Téma dne "KLADIVO-ZÁTIŠÍ" čtvrtek 6.ZÁŘÍ 2018

  • MSD
    MSD
    02.09.2018 10:51
    Reaguje na Zdeněk V. 01.09.2018 21:42:

    "budu čekat na Tvé optimistické dílko...u nikoho jiného inspiraci hledat..." - zobrazit celý komentář

    Doufám, že se také zúčastníš :-)

  • Zdeněk V.
    Zdeněk V.
    02.09.2018 11:25
    Reaguje na MSD 02.09.2018 10:51:

    "Doufám, že se také zúčastníš :-)..." - zobrazit celý komentář

    to já také...foťák mám, kladivo také (dokonce nejen jedno :-))) ...

  • MSD
    MSD
    02.09.2018 11:26
    Reaguje na Zdeněk V. 02.09.2018 11:25:

    "to já také...foťák mám, kladivo také (dokonce nejen jedno :-))) ......" - zobrazit celý komentář

    Tak se těším :-)

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    Autor
    04.09.2018 10:16

    Téma dne "KLADIVO-ZÁTIŠÍ" už tento čtvrtek 6.září :) ...tradičně připomínám pravidla:
    Pravidla VELMI STRUČNÉ:
    Fotografie se vkládají JEN ve čtvrtek 6.9. – celých 24 HODIN. Hodnotí pouze soutěžící tak, že napíšou do popisku své fotografie vítěze na 1.-3. – hodnotit můžete do pondělí 10.9. 23:59

    Pravidla podrobnější/doplňující:
    1) Nové téma dne je "KLADIVO-ZÁTIŠÍ". Foťte, přemýšlejte, inspirujte se (...nemělo by se hledat v archivu, ale v krajním případě je to povoleno...)
    2) VKLÁDÁNÍ fotek do soutěže = ve ČTVRTEK 6. září od PŮLNOCI do PŮLNOCI
    3) HODNOCENÍ fotek v soutěži = napiš vítěze na 1.-3. místě do popisku své soutěžní fotografie (název fotky + link) Hodnotit můžeš už od čtvrtka až do pondělí 10.9.
    4) vložit můžeš MAX 3 fotky

    PRAVIDLA PODROBNÁ A PŘESNÁ:
    Tento den (čtvrtek 6.9. 2018) od 0:00 do 23:59 může kdokoliv nahrát maximálně 3 fotografie do této soutěžní galerie.
    Fotografie by neměly být z archivu, ale pořízené právě pro tento den (nejlépe připravené předem, nemusí být focené V tento den ale PRO tento den :).
    Od začátku soutěže až do příštího pondělí 23:59 (tedy dohromady 120 hodin) může každý soutěžící hodnotit. Hodnocení spočívá v tom vybrat tři fotografie, které jsou pro vás vítězné. Tím udělujete pomyslné 3 body vítězné fotce, 2 body druhé a 1 bod třetí.
    Tyto své vítěze (link na fotku každého) uvedete v popisku jedné ze svých soutěžních fotografií.
    Mezi vítěze můžete zahrnout i více fotografií stejného autora nebo i své vlastní.
    Bodování hvězdičkami u fotky je vypnuté, fotografie se hodnotí slovně.
    Každá z fotek soutěží samostatně (nesčítají se všechny body autora, ale všechny body dané soutěžní fotky).
    V úterý dochází k součtu bodů a vyhodnocení. To provádí vítěz minulého TD.
    Nový vítěz TD volí TERMÍN a TÉMA TD následujícího. Nové pravidlo říká, že se jedná o první čtvrtek v měsící.
    (= vymyslí nové Téma Dne + k němu přidá krátký úvodní text + fotku)
    Nové TD se vyhlásí tak, že se vytvoří nové vlákno ve Foru/FotoGalerie nebo nejlépe pošle adminům (redakcezavinacfotoaparat.cz)
    Admini následně otevřou novou galerii s názvem TD jako soutěž
    (ta je pak po celou dobu až do dne D vidět v Galerii)

  • MSD
    MSD
    07.09.2018 19:39

    Festa mě požádal o nějakou statistiku. Aby byla zajímavější, porovnal jsem TD "Kladivo - zátiší" (před lomítkem) a TD "Přísloví a pověry" za lomítkem.

    Počet fotografií celkem...41/37
    z toho fotografií ženských autorů...28/29
    z toho fotografií mužských autorů...13/8

    Počet autorů celkem...20/18
    z toho žen...13/14
    z toho mužů...7/4

    Průměr fotografií na autora celkem...2,05/2,06
    z toho na ženu (z fotek žen)...2,15/2,07
    z toho na muže (z fotek mužů)...1,86/2,00

    Ženských fofografií v procentech...68,29/78,38
    Mužských fotografií v procentech...31,71/21,62

    Procent žen na celkové účasti...65,00/77,78
    Procent mužů na celkové účasti...35,00/22,22

    Hodnotilo (stav dnes v 19:00)...6/17

    Pro mne je hlavním závětem fakt, že TD má své skalní příznivce - skvělou partu. A tak bych chtěl poděkovat všem za účast a úžasné fotky a poprosit o hlasování do pondělní půlnoci.

    Těším se na další výzvu!

    P.S.
    Nejsem statistik ani matematik. Tak snad jsem to napsal srozumitelně a neudělal moc chyb :-)

  • Festa
    Festa
    07.09.2018 20:29

    Jako bych řekl" Jáchyme, hoď to do stroje".
    Díky komisaři. :-)
    Z minulého Kladiva se nezúčastnili tři a nově se přidalo pět lidí.

  • MSD
    MSD
    11.09.2018 07:04

    Dana Kovaľová, ostatní daleko!!! Vítězka Tématu dne! Slovem i obrazem! Blahopřeji :-)

    Tak jen pro úplnost:
    1. místo, 27 bodů „…TD…“, Dana Kovaľová
    2. místo, 12 bodů „Nostalgie“, MSD
    3. místo, 9 bodů „hřebíček na hlavičku“, Z9
    4. místo, 7 bodů, dělené „Kladívkové zátiší“, Marie a
    „Trochu jiná kladiva“, Karla Milcová
    5. místo, 5 bodů, „realita života“, Z9
    6. místo, 4 body, dělené „Srpen s kladivem“, Marimona,
    „Migréna“, Marimona,
    „…“, Kubuthor,
    „…“, Věra Rothová
    a tak.

    Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným! V tomto (pro mne nelehkém tématu) vyhráli všichni a já všem děkuji za krásné fotky.

    Hodnotilo 18 z 20 autorů.
    (Mohl jsem udělat nějakou chybu, ale vítězka je jasná.)

  • Karla Milcová
    Karla Milcová
    11.09.2018 07:12

    Velká gratulace vítězce. Okouzlila nejen fotkami, ale i krásným poetickým doprovodem většiny fotek. Moc jsem se pobavila. Podařených fotek bylo hodně, škoda, že se nedalo vybrat víc. Těším se, jaké téma Danuška zvolí. Určitě bude takové, aby vynikla tvořivost, která se v této soutěži u mnohých projevila. A díky všem zúčastněným a obzvláštní díky i Mirkovi za zajímavé téma, motivaci a rychlé vyhodnocení.

  • Věra Rothová
    Věra Rothová
    11.09.2018 07:56

    Moc blahopřeji Daně k jasnému vítězství, Mirkovi děkuji za rychlé vyhodnocení a zejména za zajímavé, i když obtížné téma a všem za účast :)

  • Marie
    Marie
    11.09.2018 09:20

    Taky moc děkuji všem... bylo to fajn, vítězce gratulace. Těším se spolu s ostatními na další TD.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse