Dotaz a připomínka ke způsobu zadávání soutěží

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  Autor
  14.09.2018 23:15

  Ačkoli nesoutěžím, nemohlo mi uniknout, jakým způsobem jsou soutěže zadávány a tím pádem i nejspíš chybně vykládány soutěžícími. Nechci polemizovat nad tím, kdo je jen líný číst a kdo naopak využívá neznalosti jiných, každopádně bych se rád zeptal, zdali by nebylo možné uvádět článek k soutěži pokaždé stejným a plným zněním. Zvláště pak na hlavní straně FA. Příklad: https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/211/ vs https://www.fotoaparat.cz/clanek/2333/souteze-galerie-srpen-2018/ resp. https://www.fotoaparat.cz/clanek/2138/soutez-lide-zeme/ (jiná soutěž jen pro příklad) I když se zdá, že oba články odkazují na stejnou soutěž a galerii, jen v jednom je uvedeno kompletní zadání a pravidla. Myslím, že bychom tím předešli spoustě "nesrovnalostí"

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  Autor
  14.09.2018 23:23

  Ve zkratce : Jak jednoduše se člověk dostane ke kompletnímu článku třeba zde zmiňované soutěže "Skrytá krása" ?

 • Jan Pánek
  Jan Pánek
  Admin
  15.09.2018 19:44

  Dobrý večer,
  jednak bych chtěl poznamenat, že veškeré připomínky by se měly psát na mail redakce(zavinac)fotoaparat(tečka)cz a jednak si úplně nejsem jistý, co je podle Vás nejasné.
  Máme zde tři typy soutěží - TD (koná se první čtvrtek v měsíci), Okem profesionála (koná se každý měsíc) a dvouměsíční soutěž (začíná 12. každý druhý měsíc). Pokud se chcete dostat na přehled soutěží, najedete myší nahoře v černé liště na "GALERIE" a rozbalí se Vám nabídka, kde jsou vypsané tři aktuální soutěže. Případně můžete kliknout na "Všechny soutěže" níže, kde se zobrazí přehled i uplynulých soutěží.
  Pravděpodobně narážíte i na fakt, že se soutěže konají v galerii, ale my o nich zároveň píšeme mezi články. Proto existuje jedna adresa - https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/galerie/211/ - kde se vkládají a prohlížejí fotky a k tomu se o soutěži dočtete i v článku: https://www.fotoaparat.cz/clanek/2333/souteze-galerie-srpen-2018/
  To, že soutěže zadáváme různě, není vůbec pravda. Od března vydáváme souhrnný článek o všech aktuálních soutěžích doplněný o pravidla v kostce a s odkazy do galerie, kde se vkládají fotky. Namátkou:
  https://www.fotoaparat.cz/clanek/2263/souteze-galerie-duben-2018/
  https://www.fotoaparat.cz/clanek/2296/souteze-galerie-cerven-2018/
  https://www.fotoaparat.cz/clanek/2276/souteze-galerie-kveten-2018/

  Prosím, lépe mi specifikujte Váš problém, pokud stále přetrvává. Myslím, že momentálně fungujeme velmi přehledně a všichni, kdo soutěží, se v soutěžích orientují. Pokud je však někdo další, kdo se v soutěžích nevyzná a návod výše nepomohl, prosím pište na výše uvedený mail redakce.

 • KIV
  KIV
  16.09.2018 10:11
  Reaguje na Jan Pánek 15.09.2018 19:44:

  "Dobrý večer, jednak bych chtěl poznamenat, že veškeré připomínky by se měly..." - zobrazit celý komentář

  Prosím o sdělení, na co je teď určeno forum, a co se do něj smí psát. Děkuji.

 • Jan Pánek
  Jan Pánek
  Admin
  16.09.2018 10:21
  Reaguje na KIV 16.09.2018 10:11:

  "Prosím o sdělení, na co je teď určeno forum, a co se do něj smí psát...." - zobrazit celý komentář

  Fórum by mělo být určeno hlavně pro komunikaci mezi návštěvníky FotoAparátu.cz, tedy pokud třeba chcete pomoct s výběrem foťáku či pokud chcete řešit cokoliv okolo focení. Samozřejmě ve fóru můžeme poradit i my admini.
  Naopak komunikaci mezi návštěvníky a adminy chceme přesunou na mail. Důvody znáte, jen bych se opakoval.
  Já zase prosím o dodržování tématu, toto vlákno se týká zadávání soutěží. Děkuji.

 • KIV
  KIV
  16.09.2018 10:54
  Reaguje na Jan Pánek 16.09.2018 10:21:

  "Fórum by mělo být určeno hlavně pro komunikaci mezi návštěvníky FotoAparátu..." - zobrazit celý komentář

  Rozumím. posílám e-mail.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  Autor
  16.09.2018 17:52
  Reaguje na Jan Pánek 15.09.2018 19:44:

  "Dobrý večer, jednak bych chtěl poznamenat, že veškeré připomínky by se měly..." - zobrazit celý komentář

  Omlouvám se, že jsem "problém" nepopsal v poště. Ale šlo mi právě o to, jestli nejde o víc dotčených uživatelů, kteří si o řešení v poště neřeknou. Ostatně vidím, že i my si nerozumíme.Konkrétně se bavíme např. o soutěži dvouměsíční. A postup : Galerie-tři poslední soutěže-nefunguje: Resp. otevře pouze stránku s krátkým popisem určenou ke vkládání fotografií, nikoli původní článek.. Další odkazy nejsou příliš jednotné. Jednou je to : články-fotočlánky-soutěž. Jenou zase: články-novinky-fotosoutěže-soutěž. A když se vrátím po jisté době, ona soutěž už v novinkách nefiguruje, případně se ani nedá dohledat (nebo mě se to nepodařilo) Rád bych se vrátil k původnímu dotazu. Kde se dá rychle najít původní zadání třeba soutěže skrytá krása ( popisně: Fotogalerie-soutěž-...), když pominu onen měsíční souhrn všech soutěží a jestli by nebylo možno na něj zanechat alespoň odkaz u zjednodušené stránky pro ono vkládání fotografií. Děkuji za odpověď

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  Autor
  16.09.2018 20:03

  Když fórum není určeno pro dotazy správy FA, rád bych se zeptal kolegů fotografů, jestli by mi ukázali, jak se jednoduše dostat na stránku vyhlášení soutěže. Konkrétně tedy dvouměsíční, s názvem Skrytá krása. Ale klidně může jít i o Okem profesionála: Co červenec neuvaří.... Děkuji

 • MSD
  MSD
  16.09.2018 20:13

  Máš pravdu. I podle mne systém vyhlašování soutěží není přehledný.
  A "Skrytá krása" tomu v současné době dominuje.

 • tencosiudělilban
  tencosiudělilban
  Autor
  16.09.2018 20:17
  Reaguje na MSD 16.09.2018 20:13:

  "Máš pravdu. I podle mne systém vyhlašování soutěží není přehledný. A ..." - zobrazit celý komentář

  Mě ani nejde o to jestli mám pravdu, ale jestli to někdo ví. Víš to? ...raděj "ukaž" kam kliknout (zvlášť, když se nemá klikat a číst hodinu)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse