Canon EOS 6D Mark II: recenze

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    24.08.2017 11:59
    Reaguje na CEM 24.08.2017 07:47:

"Dobrý den, 6D II mě zaujal pro focení v horších světelných podmínkách,..." - zobrazit celý komentář

Oproti 80D by snímky měly být viditelně detailnější zejména při vyšších citlivostech. Za dobrého světla či na stativu (nízké citlivosti) bude 6D II sice také lepší, ale tam bude rozdíl malý.

• Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    25.08.2017 01:34

Fotila jsem v pondeli s MKII zatmění slunce, s výsledky jsem spokojena, (soubory az 40MB! maji lepsi rozliseni nez stare 6D). Porovnani rozliseni s 80D by me taky zajimalo, zkusime :)

• CEM
    CEM
    25.08.2017 10:02

Děkuji za reakci. Předpokládám, že snímky budou detailnější díky většímu snímači, ostření a mnoho dalších funkcí bylo převzato s 80D. V závěru Vaší recenze je porovnání s 5D IV, kde je samozřejmě lepší 5D IV. Znamená to, že s 80D novou 6ku nemá smysl srovnávat, že je 6D II zkutečně lepší a pro mne tím krokem dopředu? Nebo si raději počkat a "došetřit" na 5D IV?

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    25.08.2017 10:59
    Reaguje na CEM 25.08.2017 10:02:

"Děkuji za reakci. Předpokládám, že snímky budou detailnější díky většímu..." - zobrazit celý komentář

6D má větší plochu senzoru, čímž má pixely větší, ačkoliv jich má víc. Díky tomu má na stejné citlivosti vždy o něco lepší poměr signálu k šumu.
    S 5D IV jsem srovnával, protože jde o vyšší fullframe model. Ale každý váhá mezi jinými modely, samozřejmě.
    5D IV je lepší, což se dá čekat. Ale zase ne každý využije všechno co nabízí.

• CEM
    CEM
    25.08.2017 11:42

80D mi vyhovuje, ale ..... Nechce se mi fotit s bleskem. Při recenzi na megapixelu nového objetivu Sigma 24-70mm f/2,8 DG OS HSM Art použil kolega objektiv s 6D. Fotky z prodejny s ISO 1000, se mi z 80D / Sigma 50mm f/1,4 DG HSM Art, v takové kresbě a bez jemného šumu ještě nepovedly. Proto se mi 6D II líbí.
    Dneska něco vybrat je pro laika velký problém. Hodně je o marketingu. Navíc, u všeho je hromada věcí navíc, které člověk nepotřebuje a ani navyužije.

• Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    02.09.2017 23:40

Fotila jsem ted s 6D MKII dva tydny od rana do vecera i v noci. Proti staremu modelu 6D, ktery uz mam ctyri roky, me potesilo, ze jsem nyni mohla ostrit i za šera. Treba pri vychodu slunce najednou orel na protejsim brehu a jeste za mlhou, pokazde mi autofokus zaostril. Prijemny je mensi sum u nocni fotky - mlecna draha pri ISO 6400 vpohode, uslo i ISO 10000. Nakonec i pro krajinare se hodi vyklopny displej - kdyz jsem mirila na slunce, nemusela jsem se ohybat pod stativem :)...V porovnani s 80D, kdyz jsem zvykla na FULL frame a mam pro nej i objektivy, je u me jasna volba 6D MKII...

• René Brunda
    René Brunda
    04.10.2017 20:07

Jako spokojeny majitel prvního 6D jsem na Mark II cekal celkem s nadeji na druhe telo.Hlavne vice krizovych bodu,o neco malo rychlejsi seriove snimani a vyklopny displej jako tresinka.Bohuzel to neni zadna pecka a podle me mela byt takova uz puvodni 6D.Nakonec jsem pres dealera Canonu koupil 5D Mark III za jeste mensi cenu nez stoji novy 6D II.Podle toho co mi rikal tak je 6D II celkem pruser protoze na nej cekalo spoustu lidi a po hodne prestrelene cene radeji lidi kupuji za stejne penize proverenou a kvalitni 5D MKIII.

• Promil
    Promil
    12.01.2018 10:23
    Reaguje na René Brunda 04.10.2017 20:07:

"Jako spokojeny majitel prvního 6D jsem na Mark II cekal celkem s nadeji na..." - zobrazit celý komentář

...neposkytl by jste mi prosím kontakt na onoho dealera?...Děkuji

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace