"Inscenovaná fotografie" - 10/17 Okem profesionála

  • E.B.E
    E.B.E
    10.10.2017 21:25

    https://www.fotoaparat.cz/clanek/1708/pravidla-soutezi-na-fa/

  • Raul Zelený
    Raul Zelený
    11.10.2017 08:28

    Jsem rád, že se zde ještě najde někdo, komu jde o fér hru. Ale osobně mi ta pravidla, která, Romane, odkazuješ, dávají smysl spíš u tzv. anonymních soutěží, kde se jméno autora po dobu soutěžení nezobrazuje a cílem je zamezit fungování rodinných a jiných klanů (profesionál zde zpravidla nevystavuje fotky a nebude tedy při hodnocení brát v úvahu, jestli mu někdo ze soutěžících v minulosti pochválil fotku). Podívej se třeba na výsledky poslední tzv. anonymní soutěže "Máme rádi zvířata". V první desítce najdeš minimálně 2 fotky, které tebou odkazovaná pravidla nesplňují. K čemu vlastně slouží Eliška Radikovská, která píše ty články s vyhodnocením anonymních soutěží (podle mě dlouhodobě nedělá svou práci dobře).
    Problém soutěží "Okem profesionála" podle mě spočívá spíš v tom, že hodně soutěžících vůbec nerespektuje zadání (téma), protože si ho ani nepřečte. Např. v právě probíhající soutěži vidím minimálně 50% fotek, které jsou tématickými mimoni. V zadání (v záhlaví galerie "Inscenovaná fotografie" a v ohlašovacím článku z tohoto týdne se jasně píše: "nosným tématem fotek by měly být lidské vztahy a jejich úskalí". A nejhorší je, že diváci na tuto skutečnost autory vůbec neupozorní (přece mají ještě 3 týdny na to, aby do soutěže pořídili fotky splňující téma).

  • E.B.E
    E.B.E
    11.10.2017 09:17

    Chápu...pravidla jsem nevytvořil. A ani mi o ně nijak nejde. Ale když už to není o fotkách a fotografování, alespoň bych čekal, že si ty pravidla někdo čte, zvlášť pokud je na ně odkaz pod zadáním soutěže a někdo dokonce kontroluje, jestli vložená fotka splňuje minimálně základní zadání. Takhle je to opravdu trapárna ( třeba soutěžení několik let pořád s tou samou fotkou) nemající se soutěžením pranic společnýho. Fotografování raděj nezmiňuju. A jak všichni víme: Neznalost zákona neomlouvá. Každopádně tím vším narážím jen na tu netečnost tady a všechno to poplácávání. Nic jinýho jsem tím říct nechtěl

  • E.B.E
    E.B.E
    12.10.2017 09:26

    PS: Možná jsem reagoval pod nesprávným článkem. Nemluvím o TD, ani "okem profesionála", ale klasické soutěži o ceny. I když i u ostatních jde o alespoň morální pravidla a chování

  • KIV
    KIV
    12.10.2017 20:55
    Reaguje na Raul Zelený 11.10.2017 08:28:

    "Jsem rád, že se zde ještě najde někdo, komu jde o fér hru. Ale osobně mi ta..." - zobrazit celý komentář

    „…přece mají ještě 3 týdny na to, aby do soutěže pořídili fotky splňující téma.“
    No, pokud to nebylo opraveno, tak ne … už jsem to tady kdysi psala, co to udělalo, když jsem chtěla udělat totéž –
    nechalo mě to soutěžní fotku (vloženou jako druhou kde limit byl dvě) vymazat, ale nenechalo mě to pak jinou fotku nahrát, prý už mám vložené v soutěži dvě. Neměla jsem, byla tam jedna, ale tvrdilo mi to, že tam mám dvě, počítalo to pořád tu vymazanou, jako by byla v soutěži.

  • Hanny87
    Hanny87
    12.12.2017 17:29

    Ahoj mužu se zeptat kde tady hledat vysledky? když koukám do galerie tak je tam ještě soutěž z letá co stále čeká na vyhodnocení :( moc děkuji

  • Stanislava Brůhová
    Stanislava Brůhová
    13.12.2017 02:59

    Je to tak těžké... složité...
    Nevím, zda se tu nehrají jakési hry, které jsou normálnímu člověku skryté, ale všeobecné hodnocení arbitera "většina z vás si s tím hlavu nelámala" mi evokovala domněnku, že půjde o prachmizerné fotky. Asi jsem měkká, ale MNOHÉ se mi líbily přinejmenším nápadem. A za sebe bych vyzdvihla zcela nezmíněnou fotku s prdelatýma - jak to jen vyjádřit decentně - dámama v letech ? :) (Tomáš Jungvirt-Jungwirt?) ... pravda, dosti Saudkovská, ale pakliže upřímná, tak musela dát dosti úsilí a je imho velmi podařená...

  • jolly
    jolly
    13.12.2017 09:18
    Reaguje na Stanislava Brůhová 13.12.2017 02:59:

    "Je to tak těžké... složité... Nevím, zda se tu nehrají jakési hry, které..." - zobrazit celý komentář

    Nevím, zda se tu nehrají jakési hry, které jsou normálnímu člověku skryté ...
    a je to tady, Ilumináti ovládli hodnocení fotek na FA

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse