Sony uvádí dva kompaktní ultrazoom fotoaparáty HX95 a HX99

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    02.09.2018 10:23

    Klasická zlodějna dnešních výrobců fotoaparátů, kteří recyklují čipy, přidají pár softwarových srandiček a pošlou to na trh. Nicméně to má zoom, za dobrého světla mohou být fotky hezké a pokud to má i raw a manuální režimy, můžou to být pěkné hračky pro lidi, kteří chtějí kromě cvakání mobilem zkusit fotky komponovat a doma upravovat. Je však třeba mít na paměti, že vzhledem k vysokému šumu takto malých čipů umožňují rawy jen malé úpravy. Osobně bych někoho, kdo mi takový přístroj bude nabízet za třináct tisíc, vyfackoval a vyhodil ze dveří...

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    03.09.2018 10:59
    Reaguje na Lukáš Burget 02.09.2018 10:23:

    "Klasická zlodějna dnešních výrobců fotoaparátů, kteří recyklují čipy,..." - zobrazit celý komentář

    ...nebo stačí to prostě nekupovat a pokud takových lidí bude hodně, výrobce strategii/ceny upraví. Pokud je to něco, co lidé chtějí, nemá výrobce moc důvod dělat z generace na generaci větší změny.

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    03.09.2018 14:11
    Reaguje na Jakub Súkeník 03.09.2018 10:59:

    "...nebo stačí to prostě nekupovat a pokud takových lidí bude hodně, výrobce..." - zobrazit celý komentář

    Lidi především chtějí vše v jednom přístroji, tedy v mobilu, to je hlavní kámen úrazu.

    Jinak však dodávám, že také pozice spotřebitele je těžká: Digitální fotoaparáty vyrábí jen pár značek a obrazové senzory ještě méně. Sony přitom má celosvětovém objemu výroby snímačů zásadní podíl.

  • KIV
    KIV
    03.09.2018 14:37

    Toto mám dole pod článkem, a docela mě to pobavilo…

    Ceny jsou €520 / £450 za HX99 a €500 / £430 za HX95.
    Do prodeje se oba modely dostanou v říjnu 2018.
    Sony Alpha A7 III ILCE-7M3 lze pořídít v 16 českých e-shopech za cenu od 58 258 Kč do 118 990 Kč
    (Zdroj: Heureka.cz)
    Porovnat ceny >>
    -----------------
    Jinak chci poděkovat za ty zdejší články, i za ty příspěvky ke článkům. Zatím všechno co jsem v posledních letech koupila, ať už zrcadlovku, objektivy, monitor, nebo kompakt, na vše se radím se zdejšími lidmi/články, a jsem za tyto rady vděčná.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    03.09.2018 15:13
    Reaguje na Lukáš Burget 03.09.2018 14:11:

    "Lidi především chtějí vše v jednom přístroji, tedy v mobilu, to je hlavní..." - zobrazit celý komentář

    Proto se taky tahle kategorie drží; poslední, co ještě mobily vůči běžným kompaktům nemají je dlouhý zooom.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse