Doporučujeme: Nejlepší bezzrcadlovky

  • Festa
    Festa
    08.12.2017 14:18

    Článek fajn. Akorát mi chybí, jakou si pro začátek vybrat zrcadlovku.
    Jako. by už nebylo z čeho vybírat.
    Je to směřováno hned na bezzrcadlovku.
    Pro mě je to spíš reklama.
    Festa

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    08.12.2017 18:07
    Reaguje na Festa 08.12.2017 14:18:

    "Článek fajn. Akorát mi chybí, jakou si pro začátek vybrat zrcadlovku. Jako...." - zobrazit celý komentář

    Je to pokračování obdobného článku o zrcadlovkách... Možná je dobrý nápad přidat link na předchozí díl, doplníme :)

  • Festa
    Festa
    09.12.2017 02:56
    Reaguje na Jakub Súkeník 08.12.2017 18:07:

    "Je to pokračování obdobného článku o zrcadlovkách... Možná je dobrý nápad..." - zobrazit celý komentář

    Zapátral jsem a našel. Omlouvám se za zbrklou reakci. ☺
    Festa

  • E.B.E
    E.B.E
    09.12.2017 12:55
    Reaguje na Festa 09.12.2017 02:56:

    "Zapátral jsem a našel. Omlouvám se za zbrklou reakci. ☺ Festa..." - zobrazit celý komentář

    Dvojka v názvu článku nebude jen tak Festo :-)

  • Festa
    Festa
    09.12.2017 16:10
    Reaguje na E.B.E 09.12.2017 12:55:

    "Dvojka v názvu článku nebude jen tak Festo :-)..." - zobrazit celý komentář

    Kšá. :^)

  • Jaroslav Boklažuk
    Jaroslav Boklažuk
    11.12.2017 01:28

    Jsem velkým zastáncem bezzrcadlovek, taky poslední léta fotím nebo fotil, tímhle tipem fotoaparátu (Sony A7,Samsung NX 10, Panasonic GM5). Jen jak se na světě objevila první bezzrcadlovka Samsung NX 10, řek jsem že toto je budoucnost a zrcadlo(a to tvrdím léta) je anachronizm,taky i ten nej lepší opticky hledaček v porovnáni s opravdu kvalitním elektronickým je přežitek.Je tady ale jeden háček ... co mně nej víc zaráží a mrzí, že skoro ve všech "profi" testech, nikdo nemluví(neví o tom, nebo chvalně o tom mlčí) o te největší bohužel nevyhodě bezzrcadlovky a to o ZKRESLENI,vinětaci a horši kresbě v rozích.Není divu,všechno se zmenšilo, jen čip zůstal stejně velký,hlavně objektiv je zhruba o 2x blíže čipu a to znamená že světlo dopadá pod 2x vetším uhlem, prinaši to hlavně o cca minimálně 2x vetší ZKRESLENI, na krajních ohniskách(nepláti pro Sony A99,77,68,58...)Výrobce reši to pomoci softwaru primo ve foťáku (v Sony A7 nejde vypnout) ale obrázek takhle upraveny vypadá prý nejmenším podivně ... ono to eliminuje soudkovitost na širokém ohnisku ale zase "pěkně" natáhne a nakloní rohy.Nejlepší co můžete udělat, přes redukci používat skla od zrcadlovky, tím pádem dosáhnete vetší vzdálenosti od čipu a tím i menšího zkresleni odpovídající klasické zrcadlovce. Da se taky použit programy(napr. Raw Therapee) které umějí dostat z foťáku nekomprimovány raw, pak samy můžete, citlivě upravit zkresleni v počítači. Ne i lepši co mohou udělat výrobci, snažit se řešit tento neduh hlavně opticky, a až potom, mnohem lepe promyšleným softwarem ... nebo "jednoduše" vyhodit zrcadlo a místo optického, použit kvalitní elektronicky hledaček.

    Přeji všem dobré světlo a omlouvám se za svou češtinu.-)

  • kikiris
    kikiris
    11.12.2017 05:48

    Zdravím Jaroslave,
    já nemám nic proti bezzrcadlovkám a jejím digitálním hledáčkům.
    Ale zkoušel jsi se podívat skrze pentagonální hledáček kvalitní zrcadlovky ?
    A nebylo by lepší napsat své nápady a rady přímo těm výrobcům zastaralých
    a anachronismatických zrcadlovek, aby přestali konečně cpát do aparátů ty
    předpotopní, hlučná a hlavně nepraktická zařízení, jako jsou zrcátka a hranoly ?
    Co my s tím tady...

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    11.12.2017 07:42

    Zkreslení a další optické vady je samozřejmě možné korigovat i opticky, ale znamená to stejně velký - či větší - objektiv, než na DSLR. Čímž pak padá výhoda kompaktnosti.
    Není to tak, že by všechny bezzrcadlové objektivy byly korigovány jen digitálně, doporučuji vyzkoušet třeba objektivy na zmíněnou A7 řady G Master. Je to podobná třída, jako třeba "eLka" od Canonu. A jsou velmi dobře korigované i opticky, jenže ta cena a rozměry...
    U levnějších a menších skel je to jak píše Jaroslav, využívá se faktu, že díky EVF je možné korigovat už náhled v hledáčku. Do jaké míry to vadí je různé, když se to přežene, může to kazit kvalitu v rozích.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    11.12.2017 07:45

    Již jsme to v několika testech ukazovali :)

  • E.B.E
    E.B.E
    11.12.2017 08:04
    Reaguje na kikiris 11.12.2017 05:48:

    "Zdravím Jaroslave, já nemám nic proti bezzrcadlovkám a jejím digitálním..." - zobrazit celý komentář

    Mám rád předpotopní, těžká, hlučná, nepraktická a kvalitní zařízení :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse