Chcete se na nové verzi fotoaparat.cz poprvé přihlásit se svým starým účtem? Použijte prosím aktivační formulář.

Test Pentax K-70: levná a utěsněná zrcadlovka

• Zbyněk Hovorka
    Zbyněk Hovorka
    15.12.2016 20:06

Já se musi pousmát. Ano video je horší ale to u zrcadlovky není až takový problém, je to jako hodnotit videokameru podle toho jaký dělá fotky. A ostření je dobré, ale prostě není top. A displej? Dotyk není potřeba, protože má K-70 výborné ovládání včetně ovládácího kolečka pro clonu i čas. Všechno ostatní je senzační. Zrcadlovka za cenu entry-levelu nabízí výbavu a funkce, jaké konkurence nemá ve stejné cenové hladině. Pentax to v téhle zemi jednoduché mít nikdy nebude. Udělá výbornej fotoaparát za neuvěřitelný peníze, ale vyčtou se mu v podstatě hlouposti (video, nedotykový displej, velmi dobré, ale ne špičkové AF). Naštěstí se lidé dneska nerozhodoují podle jedné recenze. A i když tahle recenze opět přihraje pár lidí Nikonu nebo Canonu nic nezmění fakt, Že ani Nikon ani Canon nemá ve stejné cenové hladině ani jediný produkt s lepší nebo aspoň stejnou výbavou. Ale musím přiznat, že je to vlastně výhoda. Pentax to nutí neustále být lepší než konkurence a ještě levnější (což se daří) a já jako zákazník z toho profituju a další výhoda je, že si v bazaru mohou klidně koupit voděodolný sklo za pár kaček, protože nás pentaxistů není tolik takže je konkurence u zákazníků malá.

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    15.12.2016 22:39
    Reaguje na Zbyněk Hovorka 15.12.2016 20:06:

"Já se musi pousmát. Ano video je horší ale to u zrcadlovky není až takový..." - zobrazit celý komentář

Možná vás to překvapí, ale i já (autor recenze) jsem Pentaxista. Na film fotím výhradně Pentaxy a v digitálu využívám primárně Pentax skla na Sony těle (a fotil bych s nimi na Pentaxu, kdyby přišel s K-1 o rok dřív).
    A myslím, že jsem v recenzi napsal v podstatě to samé, co vy v komentáři:-)
    Jenže některé věci prostě kritiku zaslouží, ať už je zrovna vy považujete za důležité, nebo ne.
    Koneckonců, přečtěte si mou recenzi třeba konkurenčního Canonu 760D... i jemu jsem mouchy vytknul, od toho tu jsem;-)

• Zbyněk Hovorka
    Zbyněk Hovorka
    15.12.2016 23:33

Neříkám, že recenze byla nefér a zmanipulovaná. Ale závěr, který rozhoduje (buďme upřímní velká část lidí recenzi přeskočí na závěr) už nefér byl. Jako budu zcela upřímný a napíšu co mi vadilo. Vy to hodnotíte z pohledu profesionála a proto kritizujete entry level fotoaparát očima profesionála... že nemá super-rychlé ostření... Jenže to je přeci u entry levelu normální. Přitom to není špatné a pomalé ostření 99% začínajících fotografů stačit bude a taky záleží dost na objektivu. A tahle citace: "Jediná otázka je – vyvažuje to všechna negativa?" to prostě v člověku navodí negativní dojem. Vím jak moc záleží na marketingu a Canon a Nikon to prostě mají zvládnuté a tak se novináři věnují především jejich fotoaparátům. Vím to z vlastní zkušenosti. Před deseti lety jsem stál u první recenze na Pentax DSLR na českém internetu a ta recenze se stala jen proto, že jsem Březinovi vynadal, že pořád jen píšou o Nikonu a Canonu a musel jsem mu sehnat jak fotoaparát tak objektivy, aby vůbec nějaká recenze byla. Prostě tahle značka je opomíjená, jasně chyba je hlavně na straně Pentaxu, že prakticky neexistuje marketing, ale vy novináři tomu taky přispíváte. Kladete na Pentax větší nároky než na Nikon nebo Canon. Ani nejlepší entry level DSLR, který byl doteď vyroben na vás neudělá dojem....

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    15.12.2016 23:49
    Reaguje na Zbyněk Hovorka 15.12.2016 23:33:

"Neříkám, že recenze byla nefér a zmanipulovaná. Ale závěr, který rozhoduje ..." - zobrazit celý komentář

Právě, že na mě udělal dojem;)
    Souhlasím, že mám na fotoaparát třeba jiné nároky, než průměrný zákazník, ale je mou profesní ctí, že je ten pohled nestranný.
    Recenzí běžných uživatelů máte dost na Heurece, náš portál se prostě snaží rozebrat fotoaparát více dopodrobna.
    Jak říkám, přečtěte si mou recenzi nějakého Canonu (či klidně recenzi kolegů) a zkuste si představit, že jste tak zapálený Canonista, jako jste nyní zapálený Pentaxista. Myslím, že byste mohl s vaším příspěvkem provést Ctrl+C, Ctrl+V :-)))))
    Po pravdě, kdybych měl ale v této třídě nyní kupovat zrcadlovku, koupím si K-70. Jenže třeba na našich kurzech se můžu dnes a denně přesvědčit, že moje nároky na fotoaparát se neprolínají s nároky ostatních. Takže se jen a pouze snažím přistupovat k fototechnice ze všech stran a zohlednit maximum možných pohledů, poukázat na maximum pozitiv i maximum negativ.

• Romanxyz
    Romanxyz
    16.12.2016 21:00

Vidím, že i jiní si všimli "negativistického" přístupu k recenzi :-) ...jak říkám. Nic ve zlým. A vůbec mi nejde o propagaci značky, nebo chválení něčeho "nepovedenýho". Jen je vidět rozdíl mezi recenzemi jiných značek. A to fakt nemluvím s žádnou zaujatostí...přiznejme si, že článek "promlouvá" jinak, než tvoje reakce pod ním Jakube. Sorry za upřímnost. Taky to nic nemění na tom, že si vážím jak se snažíš. Tak se omlouvám, jestli tě můj názor se...rozčiluje :-)

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    16.12.2016 21:19
    Reaguje na Romanxyz 16.12.2016 21:00:

"Vidím, že i jiní si všimli "negativistického" přístupu k recenzi :-) ...jak..." - zobrazit celý komentář

Mě to nevadí, jsem rád za reakce.
    Posledně jsem se dozvěděl, že nadržuji Canonu a Nikonu, když jsem testoval Sony. Podruhé teď, když testuji Pentax. Vzhledem k tomu, že osobně používám hlavně Sony a Pentax, přijde mi to trochu úsměvné. Mám pro to dvě vysvětlení:
    1. Tím, že ty přístroje dobře znám, jdu možná někdy víc dopodrobna v pozitivech i negativech.
    2. Fandové "malých" hráčů jsou na své značky víc hákliví (a netvrďte, že ne;)

• Romanxyz
    Romanxyz
    16.12.2016 21:30
    Reaguje na Jakub Súkeník 16.12.2016 21:19:

"Mě to nevadí, jsem rád za reakce. Posledně jsem se dozvěděl, že nadržuji..." - zobrazit celý komentář

Vím o tom, Pentaxáku, ale teď si třeba čtu tvůj článek o 80D a to je(kromě třídy) úplně jinak napsaný. Za prvé žádná zmínka o cenách, o portfóliu a záporech celé značky, za druhé styl ..."středový bod zvládá -3 Ev" ..uvádíš nadšeně. "full Hd bude ještě dlouho standard" " Canon konečně zavedl kontinuální ostření u videa, to je super" ...že to má pentax dávno u nejnižší třídy bereš v článku víc než samozřejmně ....všímáš si rozdílů v těch recenzích? ( a nereraguj konkrétně. Jen se ti snažím naznačit, že ten rozdíl všichni cítí. A ne že ne) ...mimochodem zmínka o ostření hřídelkou a v lepším případě DC motorkem je taky dost ujetá. Že má Pentax několik ultrazvukových skel nikde. Tím nechci říct, že by jich měl hodně, a ke všemu superrychlých, ale na někoho, kdo se má se značkou seznámit divná recenze

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    16.12.2016 21:44
    Reaguje na Romanxyz 16.12.2016 21:30:

"Vím o tom, Pentaxáku, ale teď si třeba čtu tvůj článek o 80D a to je(kromě..." - zobrazit celý komentář

Nereaguj konkrétně? To ale nejde:-)
    Doporučuji srovnat tedy ještě třeba s testem K-3, pro objektivitu.
    A promiň, nominální rozlišení videa jsem nekritizoval ani u Pentaxu, spíš jde o ty věci okolo... S Canonem se prostě ve videu ani AF Pentax momentálně rovnat nemůže, tak je jasné, že to jednoho pochválím a u druhého nepochválím, ne?

• Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    16.12.2016 21:48
    Reaguje na Romanxyz 16.12.2016 21:30:

"Vím o tom, Pentaxáku, ale teď si třeba čtu tvůj článek o 80D a to je(kromě..." - zobrazit celý komentář

A také si dovolím oponovat, že to "všichni cítí". Jste tu takoví zatím dva a "shodou okolností" oba Pentaxáci. Já to respektuji, názory sbírám a jsem za feedback fakt rád, jen mi přijde, že tam vidíš něco, co jsem asi myslel trochu jinak:-)

• Romanxyz
    Romanxyz
    16.12.2016 21:53
    Reaguje na Jakub Súkeník 16.12.2016 21:44:

"Nereaguj konkrétně? To ale nejde:-) Doporučuji srovnat tedy ještě třeba s..." - zobrazit celý komentář

Já ale nikde netvrdím nic o srovnávání značek, jen o "stylu psané recenze" Věty z článků jsem napsal pro srovnání...představu, o čem mluvím. Asi to nejde líp na dálku vysvětlit. Tak tím končím. Tvá Máňa :-)

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse

Tento web používá k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a marketingovým účelům soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace