Zobrazování fotek na FA

• 08.12.2017 22:19
  • MSD
  • 17
  • MSD
    MSD
    Autor
    08.12.2017 22:19

Pracuji v Zoneru a mám problém. Fotka, která se v Zoneru jeví jako dobře zpracovaná, při velikosti delší strany 1200 a velikost třeba 1 MB po publikaci na FA ztrácí kontrast, vypadá podexponovaná a prostě ztrácí kvalitu. Čím to je? Dělám něco špatně? Omlouvám se za laický dotaz, ale prostě nevím :-)

• MSD
    MSD
    Autor
    08.12.2017 22:52

A abych nekřivdil FA, třeba je to obráceně a FA odhaluje nedostatky, které Zoner zakrývá. Nevím.

• Romanxyz
    Romanxyz
    09.12.2017 12:51

co sem dát nějaký příklady? ...a co třeba tu samou fotku sem a kopii nahrát na net jinam, sem vložit odkaz?

• Romanxyz
    Romanxyz
    09.12.2017 12:54

...hodilo by se i pár podrobností. Nastavení zoneru, tj pracovní barevnej prostor, v jakým byla fotka před zpracováním atd

• MSD
    MSD
    Autor
    09.12.2017 13:04
    Reaguje na Romanxyz 09.12.2017 12:54:

"...hodilo by se i pár podrobností. Nastavení zoneru, tj pracovní barevnej..." - zobrazit celý komentář

To udělám rád. Dnes nebo zítra večer. Proto pořád prosím o to černé pozadí. Mám pocit, že to mám v Zoneru vymazlené a po publikaci tady to tak nevypadá. Místo abych byl za hvězdu vypadám jako šmudla :-( Děkuji za ochotu pomoci :-)

• Romanxyz
    Romanxyz
    09.12.2017 13:09
    Reaguje na MSD 09.12.2017 13:04:

"To udělám rád. Dnes nebo zítra večer. Proto pořád prosím o to černé pozadí...." - zobrazit celý komentář

On je většinou problém, že to člověk vidí doma a myslí si, jak to není parádní neznamená, že to tak musí vidět i ostatní. Často editor převádí obrázek do "svého prostoru", ukládá v jiným.Prohlížeč zas neumí ten konkrétní zobrazit atd. Jak se to říká?...řetěz je jen tak silnej, jako jeho nejtenčí článek :-) To platí i tady. Za sebe můžu říct, že tvůj problém se mi ještě nestal, i když ho řeším každou chvilku u jiných

• jolly
    jolly
    09.12.2017 17:06
    Reaguje na MSD 08.12.2017 22:19:

"Pracuji v Zoneru a mám problém. Fotka, která se v Zoneru jeví jako dobře..." - zobrazit celý komentář

Pokud se dobře pamatuji, má Zoner funkci "Uložit pro web" nebo tak nějak, doporučuji Ti tuhle funkci používat, při ukládání zvol maximální kvalitu.
    Ve Photoshopu i v Lightroomu je to podobné.
    Postup který používám v PS CC je:
    Soubor→Export→Exportovat pro web (starší verze)
    V dialogu je třeba zaškrtnout "Převést do sRGB"
    V tomto dialogovém okně je i tlačítko "Náhled", pomocí kterého se otevře fotka přímo v prohlížeči a je možnost zkontrolovat jak bude fotka zobrazena na internetu.
    Většina internetových prohlížečů využívá pro zobrazení barevný prostor sRGB, pokud je nahraná fotka v sRGB, zobrazí se vše správně.
    Pro názornost obrázky postupu v PS CC:
    https://drive.google.com/open?id=1TkKCKEO75En3nVPiWY1TOzp5hrTWdk10

• Petr Novák-Moric
    Petr Novák-Moric
    10.12.2017 02:33

Mně se to taky stává, po zmenšení a převodu do JPEG nahraju na FA , otevřu náhled, je to jinak, než jsem chtěl, tak znovu do Zoneru nebo PS, upravím jas a kontrast apod. a nahraju znova. Je to otravné, ale jiný způsob jsem nenašel. Dělá mi to i jinde, nejen v FA, a všude jinak, i když používám jeden internetový prohlížeč. Takže upravuju podle toho, kam to chci nahrát. Svoje konečné verze před úpravou pro nahrání na internet si nechávám uloženy v TIFFu pro případné další použití, v maximálním rozlišení a hloubce a používám sRGB.

• jolly
    jolly
    10.12.2017 11:08

Doporučuji při exportu fotek pro web ukládat také profil. To znamená, že fotografii převedeme do barevného prostoru sRGB a přiřadíme barevný profil sRGB.
    Pak by měla být zajištěna maximální možná věrnost barev.

• Romanxyz
    Romanxyz
    10.12.2017 13:00

To o čem tu všichni mluvíte je hezký, ale problém neřeší. Resp. proč něco upravovat, dát převést do něčeho a zjistit, že je všechno jinak :-) Je důležitý vidět předem, jak to bude vypadat.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace