​Kamil Varga - HDR Technika: 3. část

  • otula
    otula
    13.07.2017 12:54

    > "... I když pseudo HDR je v dnešní době docela oblíbené. Takto zpracovaných snímků je plný internet. Já tomu říkám omalovánky, jelikož to tak vypadá."

    Naprosto a bezvýhradně nesouhlasím. Sám používám to, co nazýváte pseudo HDR, u 99.9 % fotek, které byly foceny na jednu expozici, tyto se Vám mohou líbit, či nelíbit, ale jako omalovánky rozhodně nevypadají...

    Jen tak mimochodem pro autorku článku: raw není zkratka, není důvod to tedy psát verzálkami.

  • jolly
    jolly
    13.07.2017 15:16

    Jsou to fakt ignoranti, snad ve všech návodech a nejen u Canonu a Nikonu píší slovo RAW velkými písmeny. Tedy verzálkami jak říkáme mi typografové a všehoznalci.

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    13.07.2017 19:19

    Pouzivam HDR tim, ze vyfotim 3 fotky na 3 ruzne expozice (vetsinou +-2EV) hodne, zvlast vychody nebo zapady. Skladam to pak v NIK COLLECTION. Libi se mi, ze slozeni HDR je rychlejsi uprava nez RAW, nekdy - pri velkem dynamickem rozsahu- je HDR dokonce i pri soucasnych velkych rozliseni nezbytne nutne :) Jindy ale HDR nevyjde, respektive vyjde silenost, pak holt nastoupi uprava RAWu.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse