Starší MF objektivy na nových kinofilmových SLR nebo DSLR

  • Jiří Šebek
    Jiří Šebek
    23.11.2005 08:17

    Díky za bezva článek. Sám teď plánuji koupit nějaké tele ale bohužel peněz se mi moc nedostává.
    Tento či podobný objektiv by mohla být cenově zajímavá nabídka u které zustane kvalita, která prostě u setových tele není.

  • Stefan Kordos Therion
    Stefan Kordos Therion
    23.11.2005 09:22

    Fajn Clanok!
    Sam mam Sonar 300/4 MC a porovnaval som ho so Sigmou 100-300/F4 EX, mozem povedat ze ma Sonar dost sklamal na otvorenej clone, ale od F16 je uz fajn. Mam adapter na Pentax a upravil som ho tak ze mi perfektne funguje aj meranie expozicie.

  • Juraj Lutišan
    Juraj Lutišan
    23.11.2005 09:22

    Majitelia Nikonov maju vyhodu - mozu pouzivat starsie AI objektivy vybornej kvality a dobrej ceny, jedine co nejde je AF, nevyhodou starsich objektivov je casto vaha. Pre makro mi napriklad vyhovuje Vivitar S1 90/2.5, cena na ebay v poovnani so sucasnymi ekvivalentami smiesna, kvalita i pri mierke 1:1 dobra.

  • TM 1
    TM 1
    23.11.2005 10:04

    Na netu jsem si vsiml, ze redukce na objektivy pro Pentacon-six maji opticky clen. Ma jej i Vami pouzita redukce?

  • TM 1
    TM 1
    23.11.2005 10:12

    To kordoz:
    Ta vase upravena redukce je z M42 na Pentax-K?

  • Josef Podvalský
    Josef Podvalský
    23.11.2005 10:53

    Myslím, že pozornost si zaslouží i objektivy z bývalého SSSR. Byly opticky výborné, zatímco u vlastních těl byly problémy s mechanikou - říkalo se, že je dobrý jeden z 10 a kdo ho trefil byl spokojen úplně. A jejich objektivy byly levnější než objektivy z NDR.

  • Pavel Staněk
    Pavel Staněk
    23.11.2005 10:55

    članek je fakt dobrej. škoda, že nebylo popsano jak které značky a jejich těla splupracuji. Třeba Nikon s MF sklama vubec...ani nezmeří expozici, kdyz se nastavi priorita clona a clona ve fotaku i na tele...takze pouzitelnost dost omezena.

  • Pavel Staněk
    Pavel Staněk
    23.11.2005 10:57

    skoda, ze neni odkaz na fotky v plnem rozlišení...vyřezy jsou fajn. ale cela fotka by byla lepší...

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    23.11.2005 11:41

    Afrika-B: ne , žádné sklo či optický člen, jen holý kov.. mám redukci P-six/M42

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    23.11.2005 11:44

    hikeen: ano to by bylo dobré, ale přiznám se, že nevím, jak bych všechny ty informace o všech značkách sháněl..
    Navíc bych řekl že každý typ zrcadlovky i stejné značky může měřit různě, podle toho jak má stavěné snímače.
    a jak jsem psal ze začátku, některé značky a jejich nové moderní zrcadlovky prostě nekompatibilní objektivy nepodporují a to je velká škoda.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse