Spárování foťáku a studiového blesku.

  • Holahej
    Holahej
    Autor
    27.07.2018 23:07

    ...

  • E.B.E
    E.B.E
    27.07.2018 23:16

    Trochu nerozumím pojmu "spárovat" něco, co párování nepotřebuje. Neštudoval jsem jednotlivé položky, ale obyčejně fungují všechny stejně. Odpalovač se nasadí do sáněk foťáku, přijímač se zastrčí kabelem do synchro dírky na blesku. Blesk se nastaví na potřebný výkon. Až na speciální typy nefunguje přenos podporující korekci na dálku.

  • E.B.E
    E.B.E
    27.07.2018 23:23

    ...snad jen, pokud jde o nastavení kanálu vysílače a přijímače. Je potřeba nastavit stejný kanál na obou (více) přijímačích, jako má vysílač

  • Holahej
    Holahej
    Autor
    27.07.2018 23:25

    ...

  • E.B.E
    E.B.E
    27.07.2018 23:30
    Reaguje na Holahej 27.07.2018 23:25:

    "......" - zobrazit celý komentář

    Samozřejmně to musí "cvaknout" samo po zmáčknutí spouště. Je potřeba jednak nastavit kanál na obou krabičkách stejně a za druhé, jak se dívám na obrázek, přijímač přepnout do polohy "flash" (blesk) Korekce...myšleno automatický přenos expozičních hodnot mezi foťákem a bleskem. Tj jak moc má blesk blesknout, aby to nebylo nasvícený moc, ani málo

  • Holahej
    Holahej
    Autor
    27.07.2018 23:42

    ...

  • E.B.E
    E.B.E
    27.07.2018 23:56

    Rád bych občas reagoval, ale ani nevím proč, systém píše že další příspěvek můžete napsat za třicet minut :-) ...Odpalovač se nazývá dva v jednom.Tj dá se použít jako odpalovač (režim flash) a dálková spoušť (režim kamera). Jen je potřeba zaměnit přijímač s vysílačem.Vysílač se potom v ruce zmáčkne a přijímač po propojení kablíkem s foťákem "zmáčne" spoušť foťáku. Režim OFF je samozřejmně vypnutí. Funkce lze kontrolovat samozřejmně i na "sucho" Tj bez blesku i foťáku. Kdy po zmáčknutí tlačítka na vysílači (menší krabička) se rozsvítí kontrolka na přijímači. No a kanály tam samozřejmně sou .Psáno systém je šestnáctikanálový. Jen se špatně díváš (nejspíš pod krytkou, nebo u baterie) Závěrka foťáku nemá s blesknutím nic společnýho (respektivě neměla by, pokud nejde o extrémně krátké časy. Odpalovač zvládá klasickou 1/250 tinu sekundy) Pak nefunguje žádnej blesk. Ani bez onoho dálkového ovládání . Video v poště

  • E.B.E
    E.B.E
    28.07.2018 00:22

    Mimochodem: Vůbec mě nenapadlo, že bys nevěděla, kdy se dá blesk použít a že existuje synchro čas. Tj nejkratší čas, kdy se dá odpálit blesk. Při použití blesku ve foťáku se foťák taky sám nastaví tak, že nepřekročí tento čas. Na zrcadlovkách značeno "X synch" a podobně. U kompaktů se může název lišit. Je to proto, že při kratším čase by nestihl záblesk osvítit celou plochu čipu, protože závěrka by se zavřela dřív a fotka pak vypadá tak, že je část fotky v pořádku a třeba půlka, nebo třetina je celá černá. Myslím, že dneska stačilo. Taky mě nebaví čekat, až mi systém dovolí zase psát

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse