Škoda, že v honbě za estetikou dokázala polovina top 10 i téma jako je "Barevné protiklady" nafotit do černobíla. Černobílá fotka snese více nedokonalostí, ať už v provedení, nebo v nápadu. Nechápu, že na ČB fotky porota evidentně tolik slyší. Ta převaha černobíla, mj. i tam, kde vůbec nemá smysl, působí až úsměvně. Jinak fotky vesměs pěkné, ale zjevně téma stačí jen tak "líznout" (např. snímek "Hra" od vítěze). Větší váhu by asi zasloužil nápad a originalita, než dobře nafocené, ale myšlenkově jednoduché, až archetypální snímky (nejzřetelnější u témat Láska a Léta plynou). 7. místo imho úplně mimo mísu. Možná by stálo za to, si dát na hodnocení více času a vítěze vyhlásit alespoň den poté. Přece jen relevantně srovnat 100+ soutěžících za cca 2 hodiny... To je pekelný úkol. Soutěž skvělá, je za ní určitě dost práce, ale pořád je na čem pracovat, nepolevujte, zlepšujte se :-)
PS: Ten, kdo vymyslel název maraton, tuhle soutěž asi nikdy nezkusil. To je SPRINT! :-)
BlueLabel: prosím vysvětlit, proč by měla černobílá fotografie být
označována za produkt nedokonalosti v provedení a nebo, že ČB
fotka by měla postrádat nápad. Viděl jsem spousto ČB snímku se
skvělým nápadem, nemluvě o atmosféře. Tak nějak nechápu ten
"hon na na čarodějnice"(černobílou fotografii), jen si myslím, že i
dnes, v době barevné digitální fotografie, má BW focení své místo,
nebo se pletu?
(mým snem je Leica M monochrom, bohužel je v mém věku mimo
můj finanční dosah a tak si musím vystačit s převodem v Silver Efex
Pro :-) ... )
"BlueLabel: prosím vysvětlit, proč by měla černobílá fotografie být..." -
zobrazit celý komentář
Černobílá fotografie není produkt nedokonalosti, ale nedokonalosti se za to odbarvení skryjí. Sám mám radši ČB fotografii než barevnou, ale musí to mít význam, nebo fotka sama o sobě musí být dobrá. Jediné, na co vedu "hon" je skrývání tvůrčího nedostatku za odbarvení fotografie. Nejzřetelnější asi na 10. místě (i když třeba siluetu na 10. považuji za jednu z nejlepších fotek tady)
Škoda, že v honbě za estetikou dokázala polovina top 10 i téma jako je "Barevné protiklady" nafotit do černobíla. Černobílá fotka snese více nedokonalostí, ať už v provedení, nebo v nápadu. Nechápu, že na ČB fotky porota evidentně tolik slyší. Ta převaha černobíla, mj. i tam, kde vůbec nemá smysl, působí až úsměvně. Jinak fotky vesměs pěkné, ale zjevně téma stačí jen tak "líznout" (např. snímek "Hra" od vítěze). Větší váhu by asi zasloužil nápad a originalita, než dobře nafocené, ale myšlenkově jednoduché, až archetypální snímky (nejzřetelnější u témat Láska a Léta plynou). 7. místo imho úplně mimo mísu. Možná by stálo za to, si dát na hodnocení více času a vítěze vyhlásit alespoň den poté. Přece jen relevantně srovnat 100+ soutěžících za cca 2 hodiny... To je pekelný úkol. Soutěž skvělá, je za ní určitě dost práce, ale pořád je na čem pracovat, nepolevujte, zlepšujte se :-)
PS: Ten, kdo vymyslel název maraton, tuhle soutěž asi nikdy nezkusil. To je SPRINT! :-)
BlueLabel: prosím vysvětlit, proč by měla černobílá fotografie být
označována za produkt nedokonalosti v provedení a nebo, že ČB
fotka by měla postrádat nápad. Viděl jsem spousto ČB snímku se
skvělým nápadem, nemluvě o atmosféře. Tak nějak nechápu ten
"hon na na čarodějnice"(černobílou fotografii), jen si myslím, že i
dnes, v době barevné digitální fotografie, má BW focení své místo,
nebo se pletu?
(mým snem je Leica M monochrom, bohužel je v mém věku mimo
můj finanční dosah a tak si musím vystačit s převodem v Silver Efex
Pro :-) ... )
"BlueLabel: prosím vysvětlit, proč by měla černobílá fotografie být..." - zobrazit celý komentář
Černobílá fotografie není produkt nedokonalosti, ale nedokonalosti se za to odbarvení skryjí. Sám mám radši ČB fotografii než barevnou, ale musí to mít význam, nebo fotka sama o sobě musí být dobrá. Jediné, na co vedu "hon" je skrývání tvůrčího nedostatku za odbarvení fotografie. Nejzřetelnější asi na 10. místě (i když třeba siluetu na 10. považuji za jednu z nejlepších fotek tady)
Zdravím, tak s tím se nedá než souhlasit.
... pro zajímavost,
jako 11.-ctá se umístila čtrnáctiletá fotografka.
moc, moc gratuluji. :o)
Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).