Canon EOS 6D Mark II: recenze

  • oldabasak
    oldabasak
    14.08.2017 13:28

    Na tenhle foťák jsem čekal s velkým nadšením. Ale je to velké zklamání. Z přiložených fotek nevidím jediný důvod pro koupi. Raději starší 6D a ušetřit, nebo to vrazit do objektivu, pokud je potřeba. A kdo nechce FF, myslím, že 80D mu nabídne o dost víc za poloviční cenu. Canone, sory, ale tohle jste pos.raly. Škoda

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    14.08.2017 14:00
    Reaguje na oldabasak 14.08.2017 13:28:

    "Na tenhle foťák jsem čekal s velkým nadšením. Ale je to velké zklamání. Z..." - zobrazit celý komentář

    Mám za to, že pokud jde čistě o obrazovou kvalitu, bude "staré" 6D skutečně stačit - až na vyšší rozlišení dvojky dělají fotky dost podobné.
    U dvojky je to hlavně o věcech kolem - zejména ostření, plus pak rozmazlovadla jako výklopný dotykový displej, lepší nastavení v menu atd.

  • Miroslav Hakavec 2
    Miroslav Hakavec 2
    14.08.2017 18:00
    Reaguje na oldabasak 14.08.2017 13:28:

    "Na tenhle foťák jsem čekal s velkým nadšením. Ale je to velké zklamání. Z..." - zobrazit celý komentář

    JJ, také jsem se těšil. Raději jsem si koupil nový objektiv 24-70 na který je cashback 5500 Kč

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    14.08.2017 20:59

    Na prvni pohled ma novy MKII pro me , drzitele stareho 6D, dulezita zlepseni: predevsim umi ostrit lepe za nizsi hladiny svetla (ma stejny system ostreni jako 80D) = tedy 45 ostricich bodu, kde vsechny jsou krizove. V kvetnu na Helgolandu moje stare 6D zacalo hodinu pred zapadem slunce spatne ostrit= nebylo schopne zaostrit tereje, ostrilo obcasne a se zpozdenim. Vedle me stojici 80D strilelo jako z kulometu, 80D letovky ostril bez problemu i za sera. Treba vyklopny displej pro me dulezity neni. Ale lepsi rozliseni displeje pro ostreni pri life view v noci, dulezite je. Budu s nimi ted s obema 2 tydny fotit. Pokusim se porovnat, zda ma cenu upgradovat. Pri prvnim seznameni se zda MKII o dost lepsi.

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    16.08.2017 11:18

    Záleží na preferencích každého uživatele. Pro mě osobně je důležitý dynamický rozsah a když si uvědomím, že tenhle drahý full frame přístroj nejnovější generace má nižší dynamický rozsah než moje starší levná APS-C bezzrcadlovka Sony A 3000 (dle měření DXOmarku), pak mám pocit, že si Canon dělá ze zákazníků dobrý den. Jistě, všechny ostatní parametry tohoto Canonu mohou být vynikající, ale přece není možné, aby u tak profesionálně se tvářícího modelu byl jeden - a velmi důležitý - parametr tak zásadně zaostávající.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    16.08.2017 12:46

    Věřím, že to nebude vadit každému, ale Lukáš to píše dobře - je to na preferencích.
    Canon přitom má těla s lepším DR. 6D II je prostě základní model a Canon se zákonitě rozhodl NĚKDE ušetřit.
    My se teď musím jen rozmyslet, jestli je to pro nás - zákazníky šetření na správném, nebo špatném místě.

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    16.08.2017 14:11

    Zajímalo by mě, zda ten dynamický rozsah je omezen nějak softwarově s ohledem na marketingové požadavky, tedy kdo chce něco lepšího, ať si připlatí za dražší model, anebo zda je ten nově vyvinutý senzor opravdu podprůměrný. To by bylo dost tristní, ikdyž by se asi dalo pochopit, že Canon nemůže dát do vývoje senzorů tolik prostředků jako Sony a tudíž na soňácké senzory technicky nestíhá, a stejně tak se dá pochopit, že kvalita výstupu ze senzoru zdaleka není všechno při výběru fotoaparátu.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    16.08.2017 14:18
    Reaguje na Lukáš Burget 16.08.2017 14:11:

    "Zajímalo by mě, zda ten dynamický rozsah je omezen nějak softwarově s..." - zobrazit celý komentář

    To bude hardware. Canon svůj vývoj směřuje hlavně k technologii Dual-Pixel AF, která je pro DR nepříjemná tím, že dělí diody napůl. 5D IV i 1DX II to mají už docela pořešené a DR je dobrý, tady to bude asi dáno starší technologií/výrobními náklady...

  • Lukáš Burget
    Lukáš Burget
    16.08.2017 17:57

    To zní logicky. Na zdvojené pixely jsem nepomyslel.

  • CEM
    CEM
    24.08.2017 07:47

    Dobrý den, 6D II mě zaujal pro focení v horších světelných podmínkách, interiérech, bez použití blesku. Po zajímavé recenzi zvažuji, zdali je vhodné "přezkočit" z 80D. Objektivy mám k dispozici pro FF. Rád fotím i zvířata. Od 6D II očekávám větší detaily. Bude rozdíl tak znatelný? Předem děkuji za radu.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse