Fotografování zvířat v Kostarice

  • Ondřej Prosický
    Ondřej Prosický
    Autor
    25.05.2005 08:40

    Protože je Kostarika snadně dostupným rájem pro fotografování, nemohu jinak a letos se tam opět vracím. Stejně jako minulý rok to vypadá že pojedu sám, ale klidně bych jel s někým dalším, kdo má vážný zájem o fotografování zvířat.
    ------------------------------------------------
    FOTOGRAFOVÁNÍ ZVÍŘAT V KOSTARICE - PROSINEC 2005
    ------------------------------------------------
    Předpokládáný termín je 2.12.-21.12.2004, cena letenky 22 - 24 tisíc (včetně poplatků), vízum není potřeba, další náklady (ubytování, doprava, jídlo, vstupy do parků) okolo 500 USD. Lomi mi stačilo se vším všudy včetně vánočních dárků 35 tisíc korun.
    Případný zájemce se mi může ozvat na ondrejprosicky@seznam.cz
    Ondrej Prosicky - www.cotopaxi.cz

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    25.05.2005 09:53

    Jako vždy - pěkné počtení. Ach jo, to je tak svůdné, ale tak těžké, pro pracujícího člověka s rodinou - urvat se skoro na měsíc a vyhodit (dle uvažování manželek) 35tisíc na svou zábavu.

  • Milan Mihalčin
    Milan Mihalčin
    25.05.2005 10:08

    jo jo,
    je to tezky, penize nejsou cas neni, ale jednou se povede :o)))

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    25.05.2005 10:09

    Jinak - plně s tebou souhlasím, pokud jde o to, kdy je kvalita, ostrost snímku méně podstatná a vím, kam míříš. Můj někdy puntičkářský přístup se týká právě toho, že já fotím jen "obyčejná naše" zvířata a tak aby pro mne vůbec mělo smysl se za nimi honit (když už tolik snímků Srnců, Daňků, Sýkorek,... na světě existuje), tak chci aby byly co nejlepší - vůbec se mi to nedaří a často se mýlím, ale já už jinej nebudu :-).
    PS : když ses mě asi před rokem ptal na to pevné ohnisko, tak jsem ti napsal, že to je velmi speciální sklo a že univerzální zoom je použitelnější, ale ty ses rozhodl - a teď se mi zdá, že lituješ :-).

  • Ondřej Prosický
    Ondřej Prosický
    Autor
    25.05.2005 10:10

    Zinedi:
    Já jsem to vysvětlit tak (také už to není snadné), že tam mám rozdělanou práci (parky, kde jsem nebyl) a že se tam musím nutně vrátit. Ale mi jasné, že "až se rozmnožím", tak to možná neklapne :-)
    Je tam osm druhů volavek, pokusím se je najít a nafotit všechny, posledně jsem to nestihl.
    Rád Ti zvířata Kostariky opět přiblížím alespoň fotografiemi. Ondra

  • Miroslav Zitka
    Miroslav Zitka
    25.05.2005 10:17

    No, Volavky jsou moje láska - to mě ani nedráždi - v těch ptácích je taková elegance a důstojnost, že bych o jejich pózování stál mnohem víc, než o nahou Miss Universe :-).

  • Ondřej Prosický
    Ondřej Prosický
    Autor
    25.05.2005 10:20

    Zinedi:
    Ne, ne. Canonu 400/5,6 L USM vůbec nelituji, až mi ho tam ukradnou, "prodám ledvinu" a koupím si ho znovu. I když je 100-400 univerzálnější.

    Kdyby jsi mě viděl na posledním workshopu u Rosti. Hlouček fotografů fotil z blízkosti orla a hluboko v lese já se svojí pevnou 400 na monopodu. Musel to být komický pohled...

  • Vláďa Plicka
    Vláďa Plicka
    25.05.2005 10:34

    Super článek Ondřeji, mam dotaz. Měl jsi sebou nějaké sérum proti uštknutí? A jestli ses nechal proti něčemu očkovat? Díky, Vláďa

  • Ondřej Prosický
    Ondřej Prosický
    Autor
    25.05.2005 11:01

    Cipís:
    Žloutenky a břišní tyfus už mám naočkován dlouho, přibalil jsem na doporučení antimalarika (Delagil), ale v Kostr. není úplně nutný.
    Ti hadi jsou problém, každý má jed jiný, tzn. i sérum. Ale větší problém jsem měl z focení žab, pralesniček, mají nejprudší jed ze všech živočichů. Pohladíš si ji a domů Tě přivezou v zinkové rakvi...

  • Jan Pala
    Jan Pala
    25.05.2005 16:43

    Parádní, kdy bude nějaká výstava?

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse