Tip do zimy - rukavice pro fotografy

  • Jan Dobrovodský
    Jan Dobrovodský
    20.01.2017 21:20

    Hmmm... podobné mám ve skříni. Nemají kapsičku, nemají přezku, mají svlíkací i prostředníček, svíkadla jsou na suchý zip, jsou 90% neopren a 10% nylon. Jsou z rybářských potřeb za asi 300 korun. Škoda že mám tak rád omrzliny a nepoužívám je, jinak jsou totiž skvělé.

  • E.B.E
    E.B.E
    20.01.2017 22:58

    ...to já mám nějaký no name flícový. Pěkně teplý. Mají svlíkací všechny prsty. Palec zvlášť a přes ostatní je jedna "kapsička". Takový pak palčáky. Nemají sice magnetky,jen "kapsičku" z látky, pod kterou se to ohrne, ale za sotva dvě stovky super. Musím někde pohledat, kterej větnamec to prodává :-)

  • Líheň
    Líheň
    21.01.2017 08:38

    Taky občas nosím bezprsťáky, se záklopkama i bez. Verzi "nahoře bez" seženete v pletené uni velikosti v mnoha barvách a provedeních asi v jakékoliv tržnici, tuším od 10 Kč. Pro "vychytanější" model s překlápěcími částmi zajděte třeba do Tesca nebo Takko Fashion, Kik apod. Pořídíte funkčně stejné, ovšem cenově nesrovnatelně výhodnější rukavice, byť asi ne ze softshellu. Ale v končinách hluboko pod polárním kruhem poslouží úplně dostatečně. Podle mě větší vychytávka (trochu jiného druhu) jsou pletené prstové rukavice, kde nic odklápět nemusíte a ony v pohodě reagují s dotykovým displejem vašeho mobilu či tabletu. Občas se na focení taky hodí. ;) Jejich cenu neznám, obdržela jsem je darem k nákupu čehosi jiného na Alze, tuším.

  • Líheň
    Líheň
    21.01.2017 08:46

    Ha, našla jsem, třeba tady:
    https://www.postazdarma.cz/zimni-dotykove-rukavice-na-mobilni-telefon-sleva?gclid=CNzdzKPe0tECFQcz0wod1nMD7Q

  • KIV
    KIV
    21.01.2017 10:43

    „Aby plandavé konce při manipulaci nepřekážely, drží je na místě zašité magnetky“…

    A tak se chci zeptat – co udělá magnet, když se ocitne na „nafoceném mediu“ nebo v jeho blízkosti?
    Měla jsem za to, že s CD čkem, s kartičkou do foťáku, dokonce i s hodinkama se k magnetu nemá vůbec chodit…
    A teď čtu, že je magnet v prstech rukavice pro fotografy.
    Tak jak je to, vadí či neškodí?

  • E.B.E
    E.B.E
    21.01.2017 11:39
    Reaguje na Líheň 21.01.2017 08:46:

    "Ha, našla jsem, třeba tady: https://www.postazdarma.cz/zimni-dotykove..." - zobrazit celý komentář

    Tenký a "dotykový" rukavičky nemusí být špatný, jen nevím, jak je v nich při -20ti a kolik citu v nich bude, při hledání malinkých tlačítek a roleru. Nemám a ani bych nepoužíval dotykovou obrazovku. Tady mi to odkrytí jednotlivých prstů přijde vhodnější

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    Autor
    21.01.2017 11:50
    Reaguje na KIV 21.01.2017 10:43:

    "„Aby plandavé konce při manipulaci nepřekážely, drží je na místě zašité..." - zobrazit celý komentář

    Magnety jsou slabé, ničemu nevadí. Spousta příslušenství např. k mobilům, laptopům, ale i k fotoaparátům je založeno na použití magnetů.

  • Líheň
    Líheň
    21.01.2017 12:40
    Reaguje na E.B.E 21.01.2017 11:39:

    "Tenký a "dotykový" rukavičky nemusí být špatný, jen nevím, jak je v nich..." - zobrazit celý komentář

    Mínus dvacet jsem tu letos ještě nezažila (maximálně mínus sedmnáct :), ale vzhledem k tomu, že se momentálně řídím pravidlem "pod mínus pět zákaz vycházení", tak je mi to celkem jedno.

  • E.B.E
    E.B.E
    21.01.2017 18:15
    Reaguje na Líheň 21.01.2017 12:40:

    "Mínus dvacet jsem tu letos ještě nezažila (maximálně mínus sedmnáct :), ale..." - zobrazit celý komentář

    Taky dobrý řešení :-) ...akorát zaměstnavatel by nebyl rád :-)) ...jen jsem chtěl říct, že cit a jemnost prstů je potřeba a nějaký tenký rukavičky ani nezahřejou a ani s nimi nejde řádně manipulovat. Nemluvě o tom, že když dobře promrznou prsty, je už nějak jedno, co na nich máš. Cit v nich stejně není a než nafocení, uvažuje člověk o rychlým návratu do tepla :-)

  • Líheň
    Líheň
    21.01.2017 19:49
    Reaguje na E.B.E 21.01.2017 18:15:

    "Taky dobrý řešení :-) ...akorát zaměstnavatel by nebyl rád :-)) ...jen jsem..." - zobrazit celý komentář

    Mýmu "zaměstnavateli" budou v květnu dva roky a ten další se možná narodí na podzim. :)) Jinak se asi dobře prokrvuje až ke konečkům prstů, neboť rukavice mi stačí opravdu tenké.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse