Test fotoaparátu KonicaMinolta Dimage Z20

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    21.07.2005 12:28

    ještě malý doplněk. přeci jen mi to nedalo a zkusil jsem si nechat udělat papírovou černobílou fotografii (na čb. se více projeví nekvalita obrazu) o velikosti 30x40cm. Má tmavě šedý rámeček, velikost samotné fotky je cca 22x33cm. A byl jsem dost překvapen. I na tak velké fotografii není poznat, že se jedná o fotku z digitálního fotoaparátu. Kresba je jemná, ostrá, přesná, plná detailů, bez čtverečkování či jakýchkoliv kompresních skvrn od JPG. Prostě výborná kvalita, srovnatelná z fotky z kinofilmu. Osobně jsem netušil že digikompaktem 5MPix ze základní "rodinné řady" půjde udělat výstavní fotografie velkých rozměrů v perfektní kvalitě..

  • Michael Brown
    Michael Brown
    21.07.2005 16:12

    hladam niekoho kto foti s cannonom power shot s1 is

  • Hogo Fogo hledaný policií pěti států
    Hogo Fogo hledaný policií pěti států
    21.07.2005 19:08

    2 smoke: mam kamosa, tu je link na neho v FA galerii:
    http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=0&gal=vis&galvis=3135227
    s pozdravom
    Milan

  • Neta
    Neta
    23.07.2005 17:49

    Slyšel jsem, že Z řada je hodně poruchová, je to pravda? Přemýšlím o investici do aparátu Z10 nebo Z20, ale jako začátečník se v tom moc nevyznám...

  • Petr Koritina
    Petr Koritina
    23.07.2005 21:37

    ad "hodně poruchová": jedna paní povídala = "dobrá" statistika... Můj skromný názor je, že je to jedno. Záruka je dva roky, tak ať se klidně porouchá, ne? Vždycky, i u těch nejdražších modelů, je šance koupit špatný kus.

  • petroxy
    petroxy
    24.07.2005 13:19

    Mam Z10 3/4 roku a uz toho zazila dost,fotim pri letani na padaku,lyzovani,lezeni...takze se porad natrasa nekde v batohu,nemluve o nejake te vode a snehu cemuz se neda vyhnout,kdyz chci fotit v kazdych podminkach.Tak si myslim,ze za ty penize foti dobre a jak rikal petrkor zaruka je 2 roky.

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    24.07.2005 20:44

    Z řada je hodně poruchová....
    to je pekna pitomost... vic k tomu nemam co rici..

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    24.07.2005 20:51

    snad je n to že Z-tková řada není o nic víc poruchová jak jiné značky nebo typy...
    při pohledu na tu fotku 30x40 si mohu jen osobně říci že to řekl hlupák.. ať se na mě zlobí kdo chce...

  • Neta
    Neta
    26.07.2005 00:47

    To je dobře, že to, že je Z řada poruchová popíráte. Aspoň už tak nějak vim do čeho jdu. Jenom bych se chtěl ještě zeptat, jestli mi někdo poradí, zda si mám tu tisícovku připlatit a koupit Z20, nebo ji ušetřit a koupit Z10

  • Karel Omes
    Karel Omes
    Autor
    26.07.2005 10:00

    Z10 je pouze 3,2MPix a každá neostrost, chyba kompozice a podobně se velmi těžko opravují, u 5MPix je to rozhodně lepší...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse