Canon EOS 7D Mark II - zamlžení

  • Milan Pol.
    Milan Pol.
    Autor
    15.05.2016 16:19

    Zdravím, nedavno jsem si koupil 7D Mark II, mam vyfoceno cca 1000 snímku. Byl jsem ted na měsic pracovně mimo a foťák mi stál pouze na stativu. Kdyz jsem chtel včera fotit, tak jsem měl rozostřený hledáček, korekce je v pořadku a fotky jsou OK. Když jsem sundal objektiv tak jsem si všiml "zamlžení na zrdcadle". Setkal se s tímto už někdo ? Jaká je příčina ? Děkuji za rady ?

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    16.05.2016 08:42

    To se může stát, když přijdete do tepla ze zimy a sundáte objektiv... Zrcátko se omlží, protože je studené. Nebyl to ten případ?

  • Milan Pol.
    Milan Pol.
    Autor
    31.05.2016 15:47

    Díly za odpověď. Fotoaparát byl porad ve stejne teplotě a objektiv nikdo nesundal. Zrcatko je stale zamlžené.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    31.05.2016 16:05

    Nenapadá mě nic než změna teploty nebo vysoká vzdušná vlhkost... objektiv by nemusel těsnit v bajonetu, což by způsobilo průnik vzdušné vlhkosti dovnitř. Jinak spíš otázka na servis.

  • František Dulík
    František Dulík
    02.06.2016 08:59
    Reaguje na Milan Pol. 15.05.2016 16:19:

    "Zdravím, nedavno jsem si koupil 7D Mark II, mam vyfoceno cca 1000 snímku...." - zobrazit celý komentář

    Na obrazku je odfotena matnica a nie zrkadlo. Matnica je matna. Volnym okom nie je cez nu vidiet.
    Myslim, ze problem rozostreneho obrazu je v nastaveni dioptrickej korekcii na hladaciku. Strana 54 v manuale. Ak su informacie v hladaciku ostre, tak problem bude zrejme v prudkej zmene teploty a vlhkosti prostredia.
    http://media.the-digital-picture.com/Owners-Manuals/Canon-EOS-7D-Mark-II.pdf
    MATNICA SA NEDA VYCISTIT !!!

  • E.B.E
    E.B.E
    02.06.2016 16:48
    Reaguje na Milan Pol. 15.05.2016 16:19:

    "Zdravím, nedavno jsem si koupil 7D Mark II, mam vyfoceno cca 1000 snímku...." - zobrazit celý komentář

    ...matnice od slova matná :-) . Přes matný zrcadlo (hranol) bys těžko fotil. A i kdyby se nedala vyčistit, většinou jde vyměnit

  • Taky..
    Taky..
    07.06.2016 11:55

    František asi trefil hřebík na hlavičku, Milan si asi plete zrcátko s matnicí:-) Ale rozostřený hledáček to stále nevysvětluje. Nebylo by na škodu, kdyby Milan víc komunikoval a vyjasnil, když už chce poradit.

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    07.06.2016 14:21
    Reaguje na František Dulík 02.06.2016 08:59:

    "Na obrazku je odfotena matnica a nie zrkadlo. Matnica je matna. Volnym okom..." - zobrazit celý komentář

    Právě že původní příspěvek píše "korekce je v pořadku"... zvláštní. Obrázek jsem si prohlédl pořádně a fakt zrcátko vypadá čistě (ale už jsem "opocené" zažil). Ještě by to mohlo být "opocené" mezi matnicí a spodní částí hranolu.

  • E.B.E
    E.B.E
    07.06.2016 22:52
    Reaguje na Jakub Súkeník 07.06.2016 14:21:

    "Právě že původní příspěvek píše "korekce je v pořadku"... zvláštní. Obrázek..." - zobrazit celý komentář

    ...píše "stále" zamlžené. Nic ve zlým, ale jestli se na to nedívá v sauně, tak by za pár vteřin, minut oschlo, i kdyby to tak bylo. Asi soudruh z NDR udělal někde chybu :-)

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    07.06.2016 23:11
    Reaguje na E.B.E 07.06.2016 22:52:

    "...píše "stále" zamlžené. Nic ve zlým, ale jestli se na to nedívá v sauně,..." - zobrazit celý komentář

    Právě proto mě napadlo zamlžení mezi matnicí a hranolem - tam by to schlo blbě a dlouho.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse