Zobrazovaná velikost fotek

  • 23.02.2016 21:46
  • MSD
  • 97
  • KIV
    KIV
    08.09.2016 23:11
    Reaguje na E.B.E 08.09.2016 21:43:

    "...z jakého monitoru? .... chápu, že se lidi dívají na tabletech,..." - zobrazit celý komentář

    Mám monitor HP ZR24w, takže žádný tablet ani mobil to není.
    Mrňavé fotky se zde vkládají, protože je to povoleno, můžeš klidně vložit 370x370 pix, proč, to nevím. Často tu k fotkám píšu, že jsou vloženy zbytečně malé…
    Ale taky nerozumím, proč se ponechá velikost 1200 px, když se ví, že to ujíždí lidem z monitoru.
    Třeba tuhle musím rolovat:
    https://www.fotoaparat.cz/fotogalerie/fotografie/420436/?page=bdfb056ce4a39b30514003c6214fefdf

  • E.B.E
    E.B.E
    09.09.2016 10:35
    Reaguje na KIV 08.09.2016 23:11:

    "Mám monitor HP ZR24w, takže žádný tablet ani mobil to není. Mrňavé fotky se..." - zobrazit celý komentář

    Na otočenej formát chápu, ale 1200 na šířku by neměl být problém. Ostatně, ten tvůj monitor to musí zvládnout i tak.Máš 1920x1200...jen ti možná chybí kliknutí na F11 :-)

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    09.09.2016 10:42
    Reaguje na KIV 08.09.2016 23:11:

    "Mám monitor HP ZR24w, takže žádný tablet ani mobil to není. Mrňavé fotky se..." - zobrazit celý komentář

    Ujíždí to z monitoru lidem, kteří mají 1080p nebo 1200p (či menší) monitor, ale to bude zanedlouho prehistorické rozlišení ;-) (taky ho ale momentálně mám)
    Nicméně když se tak stane, každý prohlížeč umí naškálovat stránku dle libosti, stačí ctrl+kolečko:-)
    Asi bychom mohli rozlišovat maximální velikost pro šířku a pro výšku, ale přijde mi to zbytečné. Spoléháme na naše uživatele, že si umí zmenšit fotku v PC jinak, pokud je na šířku a jinak, pokud je na výšku:-)

  • KIV
    KIV
    09.09.2016 12:47

    Podívej Jakube, není to tak dlouho, co jsem se tu radila s lidmi, kteří jsou technicky znalí, jaký monitor si mám koupit, pak jsem dala na rady, a koupila si ten HP ZR24w. No vidíš, a už tu používáš slova, že je prehistorický. Když jsem ho řídila, tak jsem jen věděla, že má "všech pět P" co mi poradili, a jestli má jich 1080 nebo 1200, to nevím. Jen vím, že na dalších třech foto portálech se mi fotky prostě zobrazují přesně na monitor, a nikde se neřeší jaký monitor mám, a nikde mi prostě fotky z monitoru neujíždějí. Taky na jeden vkládám fotky v plném rozlišení, to je až do těch 20 mega nebo co můj foťák produkuje, a jsou zmenšeny automaticky přesně na monitor, o nic se nestarám, žádné F11 nepoužívám, kolečkem nic neškáluji. Ne všichni fotografové jsou techničtí experti, dokonce vím, že jsou na tom někteří i mnohem hůř než já, a když vkládají na portály, tak se o to prostě nestarají, jen se musí splnit velikostní požadavky, pokud nějaké jsou.... Proto jsem se tady ve vláknu ptala na ty rozměry, víc ani vědět nechci. Ostatně, s kolegou který tu nemá ani jednu vloženou fotku, ani si tu ještě žádnou ani neprohlédl, ani nikomu fotku nekomentoval, jen prostě spadl z nebe a poptal se na nejlacinější použitou zrcadlovku, s tím se ochotně bavíš abys mu pomohl jak můžeš, a ... no nic, zase se na chvíli nebudu na nic ptát....

  • Jakub Súkeník
    Jakub Súkeník
    09.09.2016 13:46
    Reaguje na KIV 09.09.2016 12:47:

    "Podívej Jakube, není to tak dlouho, co jsem se tu radila s lidmi, kteří..." - zobrazit celý komentář

    Ale Karen, já se s tebou také bavím, jak vidíš, ne?:-)
    Rozlišení Full HD bude brzy prehistorické (tržně prehistorické), ale tím nepřestanou fotky na něm vypadat dobře, ne? V kanclu mám 1920x1200, doma 1920x1080 a nestěžuji si. Je to dostatečné, ale trh nám momentálně nutí QHD jako základ a 4K jako "standard".
    Podívej se na starý FA. Byl programován v době, kdy byly VGA monitory terno a na Full HD vypadal děsně. Life goes on.
    Jinými slovy, pro stále méně uživatelů je 1200 na výšku problém a ti ostatní mají ctrl+kolečko.
    Pokud budeme zmenšovat na méně než 1200, zase to budou mít lidé s QHD a 4K monitory moc malé.
    Nikdy nebudou spokojeni všichni, že?

  • KIV
    KIV
    09.09.2016 13:53
    Reaguje na E.B.E 09.09.2016 10:35:

    "Na otočenej formát chápu, ale 1200 na šířku by neměl být problém. Ostatně,..." - zobrazit celý komentář

    A kde diskutuji 1200 na šířku? Vždyť jsem sem dala i fotku, a je snad jasné, že je to 1200 na výšku...

  • KIV
    KIV
    09.09.2016 14:01
    Reaguje na Jakub Súkeník 09.09.2016 13:46:

    "Ale Karen, já se s tebou také bavím, jak vidíš, ne?:-) Rozlišení Full HD..." - zobrazit celý komentář

    No, řekla bych, že když takový monitor máš doma ty i já, tak to asi bude takový průměr, co mají ostatní, takže buďto by to nemělo ujíždět z běžně průměrně používaných monitorů, nebo by to mohlo být nějak tak, že si to zjistí kdo používá jaký monitor a podle toho se to upraví, anebo ať si to kolečkem upravují ti experti, ti vědí jak...

  • E.B.E
    E.B.E
    09.09.2016 14:35
    Reaguje na KIV 09.09.2016 14:01:

    "No, řekla bych, že když takový monitor máš doma ty i já, tak to asi bude..." - zobrazit celý komentář

    Teda nic ve zlým, ale poslední dobou už ani není k smíchu, jak lidi přenáší svoji neschopnost na ostatní. Počítač je stroj, ne hračka a stejně jako u auta, letadla...soustruhu, je prostě potřeba ho umět používat se vším všudy. Není to jen sednout za volant. A i zákon stanovuje před jízdou zkontrolovat osvětlení, vyměnit před jízdou žárovku,nahuštění pneumatik atd... To, že neumíš ani zmenšit obrázek, přepnout zobrazení, odstranit lišty, je prostě tvůj problém. Není se co divit, když slyším kvílení lidí, jak jim něco nefunguje, že jim ukradli heslo, že mají zas nějakej vir, nedejbože jim vyluxovali přes internet účet.... já osobně zmenším fotku jak chci a čekám, že se stejně bude zobrazovat a nebude mi do toho žádnej algoritmus zasahovat. Vkládat dvacetimegovej originál by mě ve snu nenapadlo...z mnoha důvodů :-(

  • KIV
    KIV
    09.09.2016 18:59

    Dobrá, dobrá. Přiznám se bez mučení, že jsem neznala ani to F11 ani to ctrl-kolečko.
    Zkusila jsem teď oboje - takže F11 funguje, i když to fotce moc nepřidá, je to těsné v okrajích, ale dá se. Ctrl-kolečko se mi líbilo hodně, ale jen do té chvíle, co jsem zjistila, že mi zůstala zmenšená stránka, tedy i písmo, na 85%. Je pak nějaký trik s kolečkem dostat stránku rychle zpět přesně na 100 %? Dík.

  • kikiris
    kikiris
    09.09.2016 19:11

    Teda nic ve zlém, ale příměr, že mě, coby hobby fotografa, který se učí pracovat s PC
    formou "samouk", teprve od letošního března k pilotovi, soustružníkovi či řidiči připadá dosti nereálná a úsměvná. Řidič musí absolvovat autoškolu aby získal
    řidičák, pilot pilotní zkoušky a soustružník výuční list. Já se učím upravovat fotky formou pokus-omyl, a na někoho přenášet svou neschopnost, by mě ani ve snu
    nenapadlo. Tak prosím nezobecňovat :-). Také neumím přepnout zobrazení,
    odstranit lišty, a spoustu dalších věcí o kterých nemám ani ponětí, že se někde
    v útrobách počítače skrývají a také nemám potuchu, jak na to přijít a přesto
    u toho nekvílím :-). Ale na druhou stranu, abych se něco naučil, tak jsem se
    zapsal na univerzitu třetího věku na obor digitální fotokomora. Jo jo, už jsem
    penzista. No nikdo učený s nebe nespadl že jo, a ze mě ajťák také nikdy nebude...

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse