Zobrazovaná velikost fotek

  • 23.02.2016 21:46
  • MSD
  • 97
  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    09.09.2016 19:12
    Reaguje na KIV 09.09.2016 18:59:

    "Dobrá, dobrá. Přiznám se bez mučení, že jsem neznala ani to F11 ani to ctrl..." - zobrazit celý komentář

    Podle prohlížeče:)
    Používám Vivaldi, má rychlý reset na 100%.
    Ale určitě není jediný.

  • E.B.E
    E.B.E
    09.09.2016 20:48
    Reaguje na KIV 09.09.2016 18:59:

    "Dobrá, dobrá. Přiznám se bez mučení, že jsem neznala ani to F11 ani to ctrl..." - zobrazit celý komentář

    Jakub ti chtěl říct, že ovládání není u každýho prohlížeče stejný a je vhodný se mrknout do nápovědy. Většinou nahoře v nabídce .... a ostatním se omlouvám s nevhodným příměrem, co mě napadl. Chtěl sem tím říct, že cokoli používáte, to byste měli znát a umět ovládat. Od televize, po třeba svůj foťák. Myslím tím ale víc, než to jen umět zapnout.A nemusíte být ajťáci, jen přemýšlet hlavou a snažit se.Číst návody, když nevíte. Je mi jasný, že u počítače to není až tak nebezpečný, nevědět kam kliknout, jako u toho auta, i tak možná jen do doby, než někdo vyluxuje účet internetovýho bankovnictví :-))

  • kikiris
    kikiris
    10.09.2016 11:02

    Zdravím Romane, netřeba se za nic omlouvat nikomu, jen si sdělil svůj
    názor a to se počítá. A také mě nezbývá než s tebou souhlasit, že cokoli
    používáme, tak bychom to měli znát a umět to používat. Ale na druhou
    stranu ono to v reálu není zas tak přímočaré a jednoduché. A ani návody
    kolikrát tomu moc nepomůžou, i když u toho našinec přemýšlí a snaží se
    seč mu síly stačí. Ač jsem starší :-) člověk, tak se pokroku vůbec nebráním,
    to bychom jinak do dneška jezdili na žebřiňácích, fotili na skleněné desky
    a komunikovali na dálku jen pomocí telegrafu :-). Jsem rád za digitální
    fotoaparáty, chytré telefony, počítače, GPS a hlavně za internet, který mi
    umožňuje mimo získávání informací a rad, také to, že tu s vámi vůbec můžu
    diskutovat a dozvědět se ledasco nového od lidí, co mají rádi focení a vše
    okolo toho. Za to díky a přeji hezký víkend :-).

  • E.B.E
    E.B.E
    10.09.2016 20:55
    Reaguje na kikiris 10.09.2016 11:02:

    "Zdravím Romane, netřeba se za nic omlouvat nikomu, jen si sdělil svůj názor..." - zobrazit celý komentář

    Ale já to chápu ... jen z praxe vím, že lidi na to kašlou a zapnutí, vypnutí přístroje jim vcelku stačí. Vůbec si neuvědomují rizika a používají prostě složitý věci(což je i počítač) , jako by to byla rychlovarná konvice, nebo maximálně pračka, kde se sice otočí programátorem, ale to tak nějak k funkci stačí. To samý u dnešních chytrých telefonů. Slyším, jak si každej povídá o tom, nebo tom prográmku, jak je takhle appka dobrá, ale už je nějak nezajímá, co dělá bez uživatele, sama. Kolik toho nakecá ostatním, jak je spolehlivá a co udělá s telefonem.... prostě se pak lidi nestačí divit a to přitom je to součást uživatelských funkcí. Takže slovo "uživatel", mě dost dráždí :-) Tak pardon

  • KIV
    KIV
    10.09.2016 22:50
    Reaguje na E.B.E 10.09.2016 20:55:

    "Ale já to chápu ... jen z praxe vím, že lidi na to kašlou a zapnutí,..." - zobrazit celý komentář

    Romane, proč bych musela rozumět motorům a umět opravit něco nefunkčního na autě, abych s ním jezdila do práce? Jo, bylo by to fajn umět všechno, ale takových lidí je nejspíš míň než 10 procent z populace.
    Počítač ovládám tak jak umím, líp to prostě nesvedu, i když bych ráda. Ahoj.

  • E.B.E
    E.B.E
    11.09.2016 20:09
    Reaguje na KIV 10.09.2016 22:50:

    "Romane, proč bych musela rozumět motorům a umět opravit něco nefunkčního na..." - zobrazit celý komentář

    ...trochu přeháníš. Já taky nechci, abys rozuměla procesoru v počítači (motoru v autě) , ale abys věděla, co se kam leje,kolik tam toho musí být, co znamená která kontrolka a co je potřeba udělat před jízdou, potažmo za jízdy :-) I když je tohle srovnání jen obrazný a líbí se mi, jak se toho chytáš :-)

  • KIV
    KIV
    11.09.2016 20:57
    Reaguje na E.B.E 11.09.2016 20:09:

    "...trochu přeháníš. Já taky nechci, abys rozuměla procesoru v počítači ..." - zobrazit celý komentář

    Ale Romane, před jízdou je třeba otevřít branku abych mohla vyjet z baráku, to je přeci jasný, a benzín taky vím kam se leje. Jinak auto pravidelně servizuju a jezdí prakticky samo... Jen si s ním musíš hezky povídat, tak už jsem tady broučku, a tak, a pak si i ono hezky pobrukuje, a kontrolky nerozblikává... Jo, přiznávám, že když si přestane pobrukovat počítač, tak jsem v koncích... :-)

  • KIV
    KIV
    15.09.2016 21:12

    Tak se ještě zeptám na jednu věc, co mi trochu vrtá hlavou.
    Jak takové „ctrl-kolečko“, tedy naškálování stránky, tedy laicky řečeno roztahování či smrskávání stránky, ovlivní ostrost/kvalitu zobrazované fotky?

  • Taky..
    Taky..
    16.09.2016 10:38
    Reaguje na KIV 15.09.2016 21:12:

    "Tak se ještě zeptám na jednu věc, co mi trochu vrtá hlavou. Jak takové..." - zobrazit celý komentář

    Nechápu, proč se na to ptáš ostatních, proč si to sama nezkusíš?
    Podívej se třeba na tuhle moji fotku (https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/420487/) a soustřeď se na puntíky na sukýnce. Když zmenšíš stránku, dojde k nepatrnému rozmlžení puntíků.

    Takže ovlivní zmenšení ostrost/kvalitu? Ano.
    Má smysl to řešit? Nemá.
    Proč to nemá smysl řešit? Podívej se, na jakých zařízeních si lidi web prohlížejí a jak hodně už je fotka zmršená jen tím, že je na monitoru a ne na papíře.
    Kde má smysl ostrost řešit? Na plném rozlišení. Na tisku.

  • KIV
    KIV
    13.10.2016 11:14

    Tak aby řeč nestála, poptám se, Romane... přetéká ti tahle z obrazovky nebo ji máš akorát? (Mně samozřejmě z obrazovky utíká..)
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/421811/?page=0cea2636b76df1f9ffab3ff142993520
    A ještě dotaz - proč mi neutíkají z obrazovky fotky na ostatních foto-portálech, kde vkládám a prohlížím fotky? Copak ti to taky neprogramují pro nejmodernější techniku ale pro archaické monitory? Nechce se mi to věřit, protože jeden z nich dokonce techniku i prodává.. Že by to nějak upravovali přímo na každou velikost monitoru, ať je to monitor obří nebo mobil?

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse