Dotaz a připomínka ke způsobu zadávání soutěží

• 14.09.2018 23:15
  • E.B.E
  • 20
  • Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    16.09.2018 23:06

Snad si už rozumíme - hlavně Vám vadí to, že třeba u Skryté krásy (konkrétně na: https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/211/) nejsou přímo kompletní pravidla a zadání ani odkaz na kompletní pravidla a zadání?
    Případně prosím navrhněte řešení, které skutečně řeší Váš problém. Děkuji.

PS: V tomto případě lze pochopit dotaz do vlákna, nikoliv do mailu - je dobré vědět, jestli to je nepřehledné i pro stálé soutěžící. Proto jsem vlákno nezavřel. Pokud by však přišel dotaz do mailu, mohl bych sám otevřít takovéto vlákno a příště bych byl rád, kdyby toto rozhodnutí zůstalo na mě nebo jiném adminovi :-)

• E.B.E
    E.B.E
    Autor
    17.09.2018 09:21
    Reaguje na Jan Pánek 16.09.2018 23:06:

"Snad si už rozumíme - hlavně Vám vadí to, že třeba u Skryté krásy ..." - zobrazit celý komentář

Myslím, že vám by to mělo vadit především. Ale asi se pletu. A nejde jen o pravidla. Ve zkrácené verzi se na stránce uvádí často i zkrácený název. Např: Portrét v exteriéru ...v původní verzi: Portrét v exteriéru se zábleskovými světly.Hádám, že název byl zvolen kvůli sponzorům, prodávajícím záblesková zařízení. Konkrétně tady Fomei. Na původní stránce je navíc pro neznalé příklad ve formě fotografií, jak by mohlo, ale i nemělo být pochopeno zadání. A protože uživatelé (nevím z jakého důvodu se ptají mě) sami nevědí, kde a jak se to vlastně dočíst , dovolil jsem si dotaz. Pokud je na něm tedy něco nevhodného, urážlivého, pak na to můžeme oba zapomenout a vlákno smazat

• E.B.E
    E.B.E
    Autor
    17.09.2018 09:33

Nechci navrhovat řešení, jen upozornit. I když by bylo vhodné , kdyby v Galerii nebyl jen souhrn míst, kam vkládat fotku, ale spíš původní zadání a u něj odkaz na vkládání, případně mezi články, kde už je odkaz na Okem profesionála, fungoval i jiný odkaz na třeba "Ostatní soutěže". Prostě by bylo dobrý jednotný místo odkazujícího na kompletní specifikaci soutěže. Nic víc

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    17.09.2018 10:35
    Reaguje na E.B.E 17.09.2018 09:21:

"Myslím, že vám by to mělo vadit především. Ale asi se pletu. A nejde jen o..." - zobrazit celý komentář

Samozřejmě že především nám problém vadí, ale musíte pochopit, že my v tomto systému pracujeme dennodenně od spuštění nového webu, pravidla soutěží známe z hlavy a zkrátka nám nedojde, v čem se neorientujete, protože my se v galerii pohybujeme pomalu poslepu. Takže náš přístup může vypadat na první pohled divně.
    Co se týče zkrácených názvů, mně také vadí, ale když to navrhnu, je mi oponováno, že si lidé přeci mohou název rozkliknout a potom je celý. Můžu to maximálně navrhnout znova, případně k tomu založím vlákno, zdali to lidem vadí...
    Možná ještě jeden problém, u čeho si nerozumíme, je v tom, že vlastně kompletní zadání (pouze bez pravidel soutěže) již v popisku je, ono totiž jiné zadání, než to, co se do toho popisku napíše, neexistuje.
    Například zadání Skryté krásy tam máte celé vypsané. Nově jsem k tomu dopsal odkaz na kompletní pravidla a odkaz na ostatní soutěže (byť vede jen do galerie). Bohužel ono toho moc více vymyslet nejde, protože tento popisek je omezen počtem znaků. Kdybych tam toho chtěl připsat více, je potřeba zásahu programátora, což by chvíli trvalo. Stejně tak by byly problematické i další velké zásahy, proto by bylo vhodné vyřešit tento problém v popisku galerii, protože v opačném případě se může stát to, že problém zasekne někde na programátorech a důsledku se nestane nic.
    Je tedy popisek v této podobě lepší?

• E.B.E
    E.B.E
    Autor
    17.09.2018 12:13
    Reaguje na Jan Pánek 17.09.2018 10:35:

"Samozřejmě že především nám problém vadí, ale musíte pochopit, že my v..." - zobrazit celý komentář

Samozřejmě je to s odkazem lepší, ale podle mě to moc neřeší. Zvlášť u jedné soutěže. Píšete, že kompletní zadání je již v popisku. To ale není pravda. Viz třeba další zmiňovaná soutěž Portrét v exteriéru... On je problém nejvíc v tom, že lidi se nesnaží nic hledat, číst. Prostě kliknou na první a často jediný titulek a tím to končí. Víc, zdá se, není potřeba. Že to opravdu nefunguje vidím nejen ze zkušenosti vlastní, ale čtu dost často ve své poště. Je mi docela líto, že se ostatní bojí si to s administrativou nerozházet, nebo třeba tuší, že by dotaz vyzněl do prázdna a já naopak vypadám jako největší prudič. co nemá nic lepšího na práci. Každopádně vás k ničemu nenutím. Dotaz jsem myslel dobře a v zájmu většiny. Když se s tím nedá nic dělat, tak jsem to alespoň zkusil

• E.B.E
    E.B.E
    Autor
    17.09.2018 12:21

Mimochodem: co znamená mohou si zkrácený název rozkliknout? Co třeba tady chcete rozklikávat? https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/206/

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    18.09.2018 13:59
    Reaguje na E.B.E 17.09.2018 12:13:

"Samozřejmě je to s odkazem lepší, ale podle mě to moc neřeší. Zvlášť u..." - zobrazit celý komentář

Pochopitelně že úprava u jedné soutěže nestačí, chtěl jsem vytvořit nějaký vzor soutěže, na kterém se shodneme, že je dostačující. Úplně nejjednodušší bude, když vytvoříme onen vzor, jak má popisek k soutěžní galerii vypadat. Tedy popsat, jaké informace tam mají být uvedeny plus jaké odkazy tam mají být, aby lidé už nemuseli hledat jinde a mohli by jen líně kliknout na odkaz, který by jim vše vysvětlil.
    My jsme v redakci rádi za podměty pro zlepšení webu, pouze se snažíme najít nejjednodušší funkční cestu - což je přes popisek galerie. Pochopitelně by šlo překopat celou galerii i celý web, aby se čtenáři lépe orientovali. Ale pokud bude stačit jen změnit popisek galerie - přidat tam podrobnější popis soutěže a třeba pár odkazů, tak to pro nás bude mnohem jednodušší.
    Jinak přehled článků o soutěžích naleznete pod tímto odkazem:
    https://www.fotoaparat.cz/clanky/stitky/?tid=14
    Články o Okem profesionála pod tímto odkazem:
    https://www.fotoaparat.cz/clanky/stitky/?tid=13
    Funguje to přes štítky, které jsme zavedli minulý rok, takže všechny články někdy od minulého roku jsou takto otagované.

• E.B.E
    E.B.E
    Autor
    18.09.2018 16:41
    Reaguje na Jan Pánek 18.09.2018 13:59:

"Pochopitelně že úprava u jedné soutěže nestačí, chtěl jsem vytvořit nějaký..." - zobrazit celý komentář

Omlouvám se, ale pořád nejsme na "stejné vlně". Chápu, že už alespoň existuje souhrn soutěží, ale pořád to neřeší lidi, kteří prostě ani štítky, ani nějaké "menu" hledat nebudou.Prostě na hlavní stránce kliknou na vybranou soutěž. Taky nevím, kde soutěž hledat, pokud ještě uvedený souhrn není napsán. Třeba odkaz je ze 17.9 2018, ale soutěž v něm uvedená je už ze srpna. Kde se to dočte člověk mezi vydáním? ...hlavně pak mi přijde zbytečný cokoli vymýšlet a znovu psát. Stačí jen všude používat jednou napsaný článek se zadáním soutěže a jen k němu připojit odkaz ke vkládání fotek. Tak jednoduché?! Nebo ne?

• Jan  Pánek
    Jan Pánek
    Admin
    18.09.2018 17:16
    Reaguje na E.B.E 18.09.2018 16:41:

"Omlouvám se, ale pořád nejsme na "stejné vlně". Chápu, že už alespoň..." - zobrazit celý komentář

Ano, takto to je jednoduché, ale to přeci už děláme. Tyto souhrny jsou jednou napsaný článek, kde jen obměňujeme názvy soutěží a odkazy.
    Souhrny píšeme tak, že se v něm objeví úplně všechny soutěže (žádnou nevynecháme tím, že proběhne v mezičase, kdy ještě není vydaný nový souhrnný článek). Vždy mají všichni, kdo si článek přečtou, cca dva týdny na přípravu nebo na vyfocení snímku.
    Ano, máme třeba soutěž už ze srpna, ale o ní jsme psali v srpnovém souhrnu a lidé mají ještě teď zhruba měsíc na to, aby se zúčastnili.
    Tento souhrnný článek mi přijde maximálně optimalizovaný, jelikož v půlce měsíce je stále ještě hodně času na Oko profesionála, které končí na konci měsíce, v tuto dobu se každý druhý měsíc vypisuje dvouměsíční soutěž a navíc už je známo téma TD, které se koná začátkem dalšího měsíce (vím, že článek se jmenuje Zářijové soutěže, ale nachází se tam soutěž na začátku října, nicméně to funguje ok).
    Pokud však máte nápady, jak tento systém vylepšit, tak mi je prosím sdělte. Já se na to dívám ze svého pohledu a z pohledu účastníka soutěží to může vypadat jinak a možná mi něco uniká :-)

• E.B.E
    E.B.E
    Autor
    18.09.2018 20:11
    Reaguje na Jan Pánek 18.09.2018 17:16:

"Ano, takto to je jednoduché, ale to přeci už děláme. Tyto souhrny jsou..." - zobrazit celý komentář

Tak se omlouvám za "zdržení"... třeba to už opravdu bude lepší se všemi těmi souhrny a doplněnými odkazy ...uvidíme

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace