Okem profesionála - vyhodnocení tématu 'Námraza'

  • Taky..
    Taky..
    09.02.2016 16:25

    podle mě je jen zvýrazněný kontrast ("stažená černá"), nic neobvyklého u černobílé fotografie... určitě přirozenější úprava než různé "split toning", které jsem viděl u jiných, a určitě nic, kvůli čemu by bylo třeba fotku diskvalifikovat

  • ornitolog TomT
    ornitolog TomT
    09.02.2016 16:25
    Reaguje na PavelKr 09.02.2016 14:11:

    "Milí přátelé :-) Hodnocení fotografií je vždy nevděčná a velmi subjektivní..." - zobrazit celý komentář

    Díky. „Nevěděl jsem si s ní rady“ je férová, pochopitelná (a pro mne svým způsobem cenná) odpověď.

    A přestože je to celkem mimo mísu ...můj diskutovaný snímek vypadá po jednoduchém překlopení z rawu takto:

  • Taky..
    Taky..
    09.02.2016 16:45
    Reaguje na ornitolog TomT 09.02.2016 16:25:

    "Díky. „Nevěděl jsem si s ní rady“ je férová, pochopitelná (a pro mne svým..." - zobrazit celý komentář

    ... a ořez! Teda fuj, Tome, takto upravovat... ;-)

  • Lenka Strnadová
    Lenka Strnadová
    09.02.2016 17:02
    Reaguje na ornitolog TomT 09.02.2016 16:25:

    "Díky. „Nevěděl jsem si s ní rady“ je férová, pochopitelná (a pro mne svým..." - zobrazit celý komentář

    Jsi odvážný, že ukazuješ původní obrázek :D

  • Macenauerová  nemá čas
    Macenauerová nemá čas
    09.02.2016 17:03

    Jak jsem pasal již jinde, pro mě je vyjádření hodnotícího spíše úsměvné...

  • PavelKr
    PavelKr
    09.02.2016 20:17
    Reaguje na Taky.. 09.02.2016 16:25:

    "podle mě je jen zvýrazněný kontrast ("stažená černá"), nic neobvyklého u..." - zobrazit celý komentář

    Jak jsem již psal, i když pro řadu z vás to může být spíše úsměvné, jakmile si nejsem jist vznikem fotografie, raději ji nehodnotím ;-) I přesto, že se samozřejmě dá očekávat vlna nevole, což k hodnocení fotografií patří a je skvělé vidět, že to lidi nenechává chladnými a diskutují o svých pocitech.

  • Pavel_P
    Pavel_P
    09.02.2016 20:51

    To mi přijde nepochopitelné, ten argument "složitě hodnotitelná, protože jsem nedokázal posoudit jak dalece je fotografie upravená, jaký byl originál"...
    podle mě vůbec nezáleží na tom jak ji kdo upravoval a jestli vůbec....díváme se na to co vidíme a jak nám to autor odprezentoval...

    Jak by jste hodnotil fotku v případě, kdyby autor předem popsal přesný způsob jak k výsledné fotce dospěl? A proč by na tom mělo záležet?

  • Helena Macenauerová
    Helena Macenauerová
    09.02.2016 21:43

    Sešlo se 115 fotek, to je hodne fotek, hodne pohledu, hodne nazoru...Tom i Pavel (Kr) svuj pohled/nazor vysvetlili, pro me jsou oba ferovi lide. Chtela jsem jen napsat, ze se mi tato diskuze libi a podekovat za ni. Myslite, ze je dobre povolit komentare k fotkam vlozenych do serialu Okem?

  • Taky..
    Taky..
    09.02.2016 23:19
    Reaguje na PavelKr 09.02.2016 20:17:

    "Jak jsem již psal, i když pro řadu z vás to může být spíše úsměvné, jakmile..." - zobrazit celý komentář

    Pokud má pro vás "poctivá" fotka větší hodnotu než kupříkladu fotomontáž ve photoshopu, tomu naprosto rozumím. Pak bych ale čekal, že se v případě "podezření" obrátíte na autora a budete hodnotit až po vyjasnění. Postup "jakmile si nejsem jist vznikem fotografie, raději ji nehodnotím", tedy jinými slovy "pokud se mi fotka nezdá, raději ji diskvalifikuji" je dost zvláštní. U soutěže (Oko profesionála je označeno jako soutěž) bych čekal rovný nárok na hodnocení.

  • Roman Hradecký
    Roman Hradecký
    27.02.2016 00:28

    Děkuji za ocenění svého výcvaku z ruky :-P. Jen náhodou jsem dnes ze zprávy zjistil, že něco někde vyhrálo... Těší mne to, byť souhlasím, že fotka výše důkladně okomentovaná a neoceněná, je moc pěkná.

Pro vkládání komentářů musíte být přihlášen(a).

Přiložené fotografie u diskuse

Nové diskuse

Nové komentáře

Nejžhavější diskuse