Test zrcadlovky Pentax K-70

  • E.B.E
    E.B.E
    16.12.2016 18:11
    Reaguje na Jakub Súkeník 16.12.2016 14:55:

    "Jo, ale kolik stojí Pentaxí 77/1.8 a kolik na Canon nebo Nikon 85/1.8?..." - zobrazit celý komentář

    ...byl to sice jen příklad na ohniska, který "nemá" a nechci se pouštět do porovnávání konkrétního typu, ale přeskočils pointu... a tak stačilo. Už mlčím :-)

  • Roman_H
    Roman_H
    16.12.2016 22:45

    Ještě pár komentářů:
    - V recenzi se úplně zapomnělo, že K70 naprosto skvěle zvládá Time-lapse videa to ve 4K - to většinou mají pouze o třídu vyšší modely jako Nikon D7200 či až nyní D5600 - v obou případech pouze ve FullHD.
    - Běžné video neumí natáčet pořádně z principu žádná DSLR, kromě SONY ale to zase není klasická zrcadlovka, že?
    Přesto i tak lze video natočit , dle vlastních zkušeností doporučuji vypnou stabilizaci obrazu na čipu případně ji dohnat až při následném zapracování v počítací a při zhoršených světelných podmínkách raději ostřit ručně jinak dochází k nepříjemné oscilaci zaostřování, zkazí to celý záběr, jak bylo v recenzi popsáno.
    - Ostřící bodů jde dle mého názoru tak akorát navíc je lze snadno vybrat křížovým ovladačem, jehož režim lze snadno přepnout delším stlačení (1sec) středového OK tak, že není potřeba přemapovávat funkční tlačítka jak je uváděno v recenzi. Konkurenčních 39(79) ostřících bodů je už trochu moc, který si vybrat,že ? skočíte stejně u 9ti základních. :-)
    - Protože mám prioritní levé byl by pro mě dotykový display na obtíž - ovládaní nosem by asi nebylo to pravé.
    - Jedinou slabinou je pouze aplikace Image Sync pro android, která nelogicky funguje pouze v režimu na výšku, navíc kopírování fotek do tabletu/mobilu a to pouze po jedné fotce je přes WiFi příšerně pomalé - pomocí otg kabelu je mnohem rychlejší. Konkurenční PlayMemories od Sony nebo SnapBridge od Nikonu je na tom o poznání lépe.

  • Rudaq
    Rudaq
    15.11.2017 17:26

    Dobrý den, rád bych věděl jestli tento model PENTAX K-70 má stejné slavnosti jako model Pentax K-S2 a to týkající se odolnosti vůči vodě : https://www.youtube.com/watch?v=N7bpGiLKFDs
    Nebo jaký model je takto ještě vodě odolný?
    Děkuji Ruda
    Email: rudamacho22@gmail.com

  • E.B.E
    E.B.E
    15.11.2017 20:40
    Reaguje na Rudaq 15.11.2017 17:26:

    "Dobrý den, rád bych věděl jestli tento model PENTAX K-70 má stejné..." - zobrazit celý komentář

    Bohužel. Nemá. Výrobce udává "prachutěsnost". Narozdíl od S2 kde jde o voděodolné provedení s 92 mi těsněními. Voděodolným provedením nadále disponují až vyšší modely. Tj: K3ll, KP a FF K1 pokud se bavíme o nynější produkci. Před pár lety šlo o standard i nejnižžší třídy. Ale někde se začít šetřit musí
    https://www.youtube.com/watch?v=k4U_DAtGXWQ

  • kikiris
    kikiris
    16.11.2017 05:49

    Pentax K-70 je odolný proti stříkající vodě (např. dešti atd.) a prachu
    včetně setových objektivů a to od (to si nejsem jistý) modelu K-30, K-50.
    Tady Pentax nešetří...

  • E.B.E
    E.B.E
    16.11.2017 11:58
    Reaguje na kikiris 16.11.2017 05:49:

    "Pentax K-70 je odolný proti stříkající vodě (např. dešti atd.) a prachu..." - zobrazit celý komentář

    ...spíš do. Nehledě na to, že K30,50 se stejně jako jejich větší bráchové už nevyrábí, takže netřeba vzpomínat, jak uměla plavat třeba už moje stará K200. Konec vodovzdornosti začal až s příchodem nejlevnějších modelů K-m , K-x a později

  • Zvonda
    Zvonda
    08.05.2019 11:46

    Recenze mi pomohla pochopit řadu věcí, které nejsou v návodu dostatečně vysvětleny. Nicméně prosím o upřesnění v záležitosti zobrazení histogramu. Lze nějak zobrazit histogram ještě před exponováním? Hodilo by se při nastavování expozičních parametrů - třeba v manuálním režimu - pomocí šedé tabulky.

  • E.B.E
    E.B.E
    08.05.2019 20:25
    Reaguje na Zvonda 08.05.2019 11:46:

    "Recenze mi pomohla pochopit řadu věcí, které nejsou v návodu dostatečně..." - zobrazit celý komentář

    Histogram zobrazuje rozložení jasů, barev, ve výsledném snímku. Z toho důvodu ho dopředu nezískáš. Ale je tu možnost digitálního/optického náhledu. Pootočení spouštěcí páčky doprava. Což je ale ve výsledku konečná expozice s tím rozdílem, že se fotka neuloží. A tak je jednodušší vyfotit, podívat se a potom upravit hodnoty. Co se týká šedé tabulky, jde o nastavení vyvážení bílé, nikoli expozice. I když cokoli před objektivem slouží nakonec k nastavení expozice. Proč ne. Nakonec by mě zajímalo, co ti histogram řekne a co bys podle něj upravoval? (histogram může mít různý tvar, daný světelnou scénou, nehledě k možnostem úmyslného posunutí k jedné, či druhé straně)

  • E.B.E
    E.B.E
    08.05.2019 20:31
    Reaguje na Zvonda 08.05.2019 11:46:

    "Recenze mi pomohla pochopit řadu věcí, které nejsou v návodu dostatečně..." - zobrazit celý komentář

    PS: K nastavování parametrů expozice slouží expozimetr. V hledáčku zobrazen jako stupnice +/- na koncích. Správná expozice (samozřejmně podle foťáku) je nula uprostřed. Ale jak píšu nahoře, je to parametr, který "fotografovi" pomáhá, ale přesto nakonec nerozhoduje. Je potřeba pochopit, co je to správná expozice a jak foťák pracuje. Proto i v manuálním, automatickým režimu , nebude například fotka bílé zdi nikdy bílá, pokud nevíš, co dělat a kdy porušit expoziční pravidla

  • E.B.E
    E.B.E
    08.05.2019 21:32

    Mám ještě chvilku, tak, pokud to někomu pomůže vysvětlím, jak foťák měří. Ten se skrz objektiv podívá na fotografovanou scénu (nikoli vlastním čipem, produkujícím výslednou fotku. Tudíž nemůže poskytnout histogram) a to pouze na určité množství míst (dá se měnit pod pojmem plošné, středové a bodové měření. Páčka pod funkčním kolečkem) , pak si řekne: Tady je moc světla, v rohu tma, uprostřed šedivo, spočítám to dohromady a musím to nastavit tak, abych získal průměr. Tj středně šedou. Prostě a jasně, foťák dělá jen tohle. Za každých okolností se snaží udělat fotku průměrně šedou. V noci dělá šedou, ve dne dělá šedou, i tu bílou zeď dělá nakonec šedou (myšleno jasově. Ne barevně) A tak je potřeba mu často domluvit: Tohle chci bílý, nebo naopak černý

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse