.B.E
    01.01.2019 20:26
    Reaguje na Montypeter 01.01.2019 19:50:

"Měl jsem redukční kroužek s optickým členem a to už ostřilo i na nekonečno,..." - zobrazit celý komentář

Chápu, že ne každá redukce je kvalitní, ale jak například píše kolega nad tebou, objektiv se dá otestovat i na jiných systémech bez podobných problémů. Osobně jsem taky nepotřeboval žádnou jinou optiku,dokonce ani kontakty, aby mi tyhle objektivy fungovaly jak mají a ne každý je chce používat jen tímhle "makrobokehostylem". I na to tvoje portrétování není zrovna max sedumdesátpět centimetrů zrovna moc. Tak jsem se prostě zmínil

• kristllev
    kristllev
    01.01.2019 23:03

Můj nejoblíbenější objektiv .. :)

• crazybikerka
    crazybikerka
    02.01.2019 09:53
    Reaguje na oldbas 01.01.2019 17:46:

"V případě bajonetu Canon EOS je redukce bez optického členu a ostří na..." - zobrazit celý komentář

Právě že největší boom mají tahle manuální skla za sebou...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace