Sony RX10 Mark IV - první zkušenosti

  • KIV
    KIV
    01.03.2018 14:50

    Zrovna jsem si dočítala tenhle článek, když ke mně přišel jeden z mých nejbližších, na papírku měl napsáno "Sony RX10 IV", se slovy - tenhle fotoaparát si chci koupit, co na to říkáš? To je načasování, což?
    A jo, už je v poště... Takže si ho občas budu moct půjčit, když budu hodná... :-)
    Jo, mimochodem, "RX10 I" je již pár let můj nerozlučný přítel v kabel(c)e, takže jak bych mohla verzi IV nedoporučit? :-)
    Za ten článek dík.

  • Jiří Fišer
    Jiří Fišer
    01.03.2018 18:16
    Reaguje na Etsiene Foto 28.02.2018 18:32:

    "A ještě k vysvětlení cizího slova: "V ekonomii se hovoří o trendu na burze,..." - zobrazit celý komentář

    Cena přístroje je vysoká, ale jeho objektiv si neobjektivní kritiku nezaslouží, doporučoval bych si jej vyzkoušet. Já jsem tu možnost měl a výstupy jsem byl hodně překvapený. Normálně použivám Canony 1DX Mk II a 5D Mk IV povětšinou s pevnými skly, takže o kvalitě kresby něco vím. Jako jediné tělo bych Sony RX10 Mark IV fakt nechtěl, ale ten objektiv si podle mého zaslouží pochvalu a ne hanění naslepo bez vlastní zkušenosti. Zoom je vždycky kompromis, ale v tomto případě hodně povedený.

  • E.B.E
    E.B.E
    01.03.2018 19:04
    Reaguje na Etsiene Foto 01.03.2018 08:45:

    "Jasně že sis to pořídil a teď na to nedáš dopustit, ale když už si se..." - zobrazit celý komentář

    Ani se to po tobě nesnažím číst. Jednak proto, že čeština je u tebe cizí jazyk a hlavně proto, že mluvíš úplně o jiných věcech, než já :-(

  • E.B.E
    E.B.E
    01.03.2018 19:06

    Mimochodem: Tenhle stroj nemám a ani nechci

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    01.03.2018 19:32
    Reaguje na Etsiene Foto 01.03.2018 08:45:

    "Jasně že sis to pořídil a teď na to nedáš dopustit, ale když už si se..." - zobrazit celý komentář

    "zkus zamyslet, proč Zeiss vůbec tenhle objektiv nedělá v pro zrcadlovlky"
    ...jednoduchá odpověď: Je pro 1" senzor a ten v zradlovkách není. Pokud by se měl design upravit pro větší senzor, byl by objektiv výrazně větší, těžší, dražší a nejspíš méně světelný. Ne, že by to nešlo, ale nepraktický a drahý objektiv by se moc dobře neprodával.
    Nehledě na to, že ten objektiv hodně spoléhá na SW korekce, byť ještě celkem "rozumně". To je na zrcadlovkách nešťastné, protože v optickém hledáčku je zkreslení vidět.

  • Etsiene Foto
    Etsiene Foto
    02.03.2018 08:56
    Reaguje na E.B.E 01.03.2018 19:04:

    "Ani se to po tobě nesnažím číst. Jednak proto, že čeština je u tebe cizí..." - zobrazit celý komentář

    Je vcelku běžné, že když dochází argument přijdou urážky. Je to vypovídající o tom kdo píše, než o tom komu je to mířeno. Vcelku rád si přečtu názor od kohokoliv, i od tebe. Jediný relevantní byl, že je to pro amatéry co nemají hluboko do kapsy. Ultrazoom jsem si koupil někdy v r.2003 a v té době byly digitální zrcadlovky mimo moje možnosti. Mělo to asi 30 až 400 mm s makrem od 3 cm a první co jsem zjistil, že tenhle kabelkový krasavec neudržím na max ohnisko a vláčet sebou stativ, co kdyby, bylo opravdu na palici. Ta rychlost zaostřováním a zoomováním přes motor? Na dnešek otřesná. Výhodou byl průhledový hledáček, což už se tolik nedělá a je to zas spíš luxus a musí se připlatit. Stejná nostalgie jako scanovat negativy 6x6 z Flexaretky co jsem si dělal před 45 roky, protože bych se k tomu už nemohl vrátit. Ale co musím uznat u ultrazoomu, že jsem nemusech chodit na čištění čipu. Znám člověka co si to bude pořizovat prý na ptáky tak jsem zvědav jestli je někdy někde uvidím. Nakonec se hodně povídá o technice, ale jen málo lidí to pak někde něco ukazuje. Pošli mi odkaz kde máš fotky a uznám, že to co si psal má něco. Omlouvám se za kritiku skla, bylo mi to vysvětleno jasným argumentem a beru to. (omlouvám se za to že to neprošlo jazykovou korekcí, snad to bude pochopitelné)

  • E.B.E
    E.B.E
    03.03.2018 07:40
    Reaguje na Etsiene Foto 02.03.2018 08:56:

    "Je vcelku běžné, že když dochází argument přijdou urážky. Je to..." - zobrazit celý komentář

    Nechápu, čím že jsem tě urazil, když píšu, že to po tobě nejde přečíst, pleteš pátý přes devátý a že reaguješ na věci, co jsem nenapsal. Svoje argumenty jsem řekl prve a víc pro mě nemá smysl se tím zabývat.

  • Etsiene Foto
    Etsiene Foto
    04.03.2018 20:45
    Reaguje na E.B.E 03.03.2018 07:40:

    "Nechápu, čím že jsem tě urazil, když píšu, že to po tobě nejde přečíst,..." - zobrazit celý komentář

    ?

  • E.B.E
    E.B.E
    04.03.2018 20:54
    Reaguje na Etsiene Foto 04.03.2018 20:45:

    "?..." - zobrazit celý komentář

    Tak teď jsi mi to nandal :-) ...a hlavně dokázal jak má vypadat argument a kdo koho uráží :-)

  • KIV
    KIV
    19.07.2018 11:28

    Takže - fotoaparát jsem si už několikrát půjčila, a chválím, chválím, chválím.
    Kresba výborná, fotky super, obzvlášť při focení sportu, jako rozfázované skoky koní...
    Zoom je úžasný, dosáhne až za roh, fotoaparát je skladný a šikovný.
    Až na to že neumím naprogramovat ty tlačítka, takže zdaleka nebudu schopna využít vše co foťák nabízí, a jako vždy, pořádný návod se nedodává, a že bych za něj velice ráda v knižní podobě zaplatila - ale není.
    Takže to je můj jediný problém s tímhle fotoaparátem, zdaleka nevyužiju vše co nabízí, a budu používat jen zlomek toho co umí.
    Ale fotky jsou rozhodně kvalitní.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse